OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Grom na dobry początek

Stadion w Plewiskach

Sobota 21 sierpnia 2021 dodz. 17:00

Grom Plewiska – Nasza Dyskobolia

Stadion w Plewiskach

 

Już w najbliższy weekend rozgrywki zainauguruje V liga wielkopolska. Chyba wszyscy kibice już nieco stęsknili się za ligowym graniem i dreszczykiem emocji, który towarzyszy grze o ligowe punkty. Nasza Dyskobolia swoje zmagania na poziomie V ligi rozpocznie w sobotę o godzinie 17:00 w Plewiskach, gdzie zmierzy się z miejscowym Gromem.

 

Grom Plewiska, to klub stosunkowo młody, który powstał w 1992. Solidny ligowiec grający swego czasu nawet na poziomie III ligi (sezon 2013/2014), mający za sobą także kilka sezonów w IV lidze. Sezon 2021/2022 to czwarty z rzędu sezon, w którym powalczy na poziomie V ligi. W poprzednich sezonach zajmował miejsca w środku tabeli (dwa razy 7 i raz 12).

 

W zespole naszych rywali doszło w przerwie między sezonami do sporych zmian. Z klubu odeszło aż 9 zawodników, w tym bramkarz Piotr Wiśniewski, który dołączył do Naszej Dyskobolii. Z kolei w kadrze pojawiło się 6 nowych twarzy. Można więc zaryzykować twierdzenie, że będzie to zdecydowanie inny zespół niż ten, który w poprzednim sezonie wywalczył 12 miejsce w V lidze.

 

Kibiców z Grodziska interesuje zapewne czy w jakim składzie wystąpi Nasza Dyskobolia i jak spiszą się zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w przerwie letniej. Dodatkowym smaczkiem jest możliwość zadebiutowania w kadrze pierwszego zespołu dwóch utalentowanych juniorów Wiktora Blinkiewicza oraz Sashki Lobasiuka, którzy znaleźli się w kadrze na to spotkanie.

 

Kibice z Grodziska, którzy planują wybrać się na ten mecz będą mieli możliwość obejrzenia zawodów na bardzo ładnym obiekcie, którego trybuna główna w pełni zadaszona ma pojemność 600 miejsc. Obiekt został wybudowanym w latach 2008 – 2010 kosztem 2,5 miliona złotych.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest