OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Piątkowa zapowiedź ligowa

ND-LZS 9

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Wielkopolska w samo południe

kolejka 27

Grodzisk Wlkp. 08.05.2021 godz.12:00

Nasza Dyskobolia – Wielkopolska Komorniki

 

2021-05-07

Karol Hoffmann

Tyle co zakończyła się majówka, w trakcie której Nasza Dyskobolia odniosła dwa ligowe zwycięstwa a już przed nami kolejna, 27 seria spotkań, w ramach której Nasza Dyskobolia podejmować będzie Wielkopolskę Komorniki. Tym razem nie przeprowadzimy transmisji z meczu ale w zamian proponujemy Wam relację tekstową na naszym Facebooku. Tak jak zazwyczaj gdy na stadionie padnie bramka dowiecie się o tym natychmiast z naszego profilu. Pół godziny przed meczem poznacie też wyjściową jedenastkę, która stanie do walki o czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo biało – zielonych. A wszystko to upiększą nowe grafiki będące pierwszym elementem nowej szaty graficznej naszych klubowych mediów, która powstała przy współpracy i wydatnej pomocy naszego partnera Lightmoon – Agencja Reklamowa.

Nasz jutrzejszy rywal zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 30 punktów. W rundzie wiosennej drużyna z Komornik radzi sobie ze zmiennym szczęściem. W czterech rozegranych dotychczas meczach zaliczyła dwa remisy 0:0 z SGG Kamieniec oraz 3:3 z Promieniem Opalenica, zwycięstwo 3:0 ze Spójnią Strykowo oraz porażkę 2:1 z Orkanem Konarzewo.

O tym, że nie będzie to łatwy mecz wiemy już od jesiennego spotkania w Komornikach, Mecz odbywał się w fatalnych warunkach atmosferycznych, Nasza Dyskobolia prowadziła już 2:0 ale grający ambitnie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 2:2. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił wówczas w 72 minucie Abdu Salem i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Naszej Dyskobolii 3:2. Tak więc jestem pewien, że nasz sobotni przeciwnik tanio skóry nie sprzeda i możemy się nastawić na 90 minut zaciętej walki. Myślę jednak, że to nie będzie żadnym zaskoczeniem dla zawodników trenera Radka Nolki, bowiem już zdołali się przyzwyczaić, że u większości ligowych rywali w pojedynki z Naszą Dyskobolią wyzwalają szczególne pokłady ambicji i waleczności.

W sobotę grają też dwie inne drużyny z czołówki tabeli. Godzinę po Naszej Dyskobolii swoje spotkanie rozpocznie lider tabeli Orkan Konarzewo, który gościł będzie u siebie Spójnię Strykowo. Trzeci w tabeli Huragan Michorzewo rozpocznie z kolei swój wyjazdowy mecz z NKS Niepruszewo godzinę wcześniej niż Nasza Dyskobolia. Zajmujący czwartą lokatę Orzeł Granowo rozegra natomiast swoje spotkanie w niedzielę o godzinie 15.

Winni jesteśmy Wam jeszcze jedną informację z ostatniej kolejki. Odwołam się tu do komunikatu Wydziału Gier i Ewidencji Wielkopolskiego ZPN z posiedzenia w dniu 05.05.2021, w którym w punkcie 3 napisano:

„Wydział Gier i Ewidencji zweryfikował następujące zawody jako walkower:

3. Klasa rozgrywkowa: RED BOX Klasa Okręgowa gr. 4 Data: 03.05.2021 r.

Mecz: Sokół Duszniki Orkan Konarzewo

Walkower 3:0 i 3 pkt. na korzyść: Sokół Duszniki

Powód: gra nieuprawnionego zawodnika po 4 żółtej kartce.”

W związku z tym orzeczeniem Orkan Konarzewo ma 50 punktów i jeden mecz więcej rozegrany od zajmującej drugie miejsce Naszej Dyskobolii mającej na koncie 49 punktów.

VIP Typer

W dzisiejszym VIP Typerze swoją prognozą na mecz z Wielkopolską Komorniki podzielił się z nami Remigiusz Stopa z Lightmoon – Agencja Reklamowa:

„Patrząc na formę Naszej Dyskobolii typuję, że w jutrzejszym meczu biało – zieloni podtrzymają zwycięską passę i  odniosą pewne, dwubramkowe zwycięstwo. Jestem pewny że nasi zawodnicy zostawią serducho na boisku i liczę, że kolejne 3 bardzo ważne w kontekście walki o awans punkty pozostaną w Grodzisku. Tak więc typuję wynik 2:0 a strzelcami bramek będą moim zdaniem Arkadiusz Kubicki, Abdu Salem.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest