OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Grali nasi 16/17.10.2021

dyskobolia_20211009 (11)

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Piast Kobylnica – Nasza Dyskobolia 2:0 (2:0)

 

Zespół seniorów Naszej Dyskobolii w miniony udał się na trudny mecz wyjazdowy z Piastem Kobylnica. Nasza Dyskobolia niestety przegrała 2:0 tracąc obie bramki w pierwszej połowie spotkania 30 oraz 38 minucie. O komentarz do tego meczu poprosiłem trenera Naszej Dyskobolii Radka Nolkę:

 

„Już przed meczem z Piastem wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Drużyna z Kobylnicy to silny zespół i udowodnił to w minioną sobotę. Mimo iż mecz zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść gospodarzy, i że to właśnie Piast prowadził grę przez większą część meczu, spotkanie wcale nie musiało się tak zakończyć, ponieważ my także mieliśmy trzy 100% sytuacje. Dwie po stałym fragmencie gry oraz jedną po szybkiej akcji Dawida Cecha i Krystiana Koszuty. Każdy mecz to dla nas nauka i nawet porażki są dla drużyny cennym doświadczeniem, które zaprocentuje w przyszłości. Wyciągamy wnioski, przekładamy je na trening i gramy dalej. W najbliższą sobotę walczymy o kolejne trzy punkty. Gramy u siebie i zapewniam, że będziemy przygotowani w 100%.”

 

Po porażce w Kobylnicy Nasza Dyskobolia zajmuje szóste miejsce z 17 punktami. Niekwestionowanym liderem jest Lipno Stęszew, które prowadzi z kompletem 27 punktów w 9 meczach. Aktualna tabela i wyniki wszystkich dotychczasowych kolejek znajdziecie w zakładce tutaj:

 

Sparta Miejska Górka – Nasza Dyskobolia 1:0

 

Porażę odnieśli także niestety juniorzy starsi Naszej Dyskobolii., którzy przegrali w wyjazdowym meczu ze Spartą Miejska Górka 1:0. Jedyną jak się później okazało bramkę w tym spotkaniu gospodarze zdobyli w 14 minucie.

 

W tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 13 punktów, tracąc do drugiej Sparty Miejska Górka 3 punkty. Poza zasięgiem wydaje się być Rawia Rawicz, która z kompletem 21 punktów zajmuje pierwsze miejsce.

 

 

PKS Racot – Nasza Dyskobolia 1:2 (1:0)

63’ Marcel Kaminiarz

74’ Eryk Poniży

 

Zespół juniorów młodszych to jedyna z naszych drużyn, która w miniony weekend schodziła z boiska zwycięska. Wprawdzie straciła bramkę już w 4 minucie a następnie wystawiła na próbę cierpliwość kibiców ale ostatecznie po bramkach w 63 minucie Marcela Kaminiarza i w 74 minucie Eryka Poniży trzy punkty pojechały do Grodziska.

 

Było to piąte zwycięstwo w piątym spotkaniu naszych juniorów, którzy w ten sposób zgromadzili 15 punktów i pozostają jedyną drużyną w swojej lidze z kompletem zwycięstw. Tyle samo punktów co biało – zieloni ma drużyna Kotwicy Kórnik ale ten dorobek uzyskała w 7 spotkaniach. Zespół z Kórnika ma na swoim koncie 5 zwycięstw i 2 porażki, w tym z Naszą Dyskobolią, której uległa na własnym stadionie 0:4.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest