OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #15

DSC00195_2

Nasi Rywale – kolejka 13

Grodzisk Wlkp. 31.10.2020 godz.14:30

Sokół Kaszczor

2020-10-30

Karol Hoffmann

W najbliższej trzynastej kolejce Nasza Dyskobolia zmierzy się w Grodzisku z zespołem Sokoła Kaszczor. Jako, że zespół Sokoła występował w poprzednim sezonie w rozgrywkach leszczyńskiej okręgówki to sobotni mecz będzie pierwszym ligowym starciem pomiędzy tymi zespołami. Zespół z Kaszczoru  jest tylko kilkanaście dni młodszy od Dyskobolii powstał bowiem dokładnie 18 maja 1922 roku.

Obecny sezon jest drugim sezonem Sokoła w klasie okręgowej po tym jak awansował do niej po sezonie 2018/2019. W dotychczasowych meczach Sokół radził sobie ze zmiennym szczęściem. Największą niespodziankę sprawił Sokół  w IX kolejce wygrywając wysoko 4:1 w Niepruszewie z wyżej notowanym NKS. Jednak już z pozostałymi zespołami z czołówki tabeli nie poradził sobie tak dobrze.  Porażki zaliczył w meczach z Orkanem Konarzewo, Huraganem Michorzewo i Orłem Granowo.

Faworytem meczu w Grodzisku jest bez wątpienia Nasza Dyskobolia, która będzie chciała zgarnąć komplet punktów i umocnić się na pozycji lidera. Zważywszy na to, że drugi obecnie w tabeli Orkan Konarzewo gości u siebie zajmujący szóstą pozycję NKS Niepruszewo, który na pewno będzie chciał zmniejszyć dystans do czołówki, Huragan Michorzewo jedzie do Opalenicy by zagrać w derbach powiatu nowotomyskiego z nieprzewidywalnym w tej rundzie Promieniem a pauzuje w tej kolejce Orzeł Granowo szansa by  powiększyć przewagę nad rywalami jest całkiem realna.

Przypominam, że w związku z pandemią wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na naszym profilu na Facebooku.

Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest