OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Trzy mecze w Grodzisku

dyskobolia_20211009 (9)

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Kibice Naszej Dyskobolii nie będą w ten weekend narzekać na nudę. Już w piątkowy wieczór o 19:00 juniorzy młodsi powalczą o kolejne zwycięstwo. W sobotę o 10:00 możecie znowu wpaść na stadion by zobaczyć jak radzą sobie juniorzy starsi w pojedynku z Orłem Lipno. Na finał w sobotnie popołudnie o ligowe punkty zagrają seniorzy.

 

sobota 23 października, godzina 14:00

Nasza Dyskobolia – Stella Luboń

V liga grupa II wielkopolska

 

W sobotę na stadion w Grodzisku Wlkp. zawita Stella Luboń czyli zespół, z którym Nasza Dyskobolia rywalizowała już w ramach rozgrywek A klasy w sezonie 2018/2019. Z tamtych spotkań biało – zieloni nie mają, niestety, dobrych wspomnień. Na inaugurację sezonu w Grodzisku Stella wygrała 2:0. Z kolei na wiosnę w Luboniu Stella dała naszej drużynie jeszcze sroższą lekcję futbolu pokonując grodziszczan aż 5:0. Sezon 2018/2019 był niezwykle udany dla Stelli, która wygrała ligę z ogromną przewagą, zdobywając 76 punktów, wyprzedzając o 20 punktów drugi w tabeli Promień Opalenica i o 26 trzecią wówczas Naszą Dyskobolię.

 

W kolejnym sezonie 2019/2020 wszystkie te trzy wymienione zespoły zagrały w klasie okręgowej, z tym, że Nasza Dyskobolia i Promień w IV a Stella w III grupie. Sezon 2020/2021 skończył się z powodu pandemii już po rundzie jesiennej. Stella po rundzie jesiennej zajmowała w swojej grupie drugie miejsce i to sprawiło, że w kolejnym sezonie walczyła już na boiskach V ligi. W swoim debiutanckim sezonie spisała się całkiem nieźle zajmując bezpieczne 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 47 punktów.

 

W sezonie 2021/2022 los, a właściwie WZPN znów skojarzył Naszą Dyskobolię i Stellę w jednej grupie tym razem V ligi. Obecny sezon nie jest już dla Stelli tak dobry. Po 9 kolejkach zespół z Lubonia zajmuje 14 miejsce mając na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo z ostatnim w tabeli Polaninem Strzałkowo. W pozostałych ośmiu meczach Stella musiała uznać wyższość swoich rywali.

 

Patrząc na miejsca w tabeli i dorobek punktowy obu zespołów, zdecydowanym faworytem tego spotkania jest  Nasza Dyskobolia. Jednak ta liga pokazała już kilka razy, że jest bardzo wyrównana i nieprzewidywalna. Absolutnie nie wątpię, że biało – zieloni juto zwyciężą i trzy punkty zostaną w Grodzisku, zostawiam sobie tylko margines na to, że może się okazać, iż nie będzie to zwycięstwo lekkie, łatwe i przyjemne.

 

Naprzód Dyskobolia!

 

piątek 22 października godz. 19:00

Nasza Dyskobolia – GAP Czacz Śmigiel

II liga okręgowa junior B2

 

Nasi juniorzy młodsi postarają się już dziś podtrzymać dobrą passę ligowych zwycięstw i do swojego ligowego dorobku dołożyć kolejne trzy punkty. Zadanie będzie o tyle łatwiejsze, że ich rywalami będzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli GAP Czacz Śmigiel, który w sześciu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo, natomiast pozostałe mecze przegrał.

 

sobota 23 października godz. 10:00

Nasza Dyskobolia – Orzeł Lipno

I liga okręgowa junior A1

 

Kto natomiast będzie chciał obejrzeć w akcji naszych juniorów starszych musi zrezygnować z długiego, sobotniego wylegiwania się w łóżku. Już o 10:00 nasz zespół będzie podejmował Orzeł Lipno. W pierwszym meczu w Lipnie biało – zieloni okazali się minimalnie lepsi wygrywając 3:2. Zwycięstwo grodziszczan w tym meczu jest jak najbardziej wskazane, zwłaszcza, że wyprzedzająca Naszą Dyskobolię o trzy punkty i zajmująca drugie miejsce w tabeli Sparta Miejska Górka podejmuje lidera Rawię Rawicz, która jak do tej pory wygrała wszystkie swoje mecze.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest