OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

3x Nasza Dyskobolia

ND-PS1

foto: Anna Borowiak /grodzisk.naszemiasto.pl.

 

Trzecia kolejka V ligi oznacza dla Grodziszczan trzeci wyjazd. Tym razem Nasza Dyskobolia uda się w sobotę do Kostrzyna aby szukać kolejnych ligowych punktów w starciu ze swoją rówieśniczką 1922 Lechią Kostrzyn. Będzie to pierwsze ligowe starcie tych zespołów. Będzie to też pierwszy taki weekend, w którym o ligowe punkty zagrają aż trzy drużyny biało – zielonych.

 

sobota 4 września godz. 14:00

1922 Lechia Kostrzyn – Nasza Dyskobolia

V liga II grupa wielkopolska

 

Nasz rywal1922 Lechia Kostrzyn, przez osiem sezonów, od sezonu 2009/2010 do sezonu 2016/2017, grała na poziomie IV ligi. W sezonie 2016/2017 Lechia uplasowała się na przedostatnim 15 miejscu w tabeli grupy północnej IV i spadła do klasy okręgowej (nie było wówczas V ligi). Rozgrywki klasy okręgowej zespół z Kostrzyna zakończył na drugim miejscu i awansował do nowoutworzonej ligi międzyokręgowej, która w kolejnym sezonie przyjęła już nazwę V ligi. Sezon 2021/2022 jest więc czwartym sezonem Lechii na tym szczeblu rozgrywek. Dotychczas drużyna z Kostrzyna zajmowała odpowiednio 8,13 oraz 12 miejsce na zakończenie rozgrywek.

 

W tym sezonie1922 Lechia Kostrzyn w pierwszej kolejce pokonała na własnym boisku Stellę Luboń 1:0, by w drugiej serii spotkań przegrana wyjeździe 3:0 z Lipnem Stęszew. Po dwóch kolejkach z dorobkiem 3 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli. Nasza Dyskobolia z kompletem 6 punktów zajmuje 4 miejsce. Wyniki wszystkich dotychczasowych spotkań, zestaw par III kolejki oraz aktualną tabelę znajdziecie na naszej stronie w zakładce „Pierwsza drużyna”.

 

Z dwóch dotychczasowych wyjazdów nasza drużyna przywoziła komplet punktów. Liczymy, że sobotni wyjazd do Kostrzyna również zaowocuje trzema punktami na koncie biało – zielonych.

 

Naprzód Dyskobolia!

 

niedziela 5 września godz. 15:00

Rawia Rawicz – Nasza Dyskobolia

I liga okręgowa junior A1

 

W weekend, jak już wspomniano, grać będą również nasi juniorzy. Juniorzy starsi udadzą się do Rawicza, gdzie w niedzielę o 15:00 zagrają z Rawią. Będzie to druga kolejka rozgrywek. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce nasi juniorzy starsi zremisowali również na wyjeździe z KS 1920 Mosina 2:2. Mamy nadzieję na zdobycz punktową także w Rawiczu.

 

niedziela 5 września godz. 11:00

Nasza Dyskobolia – Patria Buk

II liga okręgowa junior B2

 

Wcześniej bo o godzinie 11:00 na stadionie w Grodzisku juniorzy młodsi podejmą swoich rówieśników z Patrii Buk. Mecz ten będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem ligowym tego zespołu. Zachęcamy więc by w ramach przedpołudniowego spaceru zawitać na stadion i obejrzeć występ najmłodszych Dyskoboli.

 

Naprzód Młoda Dyskobolia!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest