OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Klasa Okręgowa kolejka 18

Nasza Dyskobolia_Promień_2
fot: Lightmoon – Pracownia Kreatywna

Nasza Dyskobolia - Promień Opalenica 0:0

Żelazna defensywa Promienia

2021-03-07

Karol Hoffmann

W sobotni wieczór Nasza Dyskobolia na sztucznej murawie i przy sztucznym oświetleniu podejmowała Promień Opalenica. Od początku meczu było widać, że założeniem gości na te mecz jest przede wszystkim nie stracić bramki a jeśli nadarzy się okazja kontratakować i próbować stworzyć zagrożenie pod bramką Krzysztofa Trzybińskiego.

Tak więc zawodnicy Promienia zagęścili środek pola i schowani za podwójną gardą przyjmowali ataki Naszej Dyskobolii na własnej połowie, skutecznie wybijając biało – zielonych z uderzenia. Nasza Dyskobolia miała przewagę, rozgrywała piłkę jednak z dużymi trudnościami przebijała się przez zasieki obronne Promienia.

W 40 minucie mogło zadrżeć serce kibicom Naszej Dyskoboli, kiedy to po aucie dla Promienia na wysokości linii środkowej pomknął prawą stroną skrzydłowy Promienia, dośrodkował płasko w pole karne i mogliśmy mówić o sporym  szczęściu bo napastnikowi gości zabrakło do piłki dwóch, trzech kroków. W 43 minucie Promień wykonywał rzut wolny na wprost bramki Krzysztofa Trzybińskiego. Zawodnik Promienia ładnie strzelił ponad murem jednak zrobił to zbyt lekko aby zaskoczyć naszego bramkarza.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Promienia podeszli wyżej i próbowali atakować już na połowie grodziszczan. Nie trwało to jednak zbyt długo i już po chwili mieliśmy obraz gry identyczny jak w pierwszej połowie.  Do końca meczu mieliśmy jeszcze dwie sytuacje, w których to Promień mógł trafić do siatki. Najpierw w 71 minucie napastnik gości zaatakował mającego piłkę przy nodze Krzysztofa Trzybińskiego jednak zrobił to zdecydowanie za mocno i arbiter musiał odgwizdać przewinienie gracza Promienia. Chwilę później swój kunszt pokazał bramkarz Naszej Dyskobolii wygrywając pojedynek z napastnikiem gości i ratując swój zespół przed stratą bramki.

Promień osiągnął swój cel i można powiedzieć, że dzięki żelaznej dyscyplinie i konsekwencji w grze obronnej wywozi z Grodziska jeden punkt.

Kolejny raz kibice Naszej Dyskobolii pokazali, że można na nich liczyć i mimo, że nie mogli obserwować meczu na stadionie głośno wspierali swoich ulubieńców spoza obiektu.

W związku z tym, że swoje spotkania wygrały zespoły Orkanu Konarzewo i Huraganu Michorzewo, Nasza Dyskobolia straciła fotel lidera i ma teraz jeden punkt mniej do mającego 41 oczek lidera Orkanu Konarzewo.Na trzecim miejscu plasuje się Huragan Michorzewo, który ma tak jak Nasza Dyskobolia 40 punktów.

 

Nasza Dyskobolia zagrała w następującym zestawianiu:

Krzysztof Trzybiński, Arkadiusz Kubicki, Hubert Nowaczyk, Mikołaj Piosik (46’ Adrian Stachowiak), Jakub Hemmerling, Bartosz Kossowski, Mateusz Kaczmarek, Dominik Dziurla, Dawid Cech, Krystian Anioła (46’ Dawid Chełpa)Abdu Salem (50’ Kacper Kuik).

 

Trener Naszej Dyskobolii Radek Nolka powiedział po meczu:

Zapewne nikt nie spodziewał się, że będzie to dla nas tak trudne spotkanie. Wielu kibiców typowało nasze wysokie zwycięstwo, jednak kolejny raz potwierdziło się, że w piłce wszystko jest możliwe. Zespół gości od początku meczu miał określony plan, który polegał na konsekwentnej obronie i wyprowadzaniu ewentualnych kontrataków.

 W pierwszej połowie nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić, graliśmy zbyt nerwowo i to drużyna z Opalenicy miała więcej okazji do zdobycia bramki. W drugiej połowie po rozmowie z chłopakami i kilku roszadach w mojej opinii zdominowaliśmy przeciwnika, ale akcji podbramkowych w związku z bardzo nisko ustawioną drużyną Promienia było tylko kilka klarownych z których niestety nic nie wpadło do bramki. Z przebiegu całego spotkania uważam, że był to jednak sprawiedliwy remis.

Przed rundą wiedzieliśmy, że większość drużyn będzie skupiała się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki i potwierdziło się to już w pierwszej kolejce. Mamy teraz dwa tygodnie do następnego meczu, sporo czasu na analizę i przygotowanie. Jestem przekonany, że zespół stać na zdobywanie kompletu punktów w każdym kolejnym meczu. Przy okazji w imieniu Drużyny dziękuję za wsparcie naszych kibiców, którzy przez całe spotkanie dopingowali nas spod stadionu.

 

Komplet wyników 18 kolejki:

Nasza Dyskobolia – Promień Opalenica 0:0

Brenewia Wijewo – SSG Kamieniec 1:1

Dąb Kębłowo – Spójnia Strykowo 4:1

Grom Czacz – Sokół Kaszczor 2:1

Gwiazda Siedlec – Huragan Michorzewo 0:2

Sokół Duszniki – NKS Niepruszewo 0:9

LZS Stare Oborzyska – Orzeł Granowo 0:1

LZS Wronczyn – Orkan Konarzewo 0:3

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest