OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Grali nasi 30/31.10.2021

dyskobolia_20211009 (60)

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Lipno Stęszew – Nasza Dyskobolia 1:0 (0:0)

 

Zespół seniorów Naszej Dyskobolii w miniony udał się na niesłychanie trudny teren do Stęszewa, by zmierzyć się z zespołem Lipna Stęszew, liderem naszej grupy V ligi i głównym kandydatem do awansu do IV ligi.  Nasza Dyskobolia bo ciężkiej walce minimalnie uległa liderowi tracąc bramkę dopiero w 88 minucie spotkania.

 

Wobec zaskakującego remisu 3:3 w Luboniu w meczu pomiędzy Stellą a Płomieniem Przyprostynia zespół ze Stęszewa umocnił się na pierwszym miejscu i zwiększył przewagę nad grupą pościgową, w skład której wchodzą Vitcovia Witkowo, Meblorz Swarzędz i Płomień Przyprostynia do 5 punktów. Nasza Dyskobolia zajmuje piąte miejsce z 20 punktami. Tyle samo punktów co biało – zieloni ma również zajmujący szóstą lokatę Orkan Chorzemin. Aktualna tabela i wyniki wszystkich dotychczasowych kolejek znajdziecie w zakładce Pierwsza drużyna / Terminarz i wyniki.

 

Znicz Obra – Nasza Dyskobolia 2:0 (0:0)

 

W ostatniej kolejce rundy jesiennej porażę odnieśli także niestety juniorzy starsi Naszej Dyskobolii. Ulegli oni w Obrze miejscowemu Zniczowi tracąc bramki w po przerwie w 51 oraz 88 minucie. Przerwę zimową nasz zespół spędzi na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Pełna tabela po rundzie jesiennej poniżej:

 

UKS Śrem – Nasza Dyskobolia 1:15 (0:8)

15′ Mateusz Kuczyk

17′ Eryk Poniży

20′ Eryk Poniży

25′ Eryk Poniży

29′ Mateusz Kuczyk

39′ Łukasz Chwalisz

42′ Oliwier Piwowar

45′ Eryk Poniży

49′ Łukasz Chwalisz

50′ Eryk Poniży

63′ Oliwier Piwowar

72′ Krystian Klapa

80′ Radoslaw Lasocki

82′ Oliwier Piwowar

86′ Oliwier Piwowar

 

Zespół juniorów młodszych w miniony weekend rozegrał z kolei przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Młodzi Dyskobole spisali się wręcz rewelacyjnie w wyjazdowym meczu z UKS Śrem, pokonując gospodarzy aż 15:1. Łatwo przeliczyć, że średnio co 6 minut w tym meczu padała bramka dla biało – zielonych.

Nasi juniorzy młodsi z kompletem zwycięstw i niesamowitym bilansem bramkowym 47:4 zajmuje przed  ostatnią kolejką pierwsze miejsce w tabeli. Warto przy tym zaznaczyć, że nasi juniorzy mają dwa zaległe spotkania do rozegrania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest