OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

MVP maj 2021

ND-LZS 7

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

Nasze nominacje

 

Postawiony na głowie terminarz niższych lig sprawił, że w marcu i kwietniu Nasza Dyskobolia rozegrała zaledwie po jednym spotkaniu. Dopiero w maju zaczęliśmy grać na poważnie a nawet bardzo poważnie bo systemem środa – sobota. W związku z tym dopiero teraz zapraszamy Was do wyboru najlepszego zawodnika miesiąca czyli MVP maja.

 

Prezentujemy Wam sylwetki i dokonania w rundzie wiosennej trzech nominowanych do tego zaszczytnego tytułu graczy Naszej Dyskobolii. Abyście nie sugerowali się absolutnie poniższą kolejnością prezentacji powiem tylko, że nominowanych przedstawiono w kolejności alfabetycznej. Głosowanie na naszym profilu na FB.

 

Adrian Stachowiak

Bardzo dobra jak do tej pory runda w wykonaniu Adriana sprawiła, że ma na koncie już 3 trafienia w tym złotą bramkę zdobytą w 93 minucie meczu z Brenewią Wijewo, zwycięską bramkę z LZS Stare Oborzyska i trafienie, które otwarło wynik w spotkaniu z Wielkopolską Komorniki. Wiosną pojawił się na boisku w 9 meczach, w 7 zagrał w podstawowym składzie a w 4 z nich zagrał przez pełne 90 minut. Złożyło się to na 639 minut spędzonych na placu gry.  

Arkadiusz Kubicki

Świetnie wkomponował się w zespół i jest niewątpliwie jego wzmocnieniem. Skuteczny egzekutor rzutów wolnych i najskuteczniejszy strzelec biało – zielonych w rundzie wiosennej. Dosyć długo czekał na swoje premierowe ligowe trafienie dla Naszej Dyskobolii ale jak już odpalił to od razu zaliczył klasycznego hattricka w meczu z LZS Wronczyn a potem dołożył jeszcze dwa trafienia z rzutów wolnych – w tym dający zwycięstwo w Kamieńcu. Wiosną zagrał w 9 meczach. W 8 z nich wybiegł na murawę w podstawowej jedenastce a 4 rozegrał w pełnym wymiarze czasu.  Na boisku spędził łącznie 674 minuty co jest trzecim wynikiem w drużynie.

Bartosz Kossowski

Obrońca z ofensywnym zacięciem. Skuteczny egzekutor rzutów karnych. Wiosną z jedenastek zaliczył 3 trafienia (100% skuteczności) i dołożył do nich jedno trafienie z gry co w sumie daje 4 bramki a zatem tylko o jedną mniej niż najskuteczniejszy snajper wiosny w Naszej Dyskobolii Arkadiusz Kubicki. Wystąpił w podstawowym składzie we wszystkich 10 meczach rundy wiosennej a w 8 z nich zagrał od pierwszego do ostatniego gwizdka. Dało to łącznie 820 minut spędzonych na boisku czyli na dziś najwięcej ze wszystkich zawodników biało – zielonych.

 

Poniżej możecie zapoznać się z wiosennymi statystykami całej drużyny. Trener Radek Nolka w pełni korzysta z szerokiej i wyrównanej kadry zespołu o czym świadczy fakt, że w rundzie wiosennej w barwach Naszej Dyskobolii zagrało aż 22 zawodników a dokładnie połowa z nich czyli 11 trafiło do bramki przeciwnika.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest