OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale #5

oborzyska NASZA DYSKOBOLIA

Nasi Rywale – kolejka 4
Oborzyska Stare 29.08.2020 godz.16:00
LZS Juna – Trans Stare Oborzyska

2020-08-28

Karol Hoffmann

Przed nami czwarta kolejka klasy okręgowej i kolejny wyjazdowy mecz Naszej Dyskobolii. Po wygranej w ostatni weekend we Wronczynie z miejscowym LZS, w najbliższą sobotę będziemy gościć na boisku drugiego w naszej grupie klasy okręgowej LZS.

LZS Juna – Trans Stare Oborzyska bo o nim tu mowa, to klub założony w 1965 roku, zatem w tym roku obchodzi pięćdziesiąte piąte urodziny. Od sezonu 2011/2012 gra na poziomie klasy okręgówki, zaliczając też po drodze jeden sezon 2018/2019 w lidze wówczas międzyokręgowej (obecna V liga).

W dotychczas rozegranych trzech kolejkach LZS Juna – Trans odnotował jeden remis i dwa zwycięstwa.
W pierwszej kolejce zremisował bezbramkowo z Orłem w Granowie a następnie pokonał u siebie 3:1 Orkan Konarzewo i w Opalenicy Promień 3:2. Z siedmioma punkami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Nasza Dyskobolia z sześcioma punktami zajmuje miejsce piąte. Należy jednak pamiętać, że biało – zieloni już w drugiej kolejce zaliczyli pauzę, stąd mają rozegrany jeden mecz mniej.

Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem pomiędzy tymi zespołami. Patrząc na wyniki jakie notują w tym sezonie oba kluby, zapowiada się ono bardzo ciekawie. Nasza Dyskobolia to jedyny klub, który dotychczas nie stracił bramki w lidze i na pewno Krzysztof Trzybiński i jego koledzy zrobią wszystko aby tą passę podtrzymać. Szczególną uwagę powinni zwrócić na Krystiana Lewandowskiego (dwie bramki z Orkanem Konarzewo) oraz Rafała Jankowskiego (dwie bramki w Opalenicy z Promieniem).

Z kolei z przodu trener Radosław Nolka ma ostatnio kłopot bogactwa, bo na imponujący bilans bramkowy 17:1 w dwóch meczach ligowych i dwóch pucharowych złożyły trafienia aż siedmiu zawodników. O powtórkę z zeszłego tygodnia z Wronczyna będzie pewnie trudno ale zwycięstwo jest jak najbardziej możliwe. Liczymy, że pomożecie nam je wywalczyć i licznie będziecie nas wspierać z trybun. Do zobaczenia!

 

Naprzód Dyskobolia!
#piątkazagola

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest