OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Trudny sezon z happy endem

ND A1

 

W niedzielę 12 czerwca swoje ligowe zmagania zakończył zespół juniora starszego A1. Podopieczni trenerów Macieja Grześkowiaka i Piotra Stasiłowicza rywalizowali w rundzie wiosennej w I lidze okręgowej juniorów A1 (grupa 1 Leszno). Można tu śmiało powiedzieć, że biało – zieloni świetnie sobie w tej rywalizacji poradzili, będąc drugą siłą w lidze i odnosząc efektowne zwycięstwa. Zobaczcie zatem jak w rundzie wiosennej grali nasi juniorzy starsi.

 

Trzeba przyznać, że bilans naszego zespołu jest imponujący:

8 zwycięstw

2 porażki

 

Jednak ta sucha statystyka nie oddaje w pełni rzeczywistości. Oddajmy zatem głos trenerowi Maciejowi Grześkowiakowi:

 

„Był to trudny sezon, który dzięki pełnemu zaangażowaniu naszych młodych zawodników zakończył się dużym sukcesem. W tabeli ligi okręgowej nasi zawodnicy odnieśli 8 zwycięstw, a dwa mecze zakończyły się porażkami. Były to spotkania z zespołem Polonii Leszno. W obu wspomnianych spotkaniach byliśmy równorzędnym przeciwnikiem i ustąpiliśmy rywalom, nieznacznie przegrywając  jedną bramką w bardzo pechowych okolicznościach.

 

Warto zwrócić uwagę na skuteczność naszego zespołu. W dziesięciu meczach zdobyliśmy 64 bramki, a straciliśmy zaledwie 11. Pewna i odpowiedzialna gra obronna w połączeniu z kreatywnością i skutecznością w ataku  była kluczem do sukcesu.”

 

Jak już wspomniał trener Maciej Grześkowiak nasza drużyna uległa w lidze dwukrotnie tylko niekwestionowanemu liderowi, Polonii 1912 Leszno, która odniosła w rozgrywkach komplet zwycięstw i zajęła w lidze pierwsze miejsce, z przewagą 6 punktów nad drugą Naszą Dyskobolią. Bilans bramkowy 64:11 to najlepszy bilans w lidze. Biało – zieloni bardzo często w tych rozgrywkach odprawiali rywali z workiem bramek. Najwyższe zwycięstwo to 14:0 nasz zespół odnotował w wyjazdowym spotkaniu z KS 1920 Mosina.

 

Wśród strzelców na czoło wysuwa się dwóch zawodników. Są to Krystian Ruta oraz Oskar Palma, którzy łącznie strzelili 43 bramki (67% wszystkich bramek strzelonych przez zespół w sezonie). Listę wszystkich strzelców znajdziecie poniżej:

 

Wiosną w  rozgrywkach I ligi okręgowej w barwach Naszej Dyskoboli na boisku zaprezentowało się  18 zawodników. Jeden z nich, Jacek Stachowski rozegrał wszystkie dziesięć spotkań od pierwszego do ostatniego gwizdka. Niewiele gorszym bilansem może pochwalić się Filip Wysiadły, który rozegrał dziewięć spotkań w pełnym wymiarze czasu. Należy tu zwrócić uwagę także uwagę, że trzech z nich nominalnie jest zawodnikami pierwszej drużyny, jednak z uwagi na swój wiek mogli wspomóc zespół juniorów. A zatem niewątpliwy sukces, jakim jest druga lokata w rozgrywkach, udało się osiągnąć pomimo stosunkowo wąskiej kadry.

A1 czas

 

Trener Maciej Grześkowiak:

 

„Oczywiście sukces rodzi się w bólach i tak też było w tym przypadku. Połączenie dwóch zespołów (UKS Dyskobolia oraz GAP Grodzisk) było trudnym wyzwaniem dla samych zawodników, ale też
i trenerów, którzy w ciągu ostatniego roku pracowali z drużyną. Wąska kadra była sporym utrudnieniem. W meczach rundy wiosennej liczyła 16 graczy, ale była uzupełniana przez zawodników zespołu seniorów (juniorów włączonych do kadry pierwszego zespołu),  jeżeli była  taka możliwość.

 

Pomimo wąskiej kadry nasi zawodnicy wykazali się pełnym profesjonalizmem. Regularnie trenowali i podnosili swoje umiejętności. Klub Nasza Dyskobolia umożliwił trenowanie naszym zespołom  na pełnowymiarowym boisku już od stycznia. Wykorzystali oni  możliwość trenowania 3 razy w tygodniu i do rozgrywek przystąpili bardzo dobrze przygotowani.”

 

Bardzo dobra postawa zawodników w zespole juniorskim zaowocowała również ich powołaniami do pierwszego zespołu. Debiut w pierwszej drużynie zaliczyli Kacper Ruta, Oskar Palma, Jacek Stachowski i Mateusz Szczeszek. Na ławce pierwszego zespołu usiadł także bramkarz Dominik Borowiak, który na debiut między słupkami w pierwszym zespole Naszej Dyskobolii, musi jeszcze chwilę poczekać.

 

Do tego wszystkiego należy dodać, że nasi juniorzy osiągnęli te wyniki z poszanowaniem zasad fair play. W całej rundzie na 10 meczów otrzymali zaledwie osiem żółtych kartek.

 

Trener Maciej Grześkowiak:

 

„Ciężka praca zawodników, trenerów oraz starania klubu przyniosły wymierne efekty. Cały zespół niezależnie od formacji znakomicie wywiązał się ze swoich zadań. Dobra gra w obronie i w ataku przyniosła spodziewane rezultaty. Zespół grał efektownie i efektywnie. Nasi zawodnicy udowodnili, że mogą być realnym wzmocnieniem i uzupełnieniem kadry pierwszego zespołu. Już w okresie przygotowawczym otrzymywali szanse gry w meczach kontrolnych seniorów. Następnie, jeżeli była taka możliwość, dostawali szanse występów w meczach ligowych pierwszego zespołu.

 

Wszystkie działania organizacyjne klubu oraz współpraca trenera seniorów i wszystkich trenerów pracujących przy zespole juniorów dała możliwość rozwoju naszych młodych zawodników w kontekście ich występów w rozgrywkach seniorów. Swoją postawą w mikrocyklach treningowych i w meczach udowodnili oni, że warto na nich stawiać i im zaufać. Wszystkim zawodnikom, którzy w ciągu ostatniego roku wystąpili w barwach naszego zespołu, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.”

 

Gratulujemy całej drużynie i trenerom udanego sezonu i dziękujemy za emocje!

Naprzód Młoda Dyskobolia!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest