OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Dyskobol na Szlaku Piastowskim

dyskobolia_20211009 (24)

foto: Remigiusz Stopa / Lightmoon – Agencja Reklamowa

Trzy mecze na wyjeździe, dwa w sobotnie popołudnie i jeden w niedzielne przedpołudnie. Tak oto zapowiada się rozkład jazdy naszych drużyn w kolejny październikowy weekend. A w szczegółach wygląda to tak:

 

sobota 16 października, godzina 14:00
Piast Kobylnica – Nasza Dyskobolia
V liga grupa II wielkopolska

 

Seniorzy w ramach IX kolejki V ligi zmierzą się z bardzo solidnym zespołem Piastem Kobylnica. W rozgrywkach o ligowe punkty nie mieliśmy jeszcze okazji zagrać z drużyną z Kobylnicy, czy raczej Gruszczyna, bo w granicach tej miejscowości mieści się formalnie stadion Piasta. Co bystrzejsze oko kibica wychwyciło zapewne, że w herbie tego klubu, który w zeszłym roku świętował swoje 70 lecie poza napisem „Kobylnica” widnieje też, pisany nieco mniejszą czcionką napis Gruszczyn.

 

Jak już zostało wspomniane, nie graliśmy jeszcze z Piastem meczu ligowego, jednak 13 marca Nasza Dyskobolia spotkała się z Piastem w meczu sparingowym. Biało – zieloni zapewne nie wspominają dobrze tamtej marcowej soboty, bo wyraźnie ulegli Piastowi przegrywając 0:4. Wówczas oba zespoły były czołowymi swoich grup klasy okręgowej i szykowały się do rundy wiosennej i do walki o awans.

 

Piast już wcześniej zgłaszał aspiracje do gry w V lidze zajmując w sezonach 2019/2020 raz 2020/2021 trzecie miejsce w tabeli. Jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka i w sezonie 2020/2021 wygrał rozgrywki II grupy klasy okręgowej z przewagą 8 punktów nad drugim Meblorzem Swarzędz. Ciekawostką jest fakt, że Piast awansował po aż 15 sezonach spędzonych w klasie okręgowej.

 

Obecnie w V lidze oba zespoły notują całkiem niezłe wyniki. Nasza Dyskobolia jest, po VIII kolejkach z 17 punktami, na miejscu 5, natomiast Piast Kobylnica na miejscu 7 mając na swoim koncie 15 punktów. Biało –zieloni jak dotychczas zanotowali tylko jedną ligową porażkę na swoim koncie (III kolejka 1:2 z 1922 Lechią Kostrzyn) i są niepokonani od 5 meczów.  Z kolei Piast przegrał w ostatniej kolejce z niekwestionowanym jak do tej pory liderem Lipnem Stęszew 2:1. Piast jest też tym sezonie bezkompromisowy – w ośmiu meczach nie zaliczył ani jednego remisu – albo zgarnia całą stawkę (tak zdarzyło się 5 razy) albo przegrywa (3 razy).

 

Oba zespoły wyglądają na zmotywowane i gotowe do walki o komplet punktów. Piast zapewne będzie się starał zrehabilitować za minimalną porażkę w Stęszewie, z kolei grodziszczanie będą chcieli, po pierwsze podtrzymać passę meczów bez porażki a po wtóre zrewanżować się za porażę marcu.

 

Szykuje się zatem zacięty i ciekawy mecz, który, przynajmniej tak mi się wydaje, nie skończy się remisem. Mój typ, to po ostrej i zaciętej walce Nasza Dyskobolia przywozi 3 punkty, do Grodziska. A zatem…

 

Naprzód Dyskobolia!

 

sobota 16 października godz. 13:00
PKS Racot – Nasza Dyskobolia
II liga okręgowa junior B2

 

Godzinę przed seniorami Naszej Dyskobolii swój mecz rozpoczną juniorzy młodsi naszego klubu. W sobotę o godzine13:00 młodzi Dyskobole powalczą o podtrzymanie serii zwycięstw i 5 z kolei ligowy triumf. Oczywiście zwycięstwo w tym meczu pozwoli też umocnić się biało – zielonym na pozycji lidera. W ostatniej kolejce PKS Racot, chyba trochę niespodziewanie, pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 2:1, zdobywając zwycięską bramkę w 92 minucie. Jeśli więc nasi zawodnicy utrzymają do końca meczu koncentrację to jest szansa, że w sobotę będziemy się cieszyli z dwóch zwycięstw biało – zielonych.

 

niedziela 17 października godz. 11:00

Sparta Miejska Górka – Nasza Dyskobolia

I liga okręgowa junior A1

 

Drugi z naszych juniorskich składów w na zakończenie weekend zagra w Miejskiej Górce z tamtejszą Spartą. Ten mecz można nazwać spotkaniem na szczycie bo obie drużyny mająco 13 punktów i sąsiadują ze sobą w tabeli, przy czym Sparta ma rozegrany o jeden mecz mniej. Z uwagi na to, ewentualne zwycięstwo Naszej Dyskobolii w tym spotkaniu będzie bardzo ważne z punktu widzenia układu tabeli. Pamiętając zacięty mecz w Grodzisku, zakończony wynikiem 3:2 spodziewam się trudnego spotkania, tak więc…

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest