OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Środowa zapowiedź ligowa

Dyskobolia_Spójnia

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Popołudnie z Gwiazdą


Kolejka 23

Grodzisk Wlkp. 22.05.2021 godz.17:30

Nasza Dyskobolia – Gwiazda Siedlec

Niesamowite jest tempo w jakim piłkarze okręgówki nadganiają pandemiczne zaległości. Jeszcze mamy w pamięci sobotnią nerwówkę w meczu ze Spójnią Strykowo a już trzeba się skoncentrować na  o kolejnym spotkaniu, które w środę Nasza Dyskobolia znów zagra w Grodzisku. Tym razem rywalem  naszej drużyny będzie Gwiazda Siedlec. To kolejny rywal z dolnej części tabeli, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w ostatnim czasie. Drużyna z Siedlca zajmuje obecnie 15 miejsce mając na swoim koncie zaledwie 12 punktów i tracąc do 14 SSG Kamieniec aż 14 punktów. Nic więc dziwnego, że wiosenny bilans Gwiazdy to 1 zwycięstwo, 3 remisy i 5 porażek. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że te remisy to wyjazdowe mecze z NKS Niepruszewo  (2:2) oraz LZS Stare Oborzyska (1:1) oraz mecz u siebie z Orłem Granowo (2:2).

Gdybym miał prognozować wynik dzisiejszego spotkania to po pierwsze powiedziałbym, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis bo taki właśnie wynik staje się powoli znakiem rozpoznawczym Naszej Dyskobolii. Biało – zieloni zanotowali ten wynik w 5 z ostatnich 8 meczy. W jednym meczu do przerwy przegrywali 0:1 (Dąb Kębłowo) i tylko w meczu z totalnym outsiderem, który już wycofał się z ligi tzn. z LZS Wronczyn i w meczu z Wielkopolską Komorniki zawodnicy trenera Radka Nolki zmusili do kapitulacji bramkarza rywali jeszcze przed przerwą. Co jednak istotne, poza remisem 0:0 w pierwszym wiosennym meczu z Promieniem Opalenica we wszystkich pozostałych meczach Nasza Dyskobolia zgarnęła komplet punktów. Siłą Naszej Dyskobolii jest konsekwencje i efektywność a wszystko to okraszone szczyptą szczęścia, które jak przecież wiemy, sprzyja lepszym.

Idąc dalej w mojej prognozie, stwierdziłbym, że jest duża szansa na to aby jakaś bramka w tym meczu wpadła po stałym fragmencie gry, które stały się mocną stroną Naszej Dyskobolii w tej rundzie. Pewnym egzekutorem rzutów karnych jest Bartosz Kossowski (zwycięskie bramki w meczach z Dębem Kębłowo i Spójnią Strykowo). Wraz z przyjściem do zespołu Arkadiusza Kubickiego bardzo groźną bronią Naszej Dyskobolii stały się egzekwowane przez niego rzuty wolne (zwycięska bramka w Kamieńcu, gol na 1:1 ze Spójnią Strykowo). Te dwie bramki z rzutów wolnych plus hatttrick zdobyty w pierwszej połowie meczu z LZS Wronczyn sprawia, że Arkadiusz Kubicki z 5 trafieniami jest najskuteczniejszym strzelcem biało – zielonych w tej rundzie.

Dodatkowo jestem praktycznie przekonany na 100%, że kwestie zwycięstwa w tym meczu nasi zawodnicy rozstrzygną w ostatnich 30 minutach meczu bowiem z 75 bramek jakie strzeliła w tym sezonie Nasza Dyskobolia aż 39 (to jest aż 52%) padło od 60 do 90 minuty. Jeśli chodzi o naszą zdobycz bramkową na wiosnę to jeszcze wyraźniej widać, że nasi zawodnicy upodobali sobie rozstrzyganie meczów w końcówkach, gdyż ze wszystkich 17 zdobytych bramek aż 12 (70,5%) padło w ostatnich 30 minutach.

Jak więc widać na meczach Naszej Dyskobolii nie można się nudzić a emocjonujące końcówki są niemalże „specjalnością zakładu”. Warto więc odwiedzić grodziski stadion w środowe popołudnie. Przypominamy – początek meczu dziś o 17:30.   

 

Gra czołówka

Lider tabeli Orkan Konarzewo podbudowany wysokim zwycięstwem 5:1 w ostatniej kolejce nad trzecim w tabeli Huraganem Michorzewo podejmuje na swoim boisku solidny Dąb Kębłowo. Zespól z Kębłowa w ostatniej kolejce rozbił w Siedlcu 3:0 Gwiazdę i w spotkaniu z liderem nie jest bez szans choć oczywiście urwać punkty Orkanowi na boisku w Konarzewie będzie niesamowicie trudno. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Trzeci Huragan Michorzewo po porażce w Konarzewie będzie próbował poprawić sobie humor w meczu z SSG Kamieniec, z kolei czwarty Orzeł Granowo, będzie gościł u siebie nieobliczalną Brenewię Wijewo. Zespół z Wijewa w przedostatniej kolejce rozgromił u siebie 5 w tabeli LZS Stare Oborzyska 6:1 by z kolei w ostatni weekend zaledwie zremisować z outsiderem ligi Sokołem Duszniki.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest