OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #14

Spójnia Strykowo zespół

Nasi Rywale – kolejka 12

Grodzisk Wlkp. 25.10.2020 godz.14:30

Spójnia Strykowo

2020-10-23

Karol Hoffmann

Przed nami dwunasta seria spotkań, będąca jednocześnie drugą kolejką, w której z powodu pandemii na trybunach zabraknie kibiców. Nasza Dyskobolia udaje się do Strykowa aby w niedzielę o godzinie 14:30 rozegrać mecz z tamtejszą Spójnią. Klub ze Strykowa to znany nam rywal, z którym mierzyliśmy się w rozgrywkach klasy okręgowej w sezonie 2014/2015 remisując na własnym stadionie 2:2 oraz i wygrywając w Strykowie 2:1. Ponownie spotkaliśmy się ze Spójnią w sezonie 2019/2020 i wówczas  ostatniej kolejce jesieni Nasza Dyskobolia wygrała na wyjeździe 1:0. Z wiadomych wszystkim względów nie było  możliwości rozegrania na wiosnę spotkania rewanżowego w Grodzisku Wlkp.

Spójnia rozpoczęła rozgrywki dosyć spokojnie w pierwszych pięciu meczach notując aż cztery remisy i tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo w Wijewie. Kolejne pięć spotkań to seria pięciu porażek Spójni. W czterech z tych meczów Spójnia straciła po trzy bramki.

Choć Spójnia nie należy do czołówki to jednak mecz z nią jest bardzo istotny.  Wynika to z układu par w pozostałych meczach tej kolejki, w których dojdzie do trzech bezpośrednich starć zespołów z czołówki:

Zajmujący piąte miejsce Huragan Michorzewo podejmie drugi Orkan Konarzewo. W kolejnej parze szósty NKS Niepruszewo zmierzy się z czwartym Orłem Granowo.  Trzecią parę tworzą siódma Wielkopolska Komorniki, która będzie gościła trzeci LZS Juna – Trans Stare Oborzyska. Taki terminarz powoduje, że ktoś z czołówki musi stracić punkty, co daje Naszej Dyskobolii możliwość powiększenia przewagi nad najgroźniejszymi rywalami znajdującymi się w tabeli tuż za jej plecami. Wszystkie wspomniane powyżej trzy mecze rozegrane zostaną w sobotę 24.10 o godzinie 15:00.

Jak już wspominałem mecz jest niedostępny dla publiczności ale zapraszamy Was do śledzenia profilu Naszej Dyskobolii na Facebooku gdzie będzie przeprowadzona relacja tekstowa. Jeśli więc na stadionie w Strykowie padnie bramka na pewno dowiedzie się o tym z naszego profilu.

Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest