OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Raport Pelikana

ND-PKB

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

Przed nami kolejny weekend z piłką nożną i Naszą Dyskobolią. Tym razem zaczynamy od sobotniego meczu drużyny seniorów w Grodzisku. W niedziele czekają nas dwa ciekawie zapowiadające się mecze juniorów. Jak zwykle zachęcamy Was do tego abyście byli z nami i kibicowali naszym drużynom.  

 

sobota 9 października, godzina 16:00

Nasza Dyskobolia – Pelikan Niechanowo

V liga grupa II wielkopolska

 

Pelikan Niechanowo to kolejny klub, z którym będziemy mierzyli się pierwszy raz w historii i kolejny z sześciu beniaminków w naszej grupie V ligi. Pelikan awansował bezpośrednio do V ligi wygrywając rozgrywki w III grupie klasy okręgowej i wyprzedzając drugiego w tabeli, naszego zeszłotygodniowego rywala, Polanina Strzałkowo aż o 8 punktów. Co ciekawe Pelikan może się pochwalić także III ligowym epizodem, zakończonym… ale jak mawia Bogusław Wołoszańki „nie uprzedzajmy faktów”.

 

Klub formalnie powstał w roku 1996 ale dopiero w roku 2000 przystąpił do rozgrywek B klasy. Po 10 latach gry w B klasie zaliczył swój pierwszy awans, kończąc sezon 2010/2011 na drugim miejscu i awansując do A klasy. Na kolejny awans kibice w Niechanowie musieli poczekać tylko dwa lata. W sezonie 2012/2013 Pelikan wywalczył awans do klasy okręgowej, można powiedzieć, że deklasując rywali, bo drugie w tabeli rezerwy Polonii Środa straciły do niego aż 12 punktów a trzeci Maratończyk Brzeźno, uwaga, aż 30 punktów. Pelikan przyspieszał co związane było z pojawieniem się w klubie sponsora Jacka Owczarzaka oraz dyrektora sportowego Dawida Frąckowiaka. Klasa okręgowa była tylko przystankiem w drodze do IV ligi. Tym razem tylko jeden sezon wystarczył by awansować na kolejny szczebel rozgrywkowy. I znów Pelikan zrobił to z przytupem, bowiem wyprzedził drugą w tabeli Kotwicę Kórnik o 15 punktów. Na poziomie IV ligi Pelikan grał także tylko jeden sezon i wyprzedzając o 12 punktów drugiego w tabeli Lubuszanina Trzcianka. III ligę Pelikan zakończył na drugim miejscu przegrywając pierwsze miejsce z Wartą Poznań. Wówczas mówiono, że Pelikan stanowi trzecią siłę w Wielkopolsce po Lechu i Warcie.

 

Jednak w kolejnym sezonie klub wycofał się z rozgrywek III ligi i zgodnie z regulaminem został relegowany o dwie klasy rozgrywkowe do klasy okręgowej. Jak mówi przysłowie: „Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…”. No właśnie… pojawiły się jeszcze wówczas pomysły fuzji z Mieszko Gniezno, który także zaliczył spadek do okręgówki, jednak do tego  nie doszło i tak oto zakończyły się wysokie loty Pelikana. W sezonie 2016/2017 ugrał zaledwie 9 punktów i spadł do A klasy. Dwa sezony w A klasie i awans i dwa sezony w klasie okręgowej, awans i tak oto klub z Niechanowa znalazł się w V lidze.

 

W tym sezonie po siedmiu kolejkach Pelikan zajmuje 11 miejsce mając na swoim koncie 3 zwycięstwa i 4 porażki co przekłada się na 9 punktów. Co ciekawe wszystkie swoje dotychczasowe zwycięstwa Pelikan odniósł na boiskach rywali. Jestem jednak przekonany, że w sobotnie popołudnie to piłkarze gospodarzy będą się cieszyć z piątego zwycięstwa w V lidze.

 

Naprzód Dyskobolia!

 

niedziela 10 października godzina 12:00

Patria Buk – Nasza Dyskobolia

II liga okręgowa junior B2

 

Po emocjach związanych z meczem naszych seniorów w niedzielę, niczym rewolwerowcy, do pojedynku w samo południe staną nasi juniorzy młodsi. Ich przeciwnikami będzie Patria Buk. Tym samym juniorzy młodzi rozpoczynają już pojedynki rewanżowe w tej rundzie. W meczu inaugurującym ligowe rozgrywki w Grodzisku biało – zieloni wygrali z Patrią aż 5:0. Na dzień dzisiejszy mają na swoim koncie 3 zwycięstwa na 3 rozegrane mecze i 2 zaległe mecze do rozegrania. Można zatem powiedzieć, że ich sytuacja w tabeli jest komfortowa.

 

niedziela 10 października godzina 13:00

Nasza Dyskobolia – Rawia Rawicz

I liga okręgowa junior A1

 

Juniorzy starsi w niedzielę zagrają w Grodzisku i warto przyjść na ten mecz, bo będzie to niewątpliwie pojedynek na szczycie pomiędzy liderem Rawią Rawicz i vice liderem Naszą Dyskobolią. Biało – zieloni przegrali, jak dotychczas, jeden mecz w lidze i było to właśnie spotkanie z Rawią Rawicz. Nasz zespół przegrał wówczas w Rawiczu nieznacznie 3:2. Nie wątpię, że młodzi Dyskobole zrobią wszystko aby zrewanżować się za tamtą porażkę i wygrać niedzielne spotkanie..

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest