OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Home, sweet home

Stadion Grodzisk

foto: Karol Hoffmann / https://naszadyskobolia.pl

 

Najbliższy piłkarski weekend w Grodzisku rozpocznie się już w piątek o 17:30 a zakończy w niedzielę, krótko przed 18. Sporo będzie się działo w piątek, kiedy to będą grały obie nasze juniorskie drużyny. Będziecie mieli możliwość zobaczenia za jednym zamachem tych, którzy już niedługo będą, miejmy nadzieję, stanowić o sile Naszej Dyskobolii. Jednak kulminacyjnym wydarzeniem będzie niewątpliwie pierwszy mecz V ligi rozegrany przez drużynę seniorów w Grodzisku.

 

niedziela 26 września godz. 16:00

Nasza Dyskobolia – Polonus Kazimierz Biskupi

V liga II grupa wielkopolska

 

Pierwszym piąto ligowcem, który przyjedzie do Grodziska jest Polonus Kazimierz Biskupi i będzie to oczywiście pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami. Klub z Kazimierza powstał w roku 1996 i w tym roku obchodzi 25 urodziny. W sezonie 2017/2018 zajął 2 miejsce w klasie okręgowej i w kolejnym sezonie zagrał w nowo utworzonej lidze międzyokręgowej, nazywanej od kolejnego sezonu V ligą. W kolejnych sezonach V ligi zawsze kończył rozgrywki w środku tabeli zajmując odpowiednio 9, 7 oraz 8 miejsce.

 

W obecnym sezonie jeszcze do zeszłego tygodnia zespół z Kazimierza Biskupiego miał na swoim koncie komplet zwycięstw i wspólnie z Lipnem Stęszew przewodził w tabeli II grupy V ligi. W piątej kolejce doszło spotkania na szczycie, zespół Polonusa podejmował właśnie Lipno Stęszew i okazał się nader gościnny. Goście ze Stęszewa wygrali 6:0 a ich przewaga nie podlegała wątpliwości przez całe spotkanie. Po tej porażce Polonus spadł na trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedził go mający tyle samo punktów, lecz lepszy stosunek bramkowy Meblorz Swarzędz.

 

Na wysokie miejsce Polonusa w tabeli złożyły się cztery zwycięstwa w czterech pierwszych kolejkach u siebie z Polaninem Strzałkowo 2:1, wyjazdowe z Pelikanem Niechanowo 5:0, u siebie z Piatem Kobylnica 3:0 oraz w Luboniu ze Stellą 2:0.

 

Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy kibice biało – zielonych długo czekali na możliwość obejrzenia i kibicowania Naszej Dyskobolii na  stadionie w Grodzisku. Zapowiadana na weekend pogoda ma zdecydowanie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Dodając dwa do dwóch spodziewamy się i wierzymy, że nasz zespół będzie wspierać liczne grono sympatyków. Pamiętajcie proszę tym, że nasz obiekt dopuszczony jest do rozgrywek „warunkowo”, stąd też ogromna prośba o stosowanie się do poleceń służby porządkowej oraz ochrony no i oczywiście o gorący doping i wsparcie dla naszych piłkarzy. W niedzielne popołudnie bądźmy wszyscy jedną biało – zieloną rodziną i pokażmy jak się bawi Dyskobolia.

 

Naprzód Dyskobolia!

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

piątek 24 września godz. 17:30

Nasza Dyskobolia – Znicz Obra

I liga okręgowa junior A1

 

W piątek pierwsi swoje zmagania rozpoczną juniorzy starsi. Ich rywalem w piątkowe popołudnie będzie Znicz Obra, który w dotychczas rozegranych ligowych spotkaniach raz zwyciężył, raz przegrał i dwa razy zremisował. Patrząc na wcześniejsze wyniki drużyny z powiatu wolsztyńskiego możemy się spodziewać sporej ilości bramek. Znicz jak remisował to wysoko 3:3 oraz 4:4, jak wygrywał to spektakularnie 9:1 ale i porażka była też spektakularna – uległ na własnym obiekcie Rawii Rawicz 2:9.

 

Nasi zawodnicy zapewne będą chcieli podtrzymać dobrą pasę i trzeci raz z rzędu zdobyć komplet punktów a jeśli do tego będziemy świadkami podobnej ilości goli jak we wcześniejszych meczach Znicza to zapowiada się bardzo atrakcyjne dla kibiców spotkanie.

 

piątek 24 września godz. 19:00

Nasza Dyskobolia – UKS Śrem

II liga okręgowa junior B2

 

O godzinie 19:00 swój mecz rozpoczną juniorzy młodsi. Będzie można zatem płynnie przejść z meczu na boisku nr 5, na mecz na boisko ze sztuczną nawierzchnią, by kibicować kolejnej drużynie biało – zielonych. Przeciwnik naszej młodzieży, UKS Śrem w trzech dotychczasowych kolejkach raz wygrał i dwukrotnie przegrał. W ostatni weekend uległ bardzo wysoko, bo aż 1:10, na własnym boisku Kotwicy Kórnik.

 

Z kolei nasz zespół po przymusowej przerwie tydzień temu (przypomnijmy, mecz na wniosek rywali został odwołany) zapewne z werwą przystąpi do rywalizacji i będzie chciał również podtrzymać dobrą zwycięską serię.  

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest