OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale #6

sokół duszniki drużyna

Nasi Rywale – kolejka 5

Grodzisk Wlkp. 05.09.2020 godz.16:00

 Sokół Duszniki

2020-09-03

Karol Hoffmann

Piłkarze Naszej Dyskobolii długo, bo aż do piątej kolejki, kazali na siebie czekać kibicom w Grodzisku. Ale w końcu zbliża się ta wyczekiwana przez kibiców sobota piątego września, kiedy to o  godzinie szesnastej rozlegnie się pierwszy gwizdek w meczu Dyskobolii z Sokołem Duszniki.

Czy czegoś Wam to nie przypomina? Nieco ponad rok temu 15 sierpnia 2019 Dyskobolia rozegrała pierwszy mecz na własnym stadionie a jednocześnie pierwszy mecz sezonu właśnie z Sokołem Duszniki. Wtedy w obecności prawie tysiąca widzów Dyskobolia uległa Sokołowi 1:5 . Jedyną bramkę dla biało – zielonych zdobył w tamtym meczu Dawid Kaźmierowski. To właśnie z zeszłorocznego meczu pochodzi prezentowane powyżej zdjęcie drużyny z Dusznik.

Tym razem przed sobotnim meczem zdecydowanym faworytem wydaje się być Dyskobolia, gdyż dorobek Sokoła po czterech kolejkach jest, mówiąc wprost zerowy.

Drużyna Dyskobolii ma w sobotnim meczu coś do udowodnienia i powiedzmy sobie szczerze, każdy wyniki inny niż zwycięstwo Gospodarzy będzie traktowany w kategoriach sensacji. Sport jednak ma to do siebie, że gdy rozlega się pierwszy gwizdek kończą się papierowe rozważania a rozpoczyna się walka. W każdym meczu trzy punkty trzeba podnieść z murawy. Osobiście jestem raczej spokojny o końcowy wynik, choć przestrzegam przed huraoptymizmem.

Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest