OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Towarzysko z Piastem

Piast Kobylnica
foto: https://www.facebook.com/piastKobylnica

2021-03-12 Karol Hoffmann

W najbliższy weekend piłkarze Naszej Dyskobolii pauzują w lidze, myliby się jednak ktoś, kto twierdziłby, że spędzą ten weekend na odpoczynku od piłki. Korzystając z pauzy w rozgrywkach udadzą się w sobotę na wyjazdowy sparing z bardzo wymagającym rywalem, liderem II grupy wielkopolskiej klasy okręgowej Piastem Kobylnica.

Rundę jesienną Piast zakończył na pierwszym miejscu w swojej grupie, notując komplet 16 zwycięstw. Tydzień temu stracił pierwsze punkty w sezonie w meczu na szczycie, który był dodatkowo pojedynkiem derbowym – zremisował z trzecim Liderem Swarzędz 1:1. Sytuacja w II grupie klasy okręgowej jest z perspektywy kibiców Piasta arcyciekawa bowiem ich zespół jest na pierwszym miejscu a dwa kolejne zajmują zespoły z pobliskiego Swarzędza, drugi jest Meblorz Swarzędz, tracący do Lidera 6 punktów a trzeci, wspomniany już Lider ze stratą 8 oczek. Wydaje się więc, że walka o awans do V ligi będzie wewnętrznym swarzędzkim pojedynkiem.

Piast już trzeci sezon szturmuje bramy V ligi, dwa poprzednie sezony skończył na trzecim miejscu, tak więc ta próba jest jak na razie najlepsza i wydaje się mieć szanse na powodzenie. Liczę, że moje słowa okażą się prorocze i mam nadzieję, że nie zostaną one odebrane jako zbytnia bufonada ale chciałbym ten mecz zapowiedzieć jako sparing przyszłych beniaminków V ligi. Dla Naszej Dyskobolii byłby to, jak wiadomo, świetny sposób na uczczenie setnych urodzin, natomiast dla Piasta ukoronowanie sezonu, w którym klub obchodził siedemdziesiąte urodziny.

Początek tego ciekawie zapowiadającego się spotkania w sobotę o godzinie w sobotę o 13:45 na stadionie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest