OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

NASI RYWALE #10

Dąb Kębłowo

Nasi Rywale – kolejka 8

Grodzisk Wlkp. 27.09.2020 godz.15:00

 Dąb Kębłowo

2020-09-24

Karol Hoffmann

Kontynuujemy pojedynki z zespołami, które w poprzednim sezonie walczyły w leszczyńskiej klasie okręgowej. Tym razem do Grodziska przyjeżdża zespół, który zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli czyli Dąb Kębłowo. Początkowo zgodnie z terminarzem mecz miał być rozegrany w Kębłowie jednak korzystając ze sprzyjającej okoliczności jaką jest wyjazdowy mecz Warty Poznań i  uprzejmości Dębu mamy możliwość rozegrać spotkanie na własnym obiekcie.

W niedzielę do Grodziska przyjedzie zespół, który wraz ze Spójnią Strykowo ma najwięcej remisów w lidze bo aż cztery, do tego drużyna z Kębłowa zanotowała na swoim koncie jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. Bilans Dębu może na pierwszy rzut oka nie wydaje się imponujący jednak żeby obiektywnie go ocenić należy zobaczyć z kim przyszło się im w pierwszych siedmiu kolejkach mierzyć.

Najsłabszy, uwzględniając miejsce w tabeli, rywal Dębu to zajmujący obecnie jedenaste miejsce Sokół Kaszczor (z nim Dąb odniósł jedyne jak do tej pory zwycięstwo). Ponadto były to dziesiąta Spójnia Strykowo (remis), siódmy Promień Opalenica (porażka), piąty Orzeł Granowo (remis), czwarty Huragan Michorzewo (remis), trzeci NKS Niepruszewo (remis) oraz zajmujący obecnie pierwsze miejsce Orkan Konarzewo (porażka). Należy również zwrócić uwagę, że każdy z tych meczów był „na styku” (dwie porażki 3:2).

Można zatem stwierdzić, że do Grodziska przyjedzie zespół solidny i waleczny, który tanio skóry nie sprzeda. Podrażniony dodatkowo tym, że w dwóch ostatnich kolejkach odniósł minimalne porażki możemy być pewni, że będziemy mieli do czynienia z bardzo zmotywowanym rywalem, który rzuci na szalę wszystkie swoje umiejętności i siły aby wywieźć z Grodziska dobry wynik. Naszą Dyskobolię czeka zatem mecz walki, w którym zwycięstwo będzie trzeba mówiąc obrazowo wyszarpać.

Tak więc w niedzielne popołudnie szykuje nam się dobre piłkarskie  widowisko, oczywiście wierzę, że z happy endem, którym będą kolejne trzy punkty dopisane do dorobku biało – zielonych.

Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest