OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Środowa zapowiedź ligowa

60967f8e63a16_o

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Piłkarska środa z kibicami

kolejka 28

Grodzisk Wlkp. 19.05.2021 godz.17:30

Nasza Dyskobolia – LZS Stare Oborzyska

 

Prosimy o zapięcie pasów, przyspieszamy! W związku z nadrabianiem ligowych zaległości spowodowanych pandemią w ciągu czterech tygodni, od niedzieli 16 maja do niedzieli 14 czerwca piłkarze klasy okręgowej rozegrają aż 9 ligowych kolejek. Dla Naszej Dyskobolii ten maraton rozpoczął się od wyjazdowego spotkania w Kamieńcu a jego drugim etapem jest środowe spotkanie w Grodzisku z LZS Stare Oborzyska.

Goście, którzy w trakcie rundy jesiennej prezentowali się bardzo przyzwoicie na wiosnę ewidentnie nie mogą odnaleźć właściwego rytmu o czym dobitnie świadczy ich bilans w tej rundzie to 2 remisy i 5 porażek w tym w ostatniej kolejce z Brenewią Wijewo aż 6:1. Zważywszy, że drużyna LZS Stare Oborzyska łącznie w całym sezonie odniosła 6 porażek widzimy jak nieudana jest to runda dla tego zespołu. Punkty zdobyte na jesień pozwalają jednak aby zespół ze Starych Oborzysk zajmował w tabeli wysokie 5 miejsce.

Z faktu, że naszym środowym rywalom nie za bardzo się tej wiosny wiedzie nie wysnuwałbym zbyt daleko idących wniosków. O tym, że mecze z teoretycznie niżej notowanymi rywalami potrafią napsuć nam sporo krwi i przyprawić kibiców o stan przedzawałowy przekonaliśmy się już tej wiosny kilka razy, chociażby w ostatnią niedzielę w Kamieńcu. Scenariusz drużyny gości na to spotkanie będzie zapewne analogiczny jak większości ekip mierzących się z Naszą Dyskobolią tej wiosny. Po pierwsze większa niż zazwyczaj motywacja, po drugie żelazna i konsekwentna defensywa, co w gruncie rzeczy będzie się wiązało z obroną w jedenastu na własnej połowie, po trzecie czyhanie na kontry i upatrywanie w tym swoich szans na zdobycie bramki. Jeśli biało -zielonym w miarę szybko uda się strzelić bramkę to zyskają niewątpliwie więcej luzu i spowoduje, że goście będą musieli się nieco odkryć chcąc z Grodziska wywieźć choćby jeden punkt. Jeśli jednak defensywa gości będzie skuteczna możemy mieć kolejne w miarę upływu minut coraz bardziej nerwowe spotkanie.

Za Naszą Dyskobolią przemawiają dwa aspekty. Po pierwsze podopieczni Radka Nolki nieustannie ćwiczą wariant gry w roli faworyta i na razie czynią to z bardzo dobrym skutkiem. Po wtóre w środę na stadionie w Grodzisku pierwszy raz od październikowego spotkania z Dębem Kębłowo pojawią się kibice gospodarzy co myślę będzie miało spory wpływ na motywację i morale biało – zielonych.

Gra czołówka

Lider Orkan Konarzewo podejmuje plasującą się na miejscu 15 Gwiazdę Siedlec. Trzeci Huragan Michorzewo gości u siebie pogromce LZS Stare Oborzyska z ostatniej kolejki Brenewię Wijewo. Z kolei czwarty Orzeł Granowo zagra  mecz wyjazdowy z Gromem Czacz.  

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest