OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Kolejny wymagający rywal

Nasza Dyskobolia_Promień

 

sobota 13 listopada, godzina 13:00

Nasza Dyskobolia – Płomień Przyprotynia

V liga grupa II wielkopolska

 

Już w sobotę czeka nas kolejny z mecz z wymagającym rywalem.Po dwóch spotkaniach wyjazdowych tym razem na własnym boisku zmierzymy się z Płomieniem Przyprostynia. Dla doświadczonego zespołu z Przyprostyni to już czwarty sezon rozgrywek na tym szczeblu, gra w niej bowiem od momentu jej utworzenia w sezonie 2018/2019 (wtedy jeszcze pod nazwą ligi międzyokręgowej). W poprzednich sezonach w tabeli końcowej nigdy nie wypadł poza pierwszą 10, zajmując w kolejnych sezonach odpowiednia 4, 6 oraz 8 miejsce.

 

W obecnym sezonie Płomień radzi sobie również całkiem dobrze i po 12 kolejkach zajmuje 4 miejsce mając na swoim koncie 25 punktów. W obecnym sezonie Płomień odniósł 8 zwycięstw, raz zremisował i 3 razy przegrał. Co jednak ciekawe, jeśli już Płomień przegrywa spotkanie to traci wówczas sporo bramek. Tydzień temu uległ na własnym boisku liderowi ze Stęszewa 1:4, wcześniej w drugiej kolejce przegrał także u siebie z Gromem Plewiska 1:5, natomiast trzecią porażkę odniósł w 5 kolejce na boisku w Chorzeminie, kiedy to uległ miejscowemu Orkanowi 6:2.

 

Pisząc o Płomieniu Przyprostynia i Naszej Dyskobolii nie sposób nie wymienić nazwisk dwóch zawodników, którzy mają zasługi dla obu klubów. To oczywiście doskonale znani kibicom obu zespołów Tomasz Piątyszek i Hubert Wasielewski.

 

Tomasz Piątyszek grał w Płomieniu od sezonu 2012/2013, w którym zespół z Przyprostyni wywalczył awans do IV ligi i przez kolejne dwa i pół sezonu bronił barw czwarto ligowego Płomienia. Natomiast w roku 2017 został grającym trenerem odradzającej się Naszej Dyskobolii i pełnił tą funkcje z powodzeniem do lipca 2019 notując w tym czasie ze swoim zespołem dwukrotnie awans. Jako grający trener zagrał w 41 spotkaniach Naszej Dyskobolii zdobywając dla niej 23 bramki.

 

Hubert Wasielewski grał w barwach Płomienia od sezonu 2013/2014, kiedy to Płomień był beniaminkiem IV ligi. W roku 2017 został zawodnikiem wracającej do gry Naszej Dyskobolii i jest nim aż do chwili obecnej. Jak do tej pory w biało – zielonych barwach rozegrał 65 spotkań i 12 razy wpisał się na listę strzelców.

 

Przy tej okazji serdecznie pozdrawiamy, życząc dodatkowo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko kontuzjowanemu Hubertowi Wasielewskiemu!

 

Naprzód Dyskobolia!

 

sobota 13 listopada godz. 10:00

GAP Śmigiel/Czacz– Nasza Dyskobolia

II liga okręgowa junior B2

 

Pewni już awansu do wyższej ligi nasi juniorzy młodsi w niedzielny poranek udają się do Śmigla aby odrobić ligowe zaległości i zagrać ostatni mecz sezonu z GAP Śmigiel/Czacz. Liczymy, że nasz młodzież zakończy sezon pozytywnym wynikiem.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest