OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Z pasji do sportu

KAROL PUBLIKACJA FOTO

Przystąpiliśmy do akcji „Sport na Grubo” zorganizowanej przez portal https://gramgrubo.pl/, aby pokazać, jak ważna dla zawodników naszego klubu jest pasja do sportu!

 

„Na dworze deszcz i błyskawice. W prywatnym mieszkaniu na piętrze przy ulicy Szerokiej grupa gimnazjalistów naradza się nad utworzeniem organizacji, która w czasie wolnym umożliwiałaby zajmowanie się sportem, a szczególnie grą w piłkę nożną. Po długich sporach przyjęto nazwę „Dyskobolia” od zawodnika greckiego rzucającego dyskiem, z którym młodzi gimnazjaliści zapoznali się na jednej z ostatnich lekcji kultury klasycznej. W ten sposób powstał dnia 30 kwietnia 1922 roku Klub Sportowy Dyskobolia”

 

Z pasji do sportu prawie sto lat temu powstała Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Ta sama pasja sprawiła, że kolejne pokolenia Grodziszczan budowały ten klub niezależnie od tego czy właśnie przegrywał baraż o II ligę z Górnikiem Konin, był na ustach całej sportowej Polski eliminując z Pucharu UEFA Manchester City, czy zapomniany prawie przez wszystkich wracał z piłkarskiego niebytu na boiska B klasy.

 

„Sport na grubo” tak nazywa się akcja, do której niniejszym Nasz Klub dołącza. Można by powiedzieć, że jest to nazwa jakby stworzona dla Naszej Dyskobolii. Wszystko co robimy staramy się robić z pełnym zaangażowaniem i możliwie profesjonalnie. Jeśli idzie o Naszą Dyskobolię to nie ma tu miejsca na półśrodki czy  prowizorki, tu wszystko musi być „na grubo”.

 

Zdjęcie, które zgłaszamy do konkursu nie przedstawia zaskakującego zdarzenia na boisku, nie uwieczniono na nim niesamowitego zagrania, szalonej radości po strzeleniu gola czy efektownej parady bramkarza. Być może nie jest nawet szczególnie oryginalne. Ale właśnie ono przedstawia tak naprawdę naszą pasję.

 

Kiedy stajemy wszyscy w kręgu przed meczem, czujemy, że jesteśmy drużyną i razem możemy więcej, że nikt z nas nie odpuści. A kiedy na pytanie „Kto wygra mecz?” pada gromkie „Grodzisk!” wiemy już, że jesteśmy gotowi aby walczyć i dać z siebie wszystko. Prawie sto lat tradycji, motywuje nas do tego by każdego dnia kontynuować dzieło naszych poprzedników a gdy przyjdzie czas przekazać je kolejnym pokoleniom…

 

Nasza Dyskobolia, nasza pasja!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest