Podsumowanie XI kolejki 17-18.10.2020

Ostre strzelanie live

2020-10-18

Karol Hoffmann

W czwartkowe popołudnie rząd zadecydował, że z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne imprezy sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Gdy zapadały te decyzje do naszego meczu z SSG Kamieniec pozostawało mniej niż czterdzieści osiem godzin. Jednak dzięki szybkiej reakcji władz klubu i pomocy panów Marcina i Flipa możliwe było przeprowadzenie transmisji meczu za pośrednictwem naszego profilu na Facebook. Tak więc w sobotnie popołudnie mieliśmy możliwość obejrzeć pierwszą w historii Naszej Dyskobolii transmisję live z meczu ligowego. Transmisja była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i przyciągnęła przed ekrany wielu kibiców Naszej Dyskobolii. Swoich kolegów z boiska przed telewizorem wspierał też kontuzjowany Krzysztof Dudek, któremu oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Nasza Dyskobolia w swojej debiutanckiej transmisji spisała się wyśmienicie wygrywając z SSG Kamieniec 8:0. Jeśli dodać do tego, że najlepszym zawodnikiem meczu w drużynie gości był bramkarz, to widzimy jak jednostronne było to widowisko. Goście w zasadzie tylko na początku próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez Krzysztofa Trzybińskiego, jednak po czerwonej jaką otrzymał w czternastej minucie obrońca gości Przemysław Gawron dominacja biało – zielonych była niepodważalna. Do przerwy było 4:0 i dla piłkarzy z Kamieńca ten mecz mógłby się w zasadzie skończyć. W drugiej połowie Nasza Dyskobolia dorzuciła kolejne cztery trafienia i najwyższe zwycięstwo w tym sezonie stało się faktem. Bramki dla Naszej Dyskobolii strzelali:

26’ Dawid Chełpa

31’ Kacper Kuik

34’ Damian Królik

36’ Bartosz Kossowski (karny)

62’ Piotr Lizak

67’ Jakub Hemmerling

72’ Piotr Lizak

76’ Salem Abderahman

Swoje pierwsze minuty w ligowym meczu zaliczył nasz młody bramkarz Cezary Dziedzic, który w osiemdziesiątej minucie zmienił Krzysztofa Trzybińskiego.

W tej kolejce pauzował zespół NKS Niepruszewo.

Orkan Konarzewo, można powiedzieć planowo, pokonał Sokół Kaszczor 4:1.

W ważnym dla układu czołówki meczu Orzeł Granowo zremisował z Huraganem Michorzewo 1:1. Tym samym zakończyła się seria pięciu zwycięstw z rzędu Orła Granowo.

Promień Opalenica w czwartym meczu z rzędu strzelił trzy bramki ale inaczej niż w poprzednich trzech w końcu wygrał pokonując w Opalenicy Spójnię Strykowo 3:2.