OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Piątkowa zapowiedź ligowa

ND-LZS 2

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

Po trzy punkty do Kaszczoru

 

kolejka 30

Kaszczor 29.05.2021 godz.15:00

Sokół Kaszczor – Nasza Dyskobolia

 

Po serii meczów na własnym obiekcie w sobotę Nasza Dyskobolia zagra na wyjeździe. Biało – zieloni w poszukiwaniu kolejnych trzech punktów udadzą się do Kaszczoru gdzie o godzinie 15:00 rozpoczną rywalizację z tamtejszym Sokołem.

W rundzie jesiennej w Grodzisku pokonaliśmy zespół z Kaszczoru 7:1. Ozdobą meczu była wówczas fantastyczna bramka Dominika Dziurli. Sokół zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli, mając w dorobku 31 punktów. Wiosną odnotował 2 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek. Wśród wyników jakie osiągnął zespół z Kaszczoru na wiosnę na uwagę zasługuje wygrana w Granowie z Orłem aż 4:1.

Nasza Dyskobolia wybiegnie oczywiście na boisko w Kaszczorze w roli faworyta i będzie walczyła o 9 już z rzędu zwycięstwo. Zapewne nie będzie to porywające widowisko lecz raczej kolejna odsłona piłkarskich szachów ale Nasza Dyskobolia zdążyła nas już przyzwyczaić, że z roli faworyta wywiązuje się świetnie. Dlatego choć nie wykluczam, że zwycięska bramka padnie w końcówce spotkania to o końcowy wynik jestem spokojny.

 

Gra czołówka

W poprzedniej kolejce wszystkie cztery zespoły zdobyły komplet punktów. Jeśli chodzi o nadchodzącą kolejkę to już dziś wiemy, że nie zdobędzie w niej punktów drużyna Orła Granowo bo w tej kolejce drużyna z Granowa pauzuje. To szansa dla trzeciego w tabeli Huraganu Michorzewo aby powiększyć swoją przewagę nad rywalem do 4 punktów. Jednak przed graczami Huraganu niełatwe zadanie bowiem do Michorzewa przyjedzie Promień Opalenica a zatem dojdzie do derbów powiatu nowotomyskiego. Początek meczu w Michorzewie w sobotę o godzinie 14:30.

Lider z Konarzewa w tej kolejce zagra na wyjeździe z NKS Niepruszewo, który zajmuje 8 pozycję w tabeli. O drużynie NKS można śmiało powiedzieć, że to rywal nieobliczalny. W ostatnich występach potrafił pokonać 6:1 Huragan Michorzewo, minimalnie przegrać 1:0 po dobrym i wyrównanym spotkaniu w Granowie z Orłem ale też przegrać u siebie 0:3 z Wielkopolską Komorniki. Można powiedzieć, że w tym starciu faworytem jest oczywiście zespół Orkanu Konarzewo ale niespodzianka nie jest niemożliwa. Mecz w Niepruszewie rozpocznie się o 15:30.

 

VIP Typer

Dziś wynik typuje wielki fan aktywności fizycznej, zapalony biegacz, skarbnik Naszej Dyskobolii Paweł Pabin:

W teorii łatwe trzy punkty, jednak rywal na pewno będzie chciał przerwać serie 4 meczy bez zwycięstwa. Dominacja w środku pola jaką Nasza Dyskobolia pokazała w poprzednim meczu będzie kluczem do zwycięstwa. Po wyrównanym początku spotkania, Dyskobolia zwycięży 3:1.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest