OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Witamy na pokładzie – nowi zawodnicy w barwach Naszej Dyskobolii

5f53bb0feb391_o

Nasza Dyskobolia intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu, który rusza już za tydzień 21 sierpnia. W trakcie kończącego się okresu przygotowawczego biało – zieloni rozegrali trzy sparingi. Uwadze kibiców, którzy obserwowali te spotkania, z pewnością nie umknęło, że pojawili się w nich w barwach naszego klubu nowi zawodnicy. Młodość zaprawiona szczyptą rutyny i doświadczenia. Tak w jednym zdaniu można podsumować transfery jakie przed startem rywalizacji w V lidze dokonała Nasza Dyskobolia. Przed Wami krótkie wizytówki nowych piłkarzy, którzy w rundzie jesiennej będą grać w Naszej Dyskobolii.

 

Rafał Szaj

 

Rozpoczynamy od zawodnika, którego większości grodziskich kibiców nie trzeba chyba przedstawiać. Rafał Szaj, bo o nim mowa biało – zieloną koszulkę z Dyskobolem ubrał po 11 latach przerwy. Ten 32 letni doświadczony zawodnik w przeszłości grał, między innymi z obecnym szkoleniowcem naszego Klubu Radkiem Nolką, w barwach Dyskoboli w Młodej Ekstraklasie. Od sezonu 2010/2011 przez kolejne 6 sezonów reprezentował barwy Warty Sieraków a następnie od sezonu 2015/2016 przez kolejne 5 sezonów występował w barwach Pogoni Lwówek. Po wycofaniu się lwóweckiego zespołu z rozgrywek IV ligi przeszedł do Sokoła Pniewy, gdzie w sezonie 2020/2021 zanotował na swoim koncie 10 bramek.  Co ciekawe na  stronach zajmujących się statystykami piłkarskimi przy nazwisku naszego nowego zawodnika w rubryce pozycja na boisku pojawia się czasem informacja „napastnik” a czasem „obrońca”. W sparingach Naszej Dyskobolii grał jako obrońca. Liczę, że jego doświadczenie zaowocuje pewnością w defensywie ale również przyniesie kilka trafień do bramki przeciwników.

 

Krystian Koszuta

 

Co do pozycji na boisku kolejnego zawodnika, który zasilił Naszą Dyskobolię nie ma już wątpliwości – to 20 letni napastnik, Krystian Koszuta, który poprzedni sezon spędził w 4 drużynie IV ligi lubuskiej Stilonie Gorzów. Swoją karierę rozpoczynał w UKS Dyskobolia Grodzisk ale szybko w sezonie 2016/2017 trafił do FA Szamotuły. W kolejnym sezonie przeniósł się do Chrobrego Głogów, w barwach którego zagrał w Centralnej Lidze Juniorów. W lipcu 2019 trafił do Pogoni Lwówek a następnie w styczniu 2020 do Sokoła Pniewy. Z kolei w lipcu 2020  został zawodnikiem grającego w IV lidze lubuskiej Stilonu Gorzów. Cieszę się, że utalentowani piłkarsko grodziszczanie wracają i chcą reprezentować biało – zielone barwy.

Daniel Idziejczak

 

To 21 letni napastnik, który swoją piłkarską pasję rozwijał dotychczas w drużynie Pieczarki Wielichowo. W poprzednim sezonie zespół z Wielichowa zajął ostatnie miejsce w V grupie wielkopolskiej A klasy, gromadząc w 24 meczach zaledwie 10 punktów. Tak kiepska postawa zespołu, była wynikiem problemów kadrowych, które ostatecznie doprowadziły do tego, że w sezonie 2021/2022 drużyna po 12 latach gry nie przystąpi do rozgrywek seniorskich. Osobiście uważam, że może być to napastnik, który narobi kłopotu niejednemu bramkarzowi na boiskach V ligi.

 

Piotr Wiśniewski

 

Bramkarz, mający obecnie 22 lata wychowanek Sokoła Rakoniewice, w którym jednak nie zagrał w rozgrywkach seniorskich, ponieważ jeszcze jako junior przeniósł się do Polonii Środa Wlkp. W sierpniu 2018 zadebiutował w barwach Polonii w drużynie juniorów starszych. Kolejne trzy sezony spędził na wypożyczeniach najpierw w grającym w klasie okręgowej Orkanie Jarosławiec (sezon 2018/2019 oraz sezon 2019/2020). W kolejnym sezonie 2020/2021 bronił już bramki grającego w V lidze Gromu Plewiska. W styczniu 2019 Piotr Wiśniewski miał okazję przebywać na testach w drużynach młodzieżowych Miedzi Legnica. W trakcie trwającego 5 dni pobytu nasz bramkarz zagrał w dwóch sparingach. Myślę, że siła spokoju i opanowanie naszego nowego golkipera da jeszcze więcej jakości i tak już stojącej na wysokim poziomie grodziskiej bramce.

 

Filip Frankowski

 

Przygodę z piłką ten 22 letni obrońca rozpoczynał w drużynie LSSG Grodzisk Wlkp. W sezonie 2020/2021 bronił barw IV ligowego GKS Dopiewo. Zespół z Dopiewa w ograniczonym tylko do rundy jesiennej pandemicznym sezonie 2019/2020 zajął 2 miejsce w ligowej tabeli i awansował do IV ligi. Kłopoty zaczęły się po zakończeniu rundy jesiennej 2019 w klubie doszło do konfliktu pomiędzy zarządem a zawodnikami. W rezultacie czego z drużyny odeszło 14 kluczowych graczy. Sezon 2020/2021 był dla zespołu z Dopiewa drogą przez mękę, którą zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli gromadząc zaledwie 4 punkty w 34 spotkaniach. Nasz nowy obrońca będzie miał szanse zagrać przeciwko swojej byłej drużynie, która trafiła do naszej grupy V ligi. Wierzę, że doświadczenia zdobyte na boiskach IV ligi zaprocentuje dobrymi występami w biało – zielonych barwach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest