OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Piątkowa zapowiedź ligowa

ND-LZS 6

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Podtrzymać dobrą passę

kolejka 28

Kamieniec 16.05.2021 godz.12:00

SSG Kamieniec – Nasza Dyskobolia

 

2021-05-14

Karol Hoffmann

W nadchodzący weekend odbędą się mecze 28 kolejki IV grupy wielkopolskiej klasy okręgowej.  Nasza Dyskobolia tym razem zagra na wyjeździe. Biało – zieloni udadzą się w niedzielne przedpołudnie do Kamieńca by o godzinie 12 rozpocząć spotkanie z SSG Kamieniec. Piłkarze Naszej Dyskoboli będą się starali podtrzymać dobrą passę i w  piątym z rzędu spotkaniu zgarnąć komplet punktów.

Nasz niedzielny rywal SSG Kamieniec zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli, mając na koncie 20 punktów. Wiosną drużyna z Kamieńca zdobyła jak na razie zaledwie 2 punkty dzięki remisom z 1:1 z Brenewią Wijewo oraz 0:0 z Wielkopolską Komorniki. W pozostałych meczach zespół SGG notował porażki (1:2 z Orłem Granowo, 1:3 z Orkanem Konarzewo, 2:6 z Promieniem Opalenica).

Jak być może część z Was pamięta mecz rundy jesiennej pomiędzy Naszą Dyskobolią a SSG był pierwszym meczem ligowym naszego klubu, którego transmisję mogliście oglądać za pośrednictwem internetu. Wynik 8:0 nie pozostawiał wątpliwości kto tego dnia był lepszy. W najbliższą niedzielę wynik może nie będzie równie spektakularny, jednak inne rozstrzygnięcie niż pewne zwycięstwo Naszej Dyskobolii będzie ogromną niespodzianką.

 

Gra czołówka

Ciekawie będzie też na innych boiskach. Do meczu kolejki dojdzie w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie w Michorzewie. Zajmujący trzecie miejsce miejscowy Huragan będzie gościł czwartego w tabeli Orła Granowo. Oba zespoły dzieli w tabeli różnica 4 punktów i oba zespoły zaliczyły w poprzedniej kolejce wysokie porażki z niżej notowanymi rywalami, wobec czego w tym meczu mają coś do udowodnienia.

Lider tabeli Orkan Konarzewo wybiera się do Kaszczoru na mecz z Sokołem. Jeszcze tydzień temu murowanym faworytem była drużyna z Konarzewa. Jednak wysokie zwycięstwo Sokoła 4:1 w ostatniej kolejce na ciężkim terenie w Granowie, daje podstawy by sądzić, że Sokół tanio skóry nie sprzeda. Ten mecz rozpocznie się również w sobotę o 15:00.

 

VIP Typer

Dziś w naszym VIP Typerze gościmy Tomasza Radwana właściciela futbolsport.pl Nowy Tomyśl, Grodzisk Wielkopolski, będącego partnerem technicznym Naszej Dyskobolii:

Nasza Dyskobolia nabiera tempa i z meczu na mecz wyniki oraz gra wygląda coraz lepiej. Natomiast SSG Kamieniec kompletnie nie może wejść na normalny tor. Zapewne powalczą oni o pierwszy komplet punktów w tej rundzie i jest on do zdobycia, ale wydaje mi się, że jeszcze nie w tej kolejce. Typuję wynik 4:0 dla Naszej Dyskoboli, a bramki zdobędą Arkadiusz Kubicki, Mateusz Kaczmarek, Abdu Salem oraz Jakub Hemmerling

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest