OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Z Wiarą po awans

Nasza Dyskobolia - Drużyna Wiary Lecha Poznań Puchar Polski

Już dziś o godzinie 17:15 zagramy z Drużyną Wiary Lecha Poznań w ramach 1/16 Poznańskiego Pucharu Polski. Jest to pierwsze mecz Naszej Dyskobolii z tym zespołem i dlatego warto przy tej okazji warto nieco przybliżyć sylwetkę naszego rywala.

 

Często zdarzało się i zdarza, że kibice ratują i reaktywują swoje ukochane klubu. Nie inaczej było też Grodzisku, gdzie Nasza Dyskobolia powróciła na piłkarskie boiska z inicjatywy i dzięki pracy kibiców klubu. Drużyna Wiary Lecha natomiast, to klub powołany do życia przez fanów Lecha Poznań zrzeszonych w stowarzyszeniu „Wiara Lecha”, będący niejako reprezentacją kibiców poznańskiego Klubu.

 

Drużyna Wiary Lecha Poznań powstała w sierpniu 2011. Wtedy to grupa kibiców Lecha Poznań postanowiła sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie i wystartowała w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. W pierwszej rundzie los skojarzył DWL z SKS 13 Poznań, jednak mecz nie odbył się i fani Lecha dostali walkower. W drugiej rundzie pokonali zespół Bola 06 Poznań, nomen, omen 6:0, by w III rundzie uznać wyższość Czarnych Kaźmierz, którzy pokonali kibiców Lecha 5:1. Rok później w sezonie 2012/ 2013 Kibolski Klub Sportowy Wiara Lecha został zgłoszony do rozgrywek B klasy. W debiutanckim sezonie zajął z dorobkiem 57 punktów drugie miejsce ustępując tylko zespołowi KS Gniezno i awansował do A klasy.

 

Przez jedenaście lat, które minęły od momentu pierwszych meczów w okręgowym Pucharze Polski do dnia dzisiejszego klub mocno się rozwinął i dziś może pochwalić nie tylko zespołem piłkarskim, grającym na poziomie  V ligi, ale również powstałą w roku 2019 sekcją koszykówki, grającą na poziomie III ligi oraz utworzoną w zeszłym roku drużyną futsalu.

 

Zespół piłkarski gra już czwarty sezon w V lidze. W minionym sezonie 2021/2022 zajęli drugie miejsce w lidze i tym samym zapewnili sobie udział w barażach o IV ligę. Tam w półfinale ulegli 4:2, późniejszemu zwycięzcy baraży, drużynie Victorii Skarszew.

 

Decyzją WZPN, Drużyna Wiary Lecha Poznań i Nasza Dyskobolia w sezonie 2022/2023 trafiła do II grupy V ligi. Tak więc, oprócz spotkania pucharowego, oba zespoły spotkają się jeszcze tej jesieni w ramach rozgrywek. Spotkanie ligowe tych zespołów odbędzie się w ostatniej XV kolejce, którą zaplanowano na weekend 19/20 listopada. Mecz odbędzie się także w Grodzisku.

 

W Drużynie Wiary Lecha Poznań  występują aktualnie zarówno fani Kolejarza i byli gracze Lecha Poznań, jak choćby dobrze znany również przez grodziskich kibiców Błażej Telichowski, który reprezentował barwy Dyskobolii w sezonie 2006/2007 oraz  2007/2008. Niestety zabraknie go w kadrze na spotkanie z Naszą Dyskobolią. Kibicom wielkopolskiej piłki na pewno wiele mówią też nazwiska innych byłych graczy Lecha a będących obecnie zawodnikami naszego dzisiejszego przeciwnika: Zbigniew Zakrzewski, Jakub Wilk, Hubert Wołąkiewicz czy Sergiej Krivets.

 

Dzisiejsze spotkanie, mimo wielu podobieństw, to nie są oczywiście, tak jak sugerował jeden z lokalnych grodziskich portali informacyjnych derby pomiędzy Dyskobolią a Lechem. Być może jeszcze kiedyś do takich derbów, czy to w lidze czy w ramach PP, dojdzie… jak to mawiają: „Nigdy nie mów nigdy”. Póki co myślę jednak, że warto się skupić na tym co tu i teraz. Zachęcamy aby pojawić się na stadionie oraz do wspierać naszych zawodników głośnym i gorącym dopingiem.

 

Trener Radek Nolka powiedział w opublikowanym dziś wywiadzie:

„Nie będę oszukiwał, że jest to mecz jak każdy inny. Gramy na głównej płycie, zapewnie frekwencja na trybunach będzie większa niż zwykle no i naprzeciwko stanie kilku piłkarzy grający niegdyś na poziomie ekstraklasy. Tak więc chłopaków na pewno nie trzeba na taki mecz dodatkowo motywować.”

 

Każdy z zawodników będących w kadrze Naszej Dyskobolii, czy to wybiegnie dziś w pierwszej jedenastce czy też zasiądzie na ławce rezerwowych będzie dziś gotowy na to aby dać z siebie 120%. Udział w takim meczu, w biało – zielonej koszulce z Dyskobolem na piersi, to dla nich wielką nagroda i nobilitacja. Dziś obowiązuje hasło: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.” Liczymy zatem, że również na trybunach będzie 120% mocy i wspólnie przyczynimy się do tego aby był ten mecz był prawdziwym świętem sportu.

 

Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest