OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Zbig Band: z pasji do muzyki

Zbig Band foto 2

 

Początki Zbig Band sięgają roku 2016, natomiast w obecnym składzie kwintet gra od trzech lata. Tworzą go profesjonalni muzycy, którzy swoje pierwsze muzyczne szlify zdobywali pod okiem kapelmistrza Stanisława Słowińskiego, w Grodziskiej Orkiestrze Dętej, co już stanowi doskonałą rekomendację dla ich talentu. Jak sami o sobie mówią, nie straszne są im żadne muzyczne wyzwania, bo muzyka to od lat ich największa pasja. Wielką przyjemnością jest dla nich możliwość wspólnego grania i występów przed publicznością, stąd też bez wahania przyjęli zaproszenie Naszej Dyskobolii do udziału w nadchodzącym Jarmarku Świątecznym.

 

Poznajcie zatem tych, za sprawą których już w najbliższą niedzielę na naszym stoisku będzie się działo, będzie głośno, będzie radośnie…

 

Zbigniew Ciesielski – trąbka

Jak sam o sobie mówi Ojciec – Założyciel Zbig Bandu. Z muzyką związany od 27 lat. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał, jak wspominaliśmy w Grodziskiej Orkiestrze Dętej, by po kilku latach, zostać w niej instruktorem gry na trąbce. Dumą napawa go fakt, że przez lata pracy wykształcił liczne grono trębaczy, z których wielu uczy się dalej w średnich szkołach muzycznych a także na uczelniach wyższych.   

 

Eurydyka Jaszyk – puzon

Czas na jedyną panią w tym towarzystwie. Eurydyka rozwija swoją muzyczną pasję w Zbig Band od 5 lat. Jeszcze dłużej, bo od 11 lat związana jest z Grodziską Orkiestrą Dętą im. Stanisława Słowińskiego, gdzie pod okiem kapelmistrza stawiała  pierwsze muzyczne kroki. Jest absolwentką Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w klasie puzonu. Obecnie kształci się dalej w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

 

Orfeusz Jaszyk – trąbka

Dołączył do  Grodziskiej Orkiestry Dętej w roku 2013. Początki jego muzycznej kariery są również nierozerwalnie związane z osobami Stanisława Słowińskego i Zbigniewa Ciesielskiego. Podobnie jak siostra Eurydyka ukończył Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki i dalej rozwija swój talent, studiując na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie trąbki naturalnej.

 

Łukasz Sobisiak – tuba

Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w 2012 roku ucząc się gry na trąbce. Rok później, w 2013, był już członkiem Grodziskiej Orkiestry Dętej. Początkowo został uczniem Zbigniewa Ciesielskiego jednak za namową Stanisława Słowińskiego zaczął grać na tubie. Ukończył Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie tuby a aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Tuby i Eufonium.

 

Łukasz Stachowiak – klarnet

Związany z muzyką od ponad 30 lat kolejny z wychowanków Stanisława Słowińskiego. Od 10 roku życia przez 17 kolejnych lat członek  Grodziskiej Orkiestry Dętej. Po zakończeniu kariery w ramach Orkiestry niezmiennie czynny muzyk, który dalej rozwija swoje muzyczne pasje między innymi w ramach kwintetu Zbig Band.

 

Myślę, że ta krótka wizytówka zespołu jest wystarczającą rekomendacją do tego abyście licznie pojawili się na grodziskim Starym Rynku. Zapraszamy i do zobaczenia w najbliższą niedzielę!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest