OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #11

Brenewia03

Nasi Rywale – kolejka 9

Wijewo 04.10.2020 godz.11:00 

Brenewia Wijewo

2020-10-02

Karol Hoffmann

Przed nami kolejny piłkarski weekend i kolejna premierowa konfrontacja z klubem, który w poprzednim sezonie walczył w leszczyńskiej okręgówce. Tym razem będzie to Brenewia Wijewo, która swoją oryginalną nazwę zawdzięcza znajdującemu się nieopodal Wijewa jezioru Breńskiemu.

Gdybym jednym wyrazem miał scharakteryzować drużynę Brenewii, było by to słowo „nieobliczalna”. Bo jakże inaczej nazwać zespół, który w pierwszej kolejce dostaje lanie 4:1 w Kamieńcu, w drugiej przegrywa u siebie 0:2 ze Spójnia Strykowo by następne dwa wygrać i w tym pokonać zajmujący obecnie czwarte miejsce w tabeli Huragan Michorzewo. Następnie doznaje trzech wysokich porażek z zespołami z czuba tabeli a po nich zaskakująco wygrywa z Promieniem Opalenica, aplikując wyżej notowanemu rywalowi aż sześć bramek i przerywając jego serię czterech zwycięstw z rzędu.

Miejsce Dyskobolii w tabeli i jej rola faworyta do awansu niewątpliwie sprawiają, że nasi rywale motywują się na mecz z biało – zielonymi ciut mocniej niż na inne potyczki. Widać to chociażby facebookowym profilu klubu z Wijewa gdzie opublikowano plakat zapraszający na mecz, na którym po oczach bije napis „Wyrwać punkty liderowi!”. Ta dodatkowa motywacja w połączeniu ze wspomnianą już nieobliczalnością może spowodować, że w niedzielne przedpołudnie będzie się trzeba mocno napracować aby zdobyć kolejne trzy punkty.

W wywiadzie, który ukazał się w ostatnim „Strzale z Karola” Trener Radek Nolka mówił:

„Do każdego meczu podchodzimy z takim samym nastawieniem, wbrew pozorom nie zawsze awanse zdobywa się w meczach z bezpośrednimi rywalami w tabeli, bo na te mecze wszyscy się mobilizują, ale właśnie w meczach z teoretycznie słabszymi przeciwnikami. Wierze, że zespół jest na tyle dobrze przygotowany i mamy tak silną kadrę, że damy radę.”

Jestem więc przekonany, że w niedzielę Nasza Dyskobolia zrobi kolejny krok w długiej drodze do awansu.

Liczymy na Wasz doping i wsparcie także w meczach wyjazdowych!

Naprzód Dyskobolia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest