OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale #4

nasza dyskobolia orkan konarzewo

Nasi Rywale – Puchar Polski II runda Wielkopolska
Grodzisk Wlkp. 26.08.2020 godz.18:00
Orkan Konarzewo

2020-08-20

Karol Hoffmann

Nasza Dyskobolia nie daje kibicom o sobie zapomnieć. Po udanym występie we Wronczynie w trzeciej kolejce klasy
okręgowej już w środę 26.08 w ramach II rundy wielkopolskiego PP Dyskobolia zmierzy się z Orkanem Konarzewo.

Orkan Konarzewo to klub utworzony w 1949 roku, tak więc w zeszłym roku niebiesko- pomarańczowi, bo takie barwy
klubowe ma Orkan, obchodzili siedemdziesiąte urodziny klubu. W sezonie 2003/2004 z powodów finansowych zmuszony był wycofać się z rozgrywek. Powrócił w sezonie 2007/2008 zaczynając od Klasy B, gdzie grał tylko jeden sezon od razu awansując do Klasy A. Po pięciu kolejnych sezonach w Klasie A awansował do Klasy Okręgowej i gra tam nieprzerwanie od sezonu 2013/2014.

W tegorocznych rozgrywkach Orkan Konarzewo znalazł podobnie jak Nasza Dyskobolia w IV grupie okręgówki. Po trzech
kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów wygrywając w I kolejce z LZS Wronczyn 5:2, przegrywając na wyjeździe z LZS Juna – Trans Stare Oborzyska 1:3 i gromiąc w trzeciej kolejce na własnym boisku Sokoła Duszniki 5:0. W tabeli zespół z Konarzewa jest na szóstym miejscu bezpośrednio za Naszą Dyskobolią, która uzbierała sześć punktów ale w dwóch meczach. Z kolei w PP odprawili z bagażem 10 bramek Lipno Stęszew (oldboje).

W poprzednim sezonie jesienią 2019 w dwunastej kolejce Nasza Dyskobolia uległa na własnym boisku Orkanowi 1:3. Nasza Dyskobolia będzie zatem miała w najbliższą środę okazję do rewanżu. Niewątpliwie przed Dyskobolią zdecydowanie bardziej wymagający rywal niż ten, którego los nam przydzielił w pierwszej rundzie PP, patrząc jednak jak zmotywowani i głodni gry i zwycięstw są biało – zieloni mój typ to zwycięstwo Naszej Dyskobolii po dobrym meczu 2:0. Zapraszamy kibiców na boczne boisko grodziskiego stadionu 26.08 na godzinę 18:00.

A już niedługo bo 05.09 na godzinę 16:00 zapraszamy na pierwszy mecz ligowy Naszej Dyskoboli w sezonie 2020/2021ligowy z Sokołem Duszniki. Mecz ten odbędzie się na głównej płycie.

Pokażcie, że jesteście z naszym klubem i wspierajcie go na stadionie!
Do zobaczenia! Naprzód Dyskobolia!

#piątkazagola

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest