OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

KLASA OKRĘGOWA KOLEJKA XV

XV kolejka 0

Podsumowanie XV kolejki 11.11.2020

Spokojne trzy punkty

2020-11-11

Karol Hoffmann

Za nami świąteczna piętnasta kolejka grupy IV wielkopolskiej klasy okręgowej, w której Nasza Dyskobolia podejmowała na własnym boisku NKS Niepruszewo. Goście wyszyli na to spotkanie nastawieni zdecydowanie defensywnie z założeniem, żeby przede wszystkim nie stracić bramki. Jednak ta taktyka zemściła się na nich bardzo szybko bo już bo w siódmej minucie. Wtedy to rzut wolny dla Naszej Dyskobolii wykonywał Hubert Nowaczyk, który precyzyjnie uderzył, piłka przeleciała nad murem uderzyła jeszcze w poprzeczkę i wpadła do siatki obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza gości.

Strata bramki nie zmieniła nastawienia NKS Niepruszewo, który nadal bronił się całym zespołem na własnej połowie, czyhając na ewentualne kontry. Ponieważ jednak Nasza Dyskobolia grała pewnie i solidnie w obronie zduszając w zarodku wszystkie takie próby to gra przez zdecydowaną większość czasu toczyła się na połowie gości.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. NKS nadal schowany za podwójną gardą czekał na jakiś błąd biało – zielonych, ci zaś spokojnie rozgrywali piłkę próbując zdobyć kolejnego gola. Cierpliwość zawodników z Grodziska została nagrodzona w sześćdziesiątej piątej minucie kiedy to Jakub Hemmerling otrzymał doskonałe podanie po lewej stronie pola karnego i z największym spokojem dokładnym uderzeniem po długim słupku podwyższył wynik meczu na dwa do zera.

Po utracie drugiej bramki  goście zaatakowali w końcu śmielej i w końcówce oddali trzy strzały w bramkę biało – zielonych jednak pewnie interweniował Krzysztof Trzybiński wyłapując te uderzenia bez najmniejszych kłopotów. Do ostatniego gwizdka wynik już się nie zmienił i Nasza Dyskobolia mogła znowu sformować tradycyjne już kółko i jak zwykle po zdobyciu trzech punktów zaśpiewać „Tak się bawi, tak się bawi Dyskobolia!!!”.

W innych meczach:

Promień Opalenica pokonał naszego kolejnego rywala Orzeł Granowo 1:0

LZS Wronczyn planowo uległ Huraganowi Michorzewo 0:3

LZS Stare Oborzyska wygrało z Sokołem Kaszczor 3:2.

W tej kolejce pauzował Orkan Konarzewo w związku z tym przewaga biało – zielonych nad drugi w tabeli Orkanem Konarzewo ponownie wzrosła do czterech punktów.

Do końca rundy pozostały jeszcze dwie kolejki, w których Nasza Dyskobolia rozegra dwa arcyciekawe spotkania. Już w najbliższy weekend zagra w derbach powiatu grodziskiego w Granowie z zawsze groźnym Orłem a w ostatniej jesiennej kolejce w Grodzisku w meczu na szczycie Nasza Dyskobolia podejmie Orkan Konarzewo.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest