OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #18

Orzeł Granowo 1

Nasi Rywale – kolejka 16

Granowo, 15.11.2020 godz.14:00

Orzeł Granowo

2020-11-14

Karol Hoffmann

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej na boisku w Granowie dojdzie do derbów powiatu grodziskiego, w których zmierzą się jedenastki Orła Granowo i Naszej Dyskobolii.  Będzie to spotkanie obecnego lidera klasy okręgowej z zespołem, który zajmuje na dziś piąte miejsce w tabeli.  W poprzednim sezonie do starcia tych drużyn doszło w dziesiątej kolejce i wówczas na stadionie w Granowie, lepsza okazała się Nasza Dyskobolia wygrywając 3:2. Jednak oba zespoły po rundzie jesiennej 2019/2020 nie miały szczególnych powodów do zadowolenia bowiem Nasza Dyskobolia zajmowała dziesiąte miejsce natomiast Orzeł Granowo był na piętnastej, przedostatniej pozycji.

Zespół z Granowa wygrał ostatnio dziesiątego października, kiedy to pokonał Spójnię Strykowo. Od tego czasu zanotował remis z Huraganem Michorzewo i trzy porażki z NKS Niepruszewo, Orkanem Konarzewo i Promieniem Opalenica. Można więc powiedzieć, że Orzeł w ostatnim czasie obniżył loty jednak niedzielny mecz ma rangę derbów powiatu a na taki mecz i to do tego z liderem mobilizacja w zespole z Granowa na pewno będzie większa niż zwykle. Patrząc jednak na to w jakim gazie jest obecnie Nasza Dyskobolia mimo wszystko jestem przekonany, że stać nasz zespół na wywiezienie z Granowa kompletu punktów.

Na innych boiskach już dziś dojdzie do ciekawych konfrontacji. Zajmujący drugie miejsce Orkan Konarzewo zmierzy się o czternastej z wciąż nieprzewidywalnym Promieniem Opalenica. Bardzo ciekawie będzie w Michorzewie, gdzie także o czternastej, mający trzydzieści trzy punkty, czwarty w tabeli Huragan podejmie mający dokładnie tyle samo oczek, trzeci LZS Stare Oborzyska.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest