OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Starcie najlepszych beniaminków

DSC_0442

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

sobota 6 listopada, godzina 14:00

Meblorz Swarzędz – Nasza Dyskobolia

V liga grupa II wielkopolska

 

 

Przed Naszą Dyskobolią kolejny ciężki, wyjazdowy mecz. Po zeszłotygodniowej wizycie w Stęszewie u lidera rozgrywek Lipna Stęszew, tym razem już jutro o 14:00 biało – zieloni zagrają w  Gruszczynie z Meblorzem Swarzędz. Meblorz to aktualny wicelider naszej grupy V ligi i jedyny zespół, któremu udało się.  jak dotychczas, pokonać Lipno Stęszew.

 

Stowarzyszenie Sportowe Nad Cybiną Meblorz Swarzędz, bo tak brzmi pełna nazwa naszego sobotniego rywala powstał 19 maja 2013. Przez pierwszych pięć sezonów występował w B klasie. W sezonie 2017/2018 zajął w rozgrywkach B klasy drugie miejsce i awansował do A klasy. Dla Meblorza był to początek szybkiego marszu w górę ligowej drabinki. Jako beniaminek wygrał A klasowe rozgrywki i już w kolejnym sezonie 2019/2020 grał w klasie okręgowej. W pierwszym swoim sezonie na tym szczeblu rozgrywek zajął siódmą lokatę. W kolejnym sezonie 2020/2021 dał się wyprzedzić tylko rywalowi zza miedzy Piastowi Kobylnica. Drugie miejsce na finiszu rozgrywek dało Meblorzowi prawo zagrania w barażach o V ligę. W rozegranym 30 czerwca spotkaniu Meblorz pokonał Jarotę II Witaszyce 4:3 co dało mu awans do V ligi.

 

W obecnym sezonie jako beniaminek Meblorz radzi sobie wyśmienicie i po rozegraniu 11 kolejek zajmuje drugą lokatę, mając na koncie 25 punktów i, jak już wspomniano, jest jak do tej pory jedynym zespołem, który wygrał z liderem naszej grupy V ligi Lipnem Stęszew. Nasza Dyskobolia radzi sobie również całkiem nieźle i po 11 kolejkach jest z dorobkiem 20 punktów na 5 miejscu w ligowej tabeli. Sobotnie starcie będzie zatem meczem dwóch najlepszych beniaminków w II grupie V ligi.

 

Wszystkie pary 12 kolejki oraz wyniki wcześniejszych spotkań i aktualną tabelę znajdziecie w zakładce Pierwsza drużyna / Terminarz i wyniki.

 

Naprzód Dyskobolia!

 

niedziela 7 listopada godz. 16:00

Nasza Dyskobolia – Kotwica Kórnik

II liga okręgowa junior B2

 

W niedzielę na stadionie w Grodzisku swój kolejny mecz ligowy rozegrają juniorzy młodsi Naszej Dyskobolii, którzy będą podejmować Kotwicę Kórnik. Ewentualne zwycięstwo, w które mocno wierzymy, sprawi, że nasz zespół zapewni sobie z kompletem zwycięstw w dotychczasowych spotkaniach, pierwsze miejsce w tabeli, co zapewni naszej drużynie na wiosnę grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

Zapraszamy zatem wszystkich kibiców, aby mimo jesiennej pogody, zjawili się na stadionie jak najliczniej doceniając i dziękując w ten sposób naszym zawodnikom za walkę i znakomite wyniki.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest