OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Piątkowa zapowiedź ligowa

60a549d26657f_o

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Ze Spójnią o kolejne trzy punkty

 

kolejka 29

Grodzisk Wlkp. 22.05.2021 godz.15:00

Nasza Dyskobolia – Spójnia Strykowo

Piłkarze Naszej Dyskobolii trzeci raz w ciągu tygodnia wybiegną na boisko by walczyć o ligowe punkty. Po dwóch zwycięstwach 1:0 w niedzielę z SSG Kamieniec i środę z LZS Stare Oborzyska Nasza Dyskobolia zmierzy się w sobotę ze Spójnią Strykowo. Zespół ze Strykowa plasuje się na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów czyli dokładnie połową tego co na swoim koncie mają biało – zieloni. Bilans Spójni w tej rundzie to 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 5 porażek. W ostatniej kolejce gracze żółto – niebieskich złapali ewidentnie zadyszkę przegrywając na własnym stadionie z SSG Kamieniec 0:5.

Myślę, że pisząc tą zapowiedź mógłbym w zasadzie użyć funkcji kopiuj – wklej z wcześniejszych zapowiedzi meczowych.Bo znowu Nasza Dyskobolia jest zdecydowanym faworytem tego meczu, bo zapewne przeciwnik skupi się na obronie dostępu do własnej bramki i będzie czekał na ataki biało – zielonych na własnej połowie licząc na kontry, bo będą to kolejne piłkarskie szachy, w których Nasza Dyskobolia, w co wierzę zapewne strzeli jedną lub dwie bramki i wygra kolejny, siódmy już z rzędu mecz. Niestety musimy się przyzwyczaić, że tak będą wyglądać mecze Naszej Dyskobolii do końca sezonu. Na spektakularne zwycięstwa raczej nie możemy liczyć, choć w sporcie nic nie jest wykluczone. Dodatkowo finisz sezonu jest tak intensywny, że trzeba roztropnie szafować siłami aby nie zabrakło ich w najważniejszych momentach. Wydaje się, że trener Radek Nolka robi to bardzo dobrze a przy tym co ważne Nasza Dyskobolia jest niesamowicie efektywna i to pozwala optymistycznie patrzeć na finisz sezonu.

 

Gra czołówka

Do meczu na szczycie, bardzo ważnego dla układu w czołówce tabeli dojdzie w tą sobotę w Konarzewie. Lider Orkan Konarzewo, który podobnie jak nasz zespół kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa podejmować będzie trzeci zespół ligi Huragan Michorzewo. Porażka gości z Michorzewa może oznaczać, że zespól Huraganu będzie miał do prowadzącej dwójki aż 10 punktów straty. Wprawdzie do zakończenia sezonu pozostanie jeszcze osiem kolejek, granych praktycznie co trzy dni, więc wiele może się zdarzyć, jednak takie straty będzie bardzo trudno odrobić. Jeśli z kolei Huraganowi uda się urwać liderowi jakieś punkty to jest szansa na to żeby Nasza Dyskobolia wskoczyła na fotel lidera. Wszystko będzie jasne w sobotę około godziny osiemnastej. Początek meczu w Konarzewie o godzinie 16:00.

Czwarty w tabeli Orzeł Granowo podejmuje u siebie w niedzielę o 15:00 NKS Niepruszewo, który w ostatniej kolejce pauzował, natomiast w przedostatniej rozbił Huragan Michorzewo aż 6:1.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest