OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #15

DSC00195_2

Nasi Rywale – kolejka 13

Grodzisk Wlkp. 31.10.2020 godz.14:30

Sokół Kaszczor

2020-10-30

Karol Hoffmann

W najbliższej trzynastej kolejce Nasza Dyskobolia zmierzy się w Grodzisku z zespołem Sokoła Kaszczor. Jako, że zespół Sokoła występował w poprzednim sezonie w rozgrywkach leszczyńskiej okręgówki to sobotni mecz będzie pierwszym ligowym starciem pomiędzy tymi zespołami. Zespół z Kaszczoru  jest tylko kilkanaście dni młodszy od Dyskobolii powstał bowiem dokładnie 18 maja 1922 roku.

Obecny sezon jest drugim sezonem Sokoła w klasie okręgowej po tym jak awansował do niej po sezonie 2018/2019. W dotychczasowych meczach Sokół radził sobie ze zmiennym szczęściem. Największą niespodziankę sprawił Sokół  w IX kolejce wygrywając wysoko 4:1 w Niepruszewie z wyżej notowanym NKS. Jednak już z pozostałymi zespołami z czołówki tabeli nie poradził sobie tak dobrze.  Porażki zaliczył w meczach z Orkanem Konarzewo, Huraganem Michorzewo i Orłem Granowo.

Faworytem meczu w Grodzisku jest bez wątpienia Nasza Dyskobolia, która będzie chciała zgarnąć komplet punktów i umocnić się na pozycji lidera. Zważywszy na to, że drugi obecnie w tabeli Orkan Konarzewo gości u siebie zajmujący szóstą pozycję NKS Niepruszewo, który na pewno będzie chciał zmniejszyć dystans do czołówki, Huragan Michorzewo jedzie do Opalenicy by zagrać w derbach powiatu nowotomyskiego z nieprzewidywalnym w tej rundzie Promieniem a pauzuje w tej kolejce Orzeł Granowo szansa by  powiększyć przewagę nad rywalami jest całkiem realna.

Przypominam, że w związku z pandemią wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na naszym profilu na Facebooku.

Naprzód Dyskobolia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest