OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale #2 – Orły Plewiska

NASZA DYSKOBOLIA ORŁY PLEWISKA

Nasi rywale – Puchar Polski I runda Wielkopolska
Grodzisk Wlkp. 12.08.2020 godz.18:30

Orły Plewiska

2020-08-11

Karol Hoffmann

Dwunastego dnia sierpnia, o 18:30 Nasza Dyskobolia na bocznej płycie stadionu w Grodzisku rozegra mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Rywalem naszych piłkarzy będzie zespół Orłów Plewiska, który w rundzie wstępnej tych rozgrywek wyeliminował Jastrzębia Rudniki wygrywając 2:1.

Drużyna z Plewisk powstała w roku 2008 i od sezonu 2009/2010 nieprzerwanie gra w B klasie. W debiutanckim sezonie zajęła ostatnie miejsce w tabeli III grupy poznańskiej B klasy zdobywając w całym sezonie tylko pięć punktów i nie wygrywając ani jednego meczu na boisku. Jedyne trzy punkty Orły otrzymały za walkower w meczu ze Spartą Brody. Na boisku Sparta wygrała 10:2. W kolejnym sezonie było nieco lepiej Orły zajęły przedostatnie dwunaste miejsce dobywając siedem punktów i wyprzedzając już Spartę Brody, która zdobyła zaledwie jeden punkt.

Kolejne sezony to ciągła sinusoida w dolnej połowie tabeli. Najlepszymi osiągnięciami było szóste miejsce w przerwanym z powodu pandemii sezonie 2019/2020 oraz siódme miejsce w sezonie 2017/2018.Od momentu powstania klub też co roku występuje w Pucharze Polski. Jak na razie największy sukces to awans do drugiej rundy w sezonie 2015/2016 oraz wspomniany już tegoroczny awans. Wynik meczu wydaje się być do przewidzenia, choć w sporcie oczywiście niczego nie można przesądzać. Liczymy, że szansę pokazania się w tym meczu Trenerowi i grodziskiej publiczności otrzymają zawodnicy, którzy w ostatnim meczu ligowym nie zagrali.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest