OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Klasa okręgowa kolejka 27

ND-Wlkp

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Nasza Dyskobolia - Wielkopolska Komorniki 3:0

Liderzy odjeżdżają stawce

2021-05-10

Karol Hoffmann

Za nami 27 kolejka grupy 4 wielkopolskiej klasy okręgowej, w której pojawiły się niespodziewane i nie ukrywajmy korzystne dla Naszej Dyskobolii rozstrzygnięcia ale o tym za moment, bo zaczynamy oczywiście od tego jak w tej kolejce zaprezentowała się nasza drużyna.

Wyjątkowo wcześnie bo już w sobotnie południe biało – zieloni podejmowali Wielkopolskę Komorniki i poradziła sobie w tym spotkaniu świetnie. Wynik już w 13 minucie otworzył bohater ostatniej akcji meczu z Brenewią Wijewo, Adrian Stachowiak, który dał prowadzenie Naszej Dyskobolii 1:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie w 55 minucie na boisku pojawił się Jakub Hemmerling, który okazał się być tego dnia prawdziwym Jokerem w talii trenera Radka Nolki. Pierwszy raz na listę strzelców wpisał się 14 minut po swoim wejściu w minucie 69 a pięć minut później w 74 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0. W ten sposób Nasza Dyskobolia odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu a jej bilans po pięciu wiosennych meczach to 13 punktów i 15 strzelonych bramek przy 1 straconej.

Nasza Dyskobolia zagrała w składzie:

Krzysztof Trzybiński, Arkadiusz Kubicki (55’ Jakub Hemmerling), Michał Zajączkowski, Hubert Nowaczyk, Adrian Stachowiak (80’ Mateusz Kropiński), Krzysztof Pisarek, Bartosz Kossowski (55’Krystian Anioła), Mateusz Kaczmarek, Dominik Dziurla, Dawid Cech (23’ Mikołaj Piosik), Abdu Salem (80’Bartosz Kempa)

Lider tabeli Orkan Konarzewo można powiedzieć planowo pokonał Spójnię Strykowo 3:0. Ale już wyniki, jakie w tej kolejce uzyskały drużyny trzeciego Huraganu Michorzewo i zajmującego czwarte miejsce Orła Granowo należy uznać za niespodzianki. Oba zespoły przegrały wysoko z niżej notowanymi przeciwnikami.

Huragan przegrał na wyjeździe aż 6:1, przegrywając już po pierwszych 10 minutach 2:0 z zajmującym 6 miejsce NKS Niepruszewo. Zaskakujące są przede wszystkim rozmiary tej porażki, ponieważ Huragan mógł się do tej pory poszczycić najlepszą defensywą lidze. Do sobotniego meczu z NKS Huragan stracił zaledwie 9 bramek we wszystkich meczach.

Jeszcze bardziej zaskakujący jest wynik meczu Orła Granowo, który na własnym obiekcie przegrał z 11 Sokołem Kaszczor. Wszystko to spowodowało, że liderująca dwójka to znaczy Orkan i Nasza Dyskobolia mają już odpowiednio 6 i 5 punktów przewagi nad zajmującym trzecią lokatę Huraganem. Uwzględniając jeszcze, że w kolejnej serii spotkań Huragan Michorzewo zagra z Orłem Granowo coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, że rozstrzygnięcie, kto zajmie pierwsze miejsce premiowane bezpośrednim awansem, a kto drugie dające możliwość gry w barażu o V ligę nastąpi pomiędzy właśnie Orkanem Konarzewo a Naszą Dyskobolią. Czołówka tabeli wygląda po tej kolejce następująco:

 

1

Orkan Konarzewo

22

53

59:24

2

Nasza Dyskobolia Grodzisk Wlkp.

21

52

71:10

3

Huragan Michorzewo

21

47

38:15

4

Orzeł Granowo

22

43

50:26

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest