OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Klasa okręgowa kolejka 20

ND-LZS 7

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl

Nasza Dyskobolia - LZS Wronczyn 9:0 (4:0)

Zgodnie z planem

 

2021-05-04

Karol Hoffmann

W niedzielę 3 maja Nasza Dyskobolia rozegrała kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w ramach 20 kolejki do Grodziska zawitał  zespół LZS Wronczyn. Goście przegrali 13 kolejnych meczów ligowych, w związku z tym wskazanie faworyta tego pojedynku nie było trudne.

Wprawdzie pierwszą groźną sytuację stworzyli w 4 minucie goście ale na posterunku był niezawodny Krzysztof Trzybiński i można powiedzieć, że to było wszystko czym postraszyli golkipera Naszej Dyskobolii w tym meczu. Pięć minut później w 9 minucie prowadzenie Naszej Dyskobolii dał Mateusz Kropiński, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Arkadiusza Kubickiego. Asystujący przy pierwszej bramce Arkadiusz Kubicki postanowił wziąć ciężar zdobywania goli na siebie i tak oto w pierwszej połowie skompletował klasycznego hattricka. Bramki zdobyte kolejno w 22, 24 oraz 38 minucie były premierowymi trafieniami w lidze zawodnika, który dołączył do Naszej Dyskobolii w przerwie zimowej. W ten oto sposób biało – zieloni schodzili na przerwę z wynikiem 4:0.

W przerwie trener Radek Nolka dokonał kilku zmian jednak niezmiennie to Nasza Dyskobolia była stroną zdecydowanie przeważającą. Goście natomiast sprawiali z każdą chwilą sprawiali coraz bardziej wrażenie jakby z utęsknieniem czekali na końcowy gwizdek arbitra. Ale zanim ten gwizdek się rozległ zawodnicy Naszej Dyskobolii zdążyli jeszcze pięciokrotnie pokonać bramkarza rywali. Zrobili to kolejno: w 58 minucie Mateusz Kropiński, 63 minucie Mateusz Kaczmarek, 74 Abdu Salem, 80 Damian Królik a wynik ustalił w 85 minucie Kacper Kuik.

Nasza Dyskobolia zagrała w składzie:

Krzysztof Trzybiński, Arkadiusz Kubicki (46’ Kacper Kuik), Adrian Stachowiak(46’ Hubert Nowaczyk), Krzysztof Pisarek (46’ Mikołaj Piosik), Jakub Hemmerling (58’ Bartosz Kempa), Mateusz Kropiński (58’ Damian Królik), Bartosz Kossowski (46 Karol Pracowity), Mateusz Kaczmarek, Dominik Dziurla, Dawid Cech, Abdu Salem.

 

W innych istotnych dla układu czołówki spotkaniach:

Sokół Duszniki – Orkan Konarzewo 1:3

Dąb Kębłowo – Huragan Michorzewo 0:2

Gwiazda Siedlec – Orzeł Granowo 2:2

W tabeli prowadzi Orkan Konarzewo, który ma 53 punkty i jeden mecz więcej rozegrany od zajmującej drugą lokatę Naszej Dyskobolii. Nasza Dyskobolia w 20 meczach zgromadziła na swoim koncie 49 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Huragan Michorzewo mający na swoim koncie 47 punktów. Na czwartej pozycji plasuje się Orzeł Granowo z 43 punktami.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest