OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

KLASA OKRĘGOWA KOLEJKA XIV

XIV kolejka 1

Podsumowanie XIV kolejki 07-08.11.2020

Z Huraganem na remis

2020-11-08

Karol Hoffmann

W czternastej kolejce Nasza Dyskobolia udała się do Michorzewa na mecz z tamtejszym Huraganem. Wyjazd ten ewidentnie nie układał się po naszej myśli. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem podczas rozgrzewki urazu doznał Krzysztof Trzybiński i na decyzję kto stanie w bramce musieliśmy poczekać do ostatniej chwili. Ostatecznie między słupkami stanął Cezary Dziedzic.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w piątej minucie kiedy to po rzucie wolnym gola zdobył Patryk Rakowski. Nasza Dyskobolia atakowała i przeważała jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki gospodarzy. W końcu w osiemnastej minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Abdu Salem i mogliśmy się cieszyć z kolejnej pięknej bramki dla Dyskobolii. Do końca pierwszej połowy obraz gry i wynik się nie zmienił.

Druga połowa to jeszcze bardziej zdecydowana przewaga biało – zielonych. Gra toczyła się w zdecydowanej części na połowie Huraganu, który bronił się w jedenastu a cała taktyka zespołu gospodarzy sprowadzała się do wybijania piłki przez obrońców lub bramkarza i próbie przejęcia jej przez napastnika Huraganu. Nasza Dyskobolia mozolnie rozgrywała piłkę próbując znaleźć lukę w szczelnych zasiekach obronnych gospodarzy. Wydawało się, że uda się to w siedemdziesiątej minucie kiedy bramkarz gospodarzy Krzysztof Kaźmierczak sfaulował w polu karnym zawodnika Naszej Dyskobolii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kacper Kuik jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Do końcowego gwizdka Nasza Dyskobolia próbowała zdobyć zwycięską bramkę natomiast gospodarze byli skupieni na zabezpieczaniu dostępu do własnej i swój cel osiągnęli.

W innym ciekawym meczu XIV kolejki Orzeł Granowo uległ Orkanowi Konarzewo 0:2.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest