OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale #1 – Promień Opalenica

PROMIEŃ OPALENICA NASZA DYSKOBOLIA

Nasi rywale – kolejka I.
Opalenica 08.08.2020 godz.16:00

Promień Opalenica
2020-08-06

Karol Hoffmann

Przedstawiamy Wam pierwszy artykuł z cyklu „Nasi Rywale”. Będziemy starali się przed każdą kolejką przybliżyć Wam zespół, z którym akurat przyjdzie nam się zmierzyć. W pierwszej kolejce Dyskobolia zagra na wyjeździe z Promieniem Opalenica, zatem przed Wami krótka prezentacja tego zespołu.

Patrząc na historię Promienia można odnieść wrażenie, że nieco przypomina ona losy Dyskobolii. Promień powstał 1924 i przez lata występował ze zmiennym szczęściem na lokalnych boiskach, aż przyszedł sierpień 2001 roku, kiedy to sponsorem klubu została firma REMES. W kolejnym sezonie 2002/2003 drużyna już pod nazwą KS REMES Promień awansowała do klasy okręgowej. W roku 2008 zespół awansuje do III ligi, by już rok później wycofać się z rozgrywek.
Rolę pierwszego zespołu przejmuje dotychczasowa drużyna rezerw występująca w klasie okręgowej. Po sezonie 2010/2011 Promień wycofał się z rozgrywek i sezon 2011/2012 rozpoczął w B klasie. W roku 2013 awansuje do A klasy, a w roku 2019 wraz z Dyskobolią do klasy okręgowej, w której obecnie oba zespoły występują.

Przed sezonem Promień rozegrał pięć sparingów remisując jeden z Canarinhos Skórzewo 1:1 oraz przegrywając kolejne
cztery z:

Sucharami Suchy Las 2:7,
Płomieniem Przyprostynia 0:5
Jurandem Koziegłowy 2:4
Lipnem Stęszew 2:4

W ostatnią sobotę 01.08 Promień uległ w Strykowie miejscowej Spójni 4:2 w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski.

Niech nikogo nie zwiedzie ten słaby bilans Promienia w meczach kontrolnych przed sezonem. Brzmi to jak truizm ale nie wynik jest w takich meczach najważniejszy. To nadal solidny zespół a mecze pomiędzy Promieniem, a Dyskobolią są zawsze twarde, emocjonujące i na styku. Dość powiedzieć, że w walce o ligowe punkty pomiędzy Dyskobolią i Promieniem w sezonie 2018/2019 jesienią w Opalenicy padł bezbramkowy remis, natomiast na wiosnę w Grodzisku
minimalnie wygrała Dyskobolia 1:0. W klasie okręgowej jesienią 2019 w Opalenicy padł kolejny bezbramkowy remis. Podsumowując już w pierwszej kolejce Dyskobolię czeka zacięty mecz, w którym o ostatecznym wyniku może przesądzić jedna akcja i jedna bramka. Jesteśmy jednak optymistami i sądzimy, że ta decydująca bramka zostanie strzelona przez zawodnika w biało – zielonej koszulce.

Na zakończenie ciekawostka: dokładnie 14.08.2020 przypada okrągłą sześćdziesiąta rocznica otwarcia stadionu w Opalenicy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest