OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Trzy mecze w Grodzisku

dyskobolia_20211009 (9)

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Kibice Naszej Dyskobolii nie będą w ten weekend narzekać na nudę. Już w piątkowy wieczór o 19:00 juniorzy młodsi powalczą o kolejne zwycięstwo. W sobotę o 10:00 możecie znowu wpaść na stadion by zobaczyć jak radzą sobie juniorzy starsi w pojedynku z Orłem Lipno. Na finał w sobotnie popołudnie o ligowe punkty zagrają seniorzy.

 

sobota 23 października, godzina 14:00

Nasza Dyskobolia – Stella Luboń

V liga grupa II wielkopolska

 

W sobotę na stadion w Grodzisku Wlkp. zawita Stella Luboń czyli zespół, z którym Nasza Dyskobolia rywalizowała już w ramach rozgrywek A klasy w sezonie 2018/2019. Z tamtych spotkań biało – zieloni nie mają, niestety, dobrych wspomnień. Na inaugurację sezonu w Grodzisku Stella wygrała 2:0. Z kolei na wiosnę w Luboniu Stella dała naszej drużynie jeszcze sroższą lekcję futbolu pokonując grodziszczan aż 5:0. Sezon 2018/2019 był niezwykle udany dla Stelli, która wygrała ligę z ogromną przewagą, zdobywając 76 punktów, wyprzedzając o 20 punktów drugi w tabeli Promień Opalenica i o 26 trzecią wówczas Naszą Dyskobolię.

 

W kolejnym sezonie 2019/2020 wszystkie te trzy wymienione zespoły zagrały w klasie okręgowej, z tym, że Nasza Dyskobolia i Promień w IV a Stella w III grupie. Sezon 2020/2021 skończył się z powodu pandemii już po rundzie jesiennej. Stella po rundzie jesiennej zajmowała w swojej grupie drugie miejsce i to sprawiło, że w kolejnym sezonie walczyła już na boiskach V ligi. W swoim debiutanckim sezonie spisała się całkiem nieźle zajmując bezpieczne 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów.

 

W sezonie 2021/2022 los, a właściwie WZPN znów skojarzył Naszą Dyskobolię i Stellę w jednej grupie tym razem V ligi. Obecny sezon nie jest już dla Stelli tak dobry. Po 9 kolejkach zespół z Lubonia zajmuje 14 miejsce mając na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo z ostatnim w tabeli Polaninem Strzałkowo. W pozostałych ośmiu meczach Stella musiała uznać wyższość swoich rywali.

 

Patrząc na miejsca w tabeli i dorobek punktowy obu zespołów, zdecydowanym faworytem tego spotkania jest  Nasza Dyskobolia. Jednak ta liga pokazała już kilka razy, że jest bardzo wyrównana i nieprzewidywalna. Absolutnie nie wątpię, że biało – zieloni juto zwyciężą i trzy punkty zostaną w Grodzisku, zostawiam sobie tylko margines na to, że może się okazać, iż nie będzie to zwycięstwo lekkie, łatwe i przyjemne.

 

Naprzód Dyskobolia!

 

piątek 22 października godz. 19:00

Nasza Dyskobolia – GAP Czacz Śmigiel

II liga okręgowa junior B2

 

Nasi juniorzy młodsi postarają się już dziś podtrzymać dobrą passę ligowych zwycięstw i do swojego ligowego dorobku dołożyć kolejne trzy punkty. Zadanie będzie o tyle łatwiejsze, że ich rywalami będzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli GAP Czacz Śmigiel, który w sześciu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo, natomiast pozostałe mecze przegrał.

 

sobota 23 października godz. 10:00

Nasza Dyskobolia – Orzeł Lipno

I liga okręgowa junior A1

 

Kto natomiast będzie chciał obejrzeć w akcji naszych juniorów starszych musi zrezygnować z długiego, sobotniego wylegiwania się w łóżku. Już o 10:00 nasz zespół będzie podejmował Orzeł Lipno. W pierwszym meczu w Lipnie biało – zieloni okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:2. Zwycięstwo grodziszczan w tym meczu jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza, że wyprzedzająca Naszą Dyskobolię o trzy punkty i zajmująca drugie miejsce w tabeli Sparta Miejska Górka podejmuje lidera Rawię Rawicz, która jak do tej pory wygrała wszystkie swoje mecze.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest