OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Piątkowa zapowiedź ligowa

Dąb - Dyskobolia

Foto: Patryk Kaczmarek Photography

Majówka z Naszą Dyskobolią

2021-04-30

Karol Hoffmann

Kibice Naszej Dyskoboli nie będą mogli narzekać w majowy weekend na brak emocji. W ciągu trzech wolnych dni biało – zieloni rozegrają na własnym stadionie aż dwa mecze ligowe. Oba spotkania będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem TVCOM a żeby jeszcze bardziej podkręcić emocje proponujemy Wam zabawę z nagrodami w typowanie wyników weekendowych spotkań. Szczegóły dotyczące Typera możecie znaleźć tutaj. Jeśli jeszcze nie jesteście pewni jakie wyniki typować, być może pomocna będzie dla Was niniejsza zapowiedź ligowa.

Na początek w sobotę1 maja o godzinie 13 na stadionie w Grodzisku gościć będzie Brenewia Wijewo, z kolei w poniedziałek 3 maja do Grodziska przyjedzie LZS Wronczyn. W obu tych meczach Nasza Dyskobolia jest faworytem i powiedzmy sobie szczerze, każde inne rozwiązanie niż komplet 6 punktów w tym dwumeczu będzie ogromną niespodzianką. I choć w sporcie oczywiście nie należy ogłaszać zwycięzcy przed meczem,ponieważ, jak mawiał trener Kazimierz Górski, „dopóki piłka w grze…” zaryzykuję jednak tezę, że w ten weekend biało – zieloni planowo zgarną 6 punktów.

 

kolejka 26

Grodzisk Wlkp. 01.05.2021 godz.13:00

Nasza Dyskobolia – Brenewia Wijewo

Sobotni rywal Naszej Dyskobolii drużyna Brenewii Wijewo zajmuje obecnie z dorobkiem 22 punktów 13 miejsce w tabeli. W trzech rozegranych jak dotychczas wiosennych kolejkach Brenewia zanotowała dwa remisy: u siebie 1:1 z SSG Kamieniec i wyjazdowy 2:2 ze Spójnia w Strykowie. Tydzień temu z kolei, co jest sporą niespodzianką, odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 3:1 nad Promieniem Opalenica. Dla Brenewii było to szóste zwycięstwo ogólnie w tym sezonie i jednocześnie drugie wyjazdowe. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo miało miejsce w trzeciej kolejce, kiedy to Brenewia pokonała Sokół Kaszczor 3:1.

W rundzie jesiennej w Wijewie Nasza Dyskobolia wygrała pewnie 6:1, choć nasi gracze długo trzymali nas w niepewności, rozpoczynając festiwal strzelecki dopiero po przerwie. Wtedy to najpierw pomiędzy 49 a 52 minutą trafili trzykrotnie do siatki rywala, by 22 minuty później, również w przeciągu 180 sekund dokończyć dzieła. Pomiędzy minutą 71 a 74 zaaplikować gospodarzom kolejne trzy gole. Być może w sobotę zwycięstwo Naszej Dyskobolii nie będzie tak okazała i efektowne ale nie mam wątpliwości, że punkty zostaną w Grodzisku. Spodziewam się, że sobotnie spotkanie będzie meczem do pierwszej bramki, która sprawi, że Brenewia nie będzie już tak pieczołowicie bronić dostępu do własnego pola karnego z kolei podopiecznym trenera Radka Nolki da luz i polot w tworzeniu kolejnych akcji ofensywnych.

 

kolejka 20

Grodzisk Wlkp. 03.05.2021 godz.16:00

Nasza Dyskobolia – LZS Wronczyn

W poniedziałek naprzeciw Naszej Dyskobolii stanie LZS Wronczyn, który mając na koncie 10 punktów jest na 15 miejscu w tabeli. Będzie to z tej dwójki teoretycznie słabszy rywal, który wiosną doznał trzech porażek kontynuując fatalną passę zapoczątkowaną4 października zeszłego roku. Od tamtego dnia LZS Wronczyn przegrał 12 ligowych spotkań z rzędu. Wszystko wskazuje na to, że w majowy weekend piłkarze LZS Wronczyn zanotują na swoim koncie porażkę numer trzynaście (bowiem 1 maja podejmują Dąb Kębłowo) oraz porażkę numer czternaście, bowiem 3 maja będą gościć w Grodzisku.

 

Gra czołówka

Lider tabeli Orkan Konarzewo ma w tych kolejkach bardzo łatwą przeprawę. 1 maja udaje się do Kamieńca na mecz z SGG, natomiast 3 maja podejmuje outsidera rozgrywek Sokół Duszniki, który od początku sezonu okupuje ostatnie miejsce w tabeli mając zaledwie jeden punkt. W tej sytuacji w zasadzie nie ma wątpliwości, że gracze z Konarzewa dopiszą do swojego konta po tych meczach kolejne sześć oczek.

Drugi w tabeli Huragan Michorzewo 1 maja pauzuje. Natomiast 3 maja jedzie na bardzo trudny teren do Kębłowa na spotkanie z Dębem. Zakładając nasze zwycięstwo w sobotę, wskakujemy na fotel vicelidera z dwoma punktami przewagi nad Huraganem. Nie jest też wykluczone, że po meczach rozgrywanych w poniedziałek 3 maja przewaga Naszej Dyskobolii nad Huraganem wzrośnie do 5 punktów.

Zajmujący czwartą lokatę Orzeł Granowo również może liczyć, że majówka przyniesie mu komplet punktów mimo, że oba mecze gra na wyjazdach. W Święto Pracy udaje się do pobliskiego Strykowa na mecz ze Spójnią natomiast w poniedziałek wyjeżdża do Siedlca by zagrać z Gwiazdą.

 

VIP Typer

W dzisiejszym VIP Typerze swoje prognozy na majówkowy dwumecz Naszej Dyskobolii przedstawiają członkowie zarządu Naszej Dyskobolii.

 

Bartosz Badziński (sekretarz KS Nasza Dyskobolia)

Po wznowieniu rozgrywek nasza drużyna udała się do Kębłowa. Mecz udało się wygrać, trzeba natomiast obiektywnie przyznać – nie były to wzorowe zawody w wykonaniu piłkarzy Dyskobolii. Szczególnie organizacja gdy defensywnej niejednokrotnie powodowała przyspieszone bicie serca wśród fanów biało-zielonych. Jestem jednak przekonany, że czas będzie działał na naszą korzyść.

Jesteśmy drużyną, która stara się grać w piłkę w sposób zorganizowany, a wdrażanie w mecz założeń trenera jest dla nas priorytetem. Każde schematy potrzebują jednak praktyki meczowej, co skutecznie uniemożliwiało nam przerywanie rozgrywek. Musimy być zatem czujni, szczególnie w 2-3 pierwszych meczach, aby nie paść ofiarą drużyn grających bardzo prostą, ale latami utrwalaną piłkę. Czasami chwila nieuwagi i „laga” za linie obrony lub chaotyczna wrzutka w pole karne może zaskoczyć. Czujność w defensywie, to według mnie klucz do sukcesu. W kreowaniu sytuacji i zamienianiu ich na bramki powinniśmy sobie bez większych problemów poradzić. Cieszy zatem duża liczba spotkań w najbliższym czasie.

Kolejnym rywalem, z którym przyjdzie się zmierzyć, będzie zajmująca 13. miejsce w ligowej tabeli Brenewia Wijewo. W zeszłym tygodniu powiedziałbym, że jesteśmy murowanym faworytem, natomiast drużyna z Wijewa dość pewnie, bo 1:3, pokonała Promień Opalenica. Jesteśmy zatem po prostu faworytem, bez przymiotnika :). Jeśli mam pokusić się o przewidzenie wyniku, myślę że wynik 3:1 jest prawdopodobny.

Po okło 48 godzinach od meczu z Wijewem zagramy kolejny mecz ligowy, również na własnym boisku, tym razem z drużyną LZS Wronczyn. Podtrzymując swoją teorię o zwyżce formy wraz z kolejnymi meczami, myślę że z LZS-em zagramy na „zero z tyłu” i dołożymy 4 bramki. Będzie to mecz, w którym na dobre wskoczymy na właściwe tory.

  

Krzysztof Kaczmarek (wiceprezes KS Nasza Dyskobolia)

W weekend majowy przyjdzie nam zagrać dwa spotkania. Po wyjeździe do Kębłowa gdzie Dąb okazał się wymagającym przeciwnikiem przyjdzie nam się zmierzyć z drużynami, z którymi w rundzie jesiennej poradziliśmy sobie bardzo dobrze. W Wijewie trafiliśmy do siatki rywali 6-krotnie natomiast we Wronczynie ta sztuka udała się 4 razy.

Mam nadzieję, że przebieg rewanżowych spotkań będzie podobny. Liczę na to, że Nasza Dyskobolia w obu najbliższych spotkaniach zdecydowanie pokona swoich rywali i da jasny sygnał pozostałym zespołom, że w tym sezonie interesuje nas tylko i wyłącznie awans z pierwszego miejsca w tabeli.

Moje typy na te mecze: Nasza Dyskobolia – Brenewia Wijewo 4:1

Nasza Dyskobolia – LZS Wronczyn 5:0

Jeśli chodzi o strzelców bramek, mam nadzieję, że do siatki uda się trafić Arkowi Kubickiemu dla którego byłoby to premierowe trafienie w lidze dla naszego klubu liczę też na to, że swój dorobek bramkowy w tym sezonie powiększy Kacper Kuik.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest