OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Z Czarnymi o kolejne trzy punkty

dyskobolia_20211009 (60)

 

Po prawie czterech miesiącach przerwy zimowej w sobotę19 marca Nasza Dyskobolia wybiegła pierwszy raz w tym roku na boisko aby walczyć o ligowe punkty. Jednocześnie biało – zieloni zaczęli seria pięciu ligowych spotkań na własnym stadionie.

 

Pierwszym rywalem biało – zielonych był zespół Gromu Plewiska. Nasza Dyskobolia pokonała przyjezdnych 2:1 po spotkaniu, o którym telewizyjni eksperci zapewne powiedzieliby, że był to „typowy mecz walki”. Dość powiedzieć, że nasi piłkarze zebrali w tym meczu aż 7 żółtych kartek. Dwie z nich a w konsekwencji czerwoną otrzymał grający od 70 minuty Filip Frankowski (82 oraz 94 minuta) Wcześniej, bo w 76 minucie Filip Frankowski wpisał się na listę strzelców zdobywając zwycięskiego gola. Pierwszego gola dla Grodziszczan zdobył w 25 minucie Rafała Szaj.

 

Tyle tytułem przypomnienia wydarzeń ostatniego weekendu ale czas już wracać do teraźniejszości. W najbliższą sobotę o godzinie 15:00 spotkanie 2 z 5, w którym rywalem Naszej Dyskoboli będzie zespół Czarnych Czerniejewo. Drużyna, z którą w II kolejce wygraliśmy na wyjeździe 3:1 po bramkach Kacpra Kuika, Oleksandra Lobasiuka i Damiana Królika i powtórka tego wyniku byłaby mile widziana. Nasz najbliższy rywal zdobył jak do tej pory 11 punktów i w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko Orkan Konarzewo. Jak można przeczytać na fan page klubu z Czerniejewa, drużynę, przed rundą wiosenną zasiliło aż 6 nowych graczy, jednak nie pomogli oni w odniesieniu korzystnego wyniku w pierwszym wiosennym spotkaniu Czarni przegrali w Stęszewie z Lipnem 2:0.

 

Patrząc na powyższe każdy inny wynik niż kolejne zwycięstwo biało – zielonych będzie niespodzianką.

 

Na  koniec wybiegając już trochę w przyszłość proponujemy Wam zarezerwowanie czasu na wizytę na grodziskim stadionie w kolejne trzy weekendy, kiedy to do Grodziska przyjadą 1922 Lechia Kostrzyn, Orkan Chorzemin oraz GKS Dopiewo.

 

Do zobaczenia na stadionie i nie zapomnijcie oddać swojego głosu w #puchar1000goli:

 

Infrastruktura – zagłosuj na nasz projekt tutaj.

Społeczno – kulturalne – zagłosuj na nasz projekt tutaj.

Kibicowskie – zagłosuj na nasz projekt tutaj.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest