OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Biało – zieloni vs Czarni

ND-Dąb

Niedziela 29 sierpnia godz. 15:00


Nasza Dyskobolia – Czarni Czerniejewo


Stadion w Czerniejewie

 

Przed nami drugi weekend z piłkarską V ligą. Nasza Dyskobolia udaje się w niedzielę do Czerniejewa by na miejscowym stadionie, formalnie w roli… gospodarza, podjąć Czarnych Czerniejewo. Historycznie będzie to pierwszy mecze pomiędzy tymi drużynami.

 

Klub z Czerniejewa powstał w roku 1953. W sezonie 2017/2018 Czarni zakończyli na pierwszym miejscu rozgrywki klasy A i awansowali do klasy okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym zabawili tylko jeden sezon. Jako beniaminek zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu z przewagą aż 11 punktów nad drugim Liderem Swarzędz i awansowali do V ligi. Obecny sezon jest trzecim sezonem zespołu z Czerniejewa na tym poziomie. Pierwszy pandemiczny sezon 2019/2020, skrócony tylko do rundy jesiennej zakończyli na 4 miejscu. W kolejnym było już gorzej i Czarni zakończyli rozgrywki na 11 miejscu. W obecnych rozgrywkach zaliczyli w pierwszej kolejce solidne lanie od Lipna Stęszew, przegrywając na własnym stadionie aż 0:5.

 

Ciekawostką jest to, że mecz pomiędzy Naszą Dyskobolią a Czarnymi poprowadzi jako sędzia główny Michalina Diakow, sędzią międzynarodowy, która ma na swoim koncie między innymi sędziowanie finału Pucharu Polski Kobiet w roku 2020 oraz tytuł najlepszego arbitra Ekstraligi Kobiet w roku 2016.

 

Po udanej dla Naszej Dyskobolii inauguracji sezonu w Plewiskach apetyty, co naturalne, wzrosły. Zespół Czarnych, jak sam deklaruje, w tym sezonie skupia się na przebudowie zespołu, zatem drugie zwycięstwo w sezonie jest prawdopodobne. Wierzymy, że w niedzielne popołudnie około 17 będziemy mieli dla Was pozytywne wiadomości.

 

Wyjazd do  Czerniejewa to atrakcyjna propozycja dla tych kibiców biało – zielonych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i chcą wykorzystać ostatni weekend wakacji na ciekawą wycieczkę. Czerniejewo leży zaledwie 15 kilometrów od pierwszej stolicy Polski Gniezna. W samym Czerniejewie warto zobaczyć pochodzący z XVIII wieku pałac. Zwieńczeniem dnia może być wizyta na stadionie w Czerniejewie.

 

Również w niedzielę będzie miało miejsce jeszcze jedno, można powiedzieć, historyczne wydarzenie dla Naszej Dyskobolii. Swoje pierwsze ligowe spotkanie rozegrają juniorzy starsi i będzie to pierwsze oficjalne spotkanie naszej Akademii. Biało – zielona młodzież zmierzy się na wyjeździe z KS 1920 Mosina a początek meczu został zaplanowany na godzinę12. Naszym juniorom życzymy powodzenia w inauguracyjnym meczu!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest