OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Z Wiarą po awans

Nasza Dyskobolia - Drużyna Wiary Lecha Poznań Puchar Polski

Już dziś o godzinie 17:15 zagramy z Drużyną Wiary Lecha Poznań w ramach 1/16 Poznańskiego Pucharu Polski. Jest to pierwsze mecz Naszej Dyskobolii z tym zespołem i dlatego warto przy tej okazji warto nieco przybliżyć sylwetkę naszego rywala.

 

Często zdarzało się i zdarza, że kibice ratują i reaktywują swoje ukochane klubu. Nie inaczej było też Grodzisku, gdzie Nasza Dyskobolia powróciła na piłkarskie boiska z inicjatywy i dzięki pracy kibiców klubu. Drużyna Wiary Lecha natomiast, to klub powołany do życia przez fanów Lecha Poznań zrzeszonych w stowarzyszeniu „Wiara Lecha”, będący niejako reprezentacją kibiców poznańskiego Klubu.

 

Drużyna Wiary Lecha Poznań powstała w sierpniu 2011. Wtedy to grupa kibiców Lecha Poznań postanowiła sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie i wystartowała w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W pierwszej rundzie los skojarzył DWL z SKS 13 Poznań, jednak mecz nie odbył się i fani Lecha dostali walkower. W drugiej rundzie pokonali zespół Bola 06 Poznań, nomen, omen 6:0, by w III rundzie uznać wyższość Czarnych Kaźmierz, którzy pokonali kibiców Lecha 5:1. Rok później w sezonie 2012/ 2013 Kibolski Klub Sportowy Wiara Lecha został zgłoszony do rozgrywek B klasy. W debiutanckim sezonie zajął z dorobkiem 57 punktów drugie miejsce ustępując tylko zespołowi KS Gniezno i awansował do A klasy.

 

Przez jedenaście lat, które minęły od momentu pierwszych meczów w okręgowym Pucharze Polski do dnia dzisiejszego klub mocno się rozwinął i dziś może pochwalić nie tylko zespołem piłkarskim, grającym na poziomie  V ligi, ale również powstałą w roku 2019 sekcją koszykówki, grającą na poziomie III ligi oraz utworzoną w zeszłym roku drużyną futsalu.

 

Zespół piłkarski gra już czwarty sezon w V lidze. W minionym sezonie 2021/2022 zajęli drugie miejsce w lidze i tym samym zapewnili sobie udział w barażach o IV ligę. Tam w półfinale ulegli 4:2, późniejszemu zwycięzcy baraży, drużynie Victorii Skarszew.

 

Decyzją WZPN, Drużyna Wiary Lecha Poznań i Nasza Dyskobolia w sezonie 2022/2023 trafiła do II grupy V ligi. Tak więc, oprócz spotkania pucharowego, oba zespoły spotkają się jeszcze tej jesieni w ramach rozgrywek. Spotkanie ligowe tych zespołów odbędzie się w ostatniej XV kolejce, którą zaplanowano na weekend 19/20 listopada. Mecz odbędzie się także w Grodzisku.

 

W Drużynie Wiary Lecha Poznań  występują aktualnie zarówno fani Kolejarza i byli gracze Lecha Poznań, jak choćby dobrze znany również przez grodziskich kibiców Błażej Telichowski, który reprezentował barwy Dyskobolii w sezonie 2006/2007 oraz  2007/2008. Niestety zabraknie go w kadrze na spotkanie z Naszą Dyskobolią. Kibicom wielkopolskiej piłki na pewno wiele mówią też nazwiska innych byłych graczy Lecha a będących obecnie zawodnikami naszego dzisiejszego przeciwnika: Zbigniew Zakrzewski, Jakub Wilk, Hubert Wołąkiewicz czy Sergiej Krivets.

 

Dzisiejsze spotkanie, mimo wielu podobieństw, to nie są oczywiście, tak jak sugerował jeden z lokalnych grodziskich portali informacyjnych derby pomiędzy Dyskobolią a Lechem. Być może jeszcze kiedyś do takich derbów, czy to w lidze czy w ramach PP, dojdzie… jak to mawiają: „Nigdy nie mów nigdy”. Póki co myślę jednak, że warto się skupić na tym co tu i teraz. Zachęcamy aby pojawić się na stadionie oraz do wspierać naszych zawodników głośnym i gorącym dopingiem.

 

Trener Radek Nolka powiedział w opublikowanym dziś wywiadzie:

„Nie będę oszukiwał, że jest to mecz jak każdy inny. Gramy na głównej płycie, zapewnie frekwencja na trybunach będzie większa niż zwykle no i naprzeciwko stanie kilku piłkarzy grający niegdyś na poziomie ekstraklasy. Tak więc chłopaków na pewno nie trzeba na taki mecz dodatkowo motywować.”

 

Każdy z zawodników będących w kadrze Naszej Dyskobolii, czy to wybiegnie dziś w pierwszej jedenastce czy też zasiądzie na ławce rezerwowych będzie dziś gotowy na to aby dać z siebie 120%. Udział w takim meczu, w biało – zielonej koszulce z Dyskobolem na piersi, to dla nich wielką nagroda i nobilitacja. Dziś obowiązuje hasło: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.” Liczymy zatem, że również na trybunach będzie 120% mocy i wspólnie przyczynimy się do tego aby był ten mecz był prawdziwym świętem sportu.

 

Naprzód Dyskobolia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest