OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Stworzyliśmy fajną ekipę, która dobrze się rozumie

Nasza Dyskoboli-Noteć Czarnków_02

Po ponad trzech miesiącach wyczekiwania wreszcie powraca do nas piłkarska wiosna w niższych ligach. To będzie bardzo ciekawa runda dla kibiców Naszej Dyskobolii, w której na pewno nie zabraknie emocji.

 

Seniorzy rozpoczynają zmagania w rundzie rewanżowej z mocnym postanowieniem włączenia się do walki o awans do IV ligi. Juniorzy po kolejnym awansie zadebiutują w lidze wojewódzkiej i mocno wierzymy w to, że świetnie zaprezentują się na tle najlepszych ekip w województwie. Z kolei najmłodsi wiekiem i stażem trampkarze, którzy również awansowali, będą chcieli namieszać w I lidze okręgowej.

 

Jako pierwsi ligowe zmagania rozpoczną w sobotę juniorzy. Początek spotkania w Poznaniu z SKS 13 Poznań zaplanowano już na 9:30. Tuż przed startem ligi rozmawiam z trenerem naszych juniorów Michałem Zajączkowskim.

 

Już niedługo zaczyna się runda wiosenna, w której prowadzony przez Ciebie zespół juniorów Naszej Dyskobolii zagra jako beniaminek w lidze wojewódzkiej. Nie wszyscy kibice pewnie się orientują w gradacji lig juniorskich, dlatego chciałbym abyś przybliżył na jakim poziomie zadebiutuje w sobotę nasza drużyna? 

 

Ligi wojewódzkie to tak naprawdę drugi poziom rozgrywek juniorskich w kraju. W Wielkopolsce mamy dwie grupy ligi wojewódzkiej i w każdej gra siedem zespołów. Tak więc należymy do stawki czternastu najlepszych drużyn juniorskich w naszym województwie. 

 

Zwycięzcy grup rozgrywają baraż, którego zwycięzca awansuje do Centralnej Ligi Juniorów, gdzie czekają już kluby z całej Polski w tym te z Ekstraklasy. 

 

Czy możesz powiedzieć z jakim drużynami będziecie się mierzyć w rozgrywkach ligi wojewódzkiej? 

 

Oczywiście, będą to: Akademia Reissa Opalenica, SKS 13 Poznań, Koziołek Poznań, Błękitni Wronki, Kłos Budzyń, Błękitni Owińska   

 

Na kiedy zaplanowano strat ligi? Z kim zagracie w pierwszej kolejce?  

 

 Pierwszy mecz zagramy już w najbliższą sobotę 18 marca. Będzie to mecz wyjazdowy w Poznaniu z SKS 13 Poznań. Początek meczu już o 9:30. 

 

Przyjrzyjmy się naszym rywalom. Jakie zespoły twoim zdaniem będą przodowały lidze?  

 

Moim zdaniem faworytem naszej ligi jest drużyna Akademii Reissa, która grała już kilka sezonów w Centralnej Lidze Juniorów i na pewno chcą powrócić na poziom centralny. Myślę, że drugą siłą w naszej grupie będzie nasz sobotni rywal, czyli SKS 13 Poznań. Moim zdaniem te dwa zespoły będą tymi, które będą biły się o awans.  

 

Patrząc na skład ligi, jaki cel na tą rundę założyliście sobie jako zespół? Które miejsce w tabeli po ostatniej ligowej kolejce będzie dla Was satysfakcjonujące? 

   

Nie będę oryginalny i powtórzę to co już mówiłem na starcie poprzedniej rundy. Naszym celem jest wygrywać jak najwięcej meczów i zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi. Taka filozofia przyniosła nam już dwa razy awans i w tym względzie nie zmieniamy podejścia. 

 

Chcemy się też sprawdzić i zobaczyć, jak będziemy się prezentować w konfrontacji z najlepszymi zespołami w Wielkopolsce.  

 

 Wszyscy chyba są pod wrażeniem wyników zespołu juniorów w sparingach. Można powiedzieć, że gromicie swoich sparingpartnerów, grając dojrzałą i widowiskową piłkę. Patrząc pod tym kątem jest super, a jak Ty ocenisz całokształt okresu przygotowawczego? 

 

Oczywiście jestem zadowolony z wyników, ale cały czas nie zapominajmy, że to były to tylko sparingi. Dla porównania przed poprzednią rundą wygraliśmy tylko jeden sparing z pięciu  ale ja i tak wiedziałem, że jesteśmy dobrze przygotowani. Wynik w sparingu jest rzeczą drugorzędną. Dlatego też nie popadamy w hura optymizm z racji tego, że dobrze zagraliśmy czy strzeliliśmy rywalowi dużo bramek.  

 

Chłopacy też wiedzą, że muszą zachować chłodną głowę, bo liga, która od soboty się zacznie będzie wymagała od nich jeszcze większej koncentracji i jeszcze więcej walki.

 

Część zawodników zgłasza już bardzo silny akces do pierwszego zespołu i pewnie na przestrzeni rundy będą potrzebni i będą zapraszani do pierwszego zespołu. Jaki jako sztab macie pomysł na zachowanie równowagi pomiędzy drużynami? 

 

Bardzo nas cieszy , że mamy w drużynie juniorów zawodników, którzy już teraz mogliby z powodzeniem grać w pierwszym zespole. Kilku zawodników już zagrało w sparingach w pierwszym zespole. Znamy ich potencjał, są na bieżąco obserwowani i wiemy na co ich stać. Jednak doszliśmy do wniosku, że chcemy, aby juniorzy skupili się na lidze wojewódzkiej. Walczyli o to, aby się w niej znaleźć przez półtora roku, więc teraz odbierają nagrodę za ciężką pracę.  

 

Natomiast w trakcie rundy będziemy podejmować decyzje na bieżąco. Wiadomo, że w lidze wojewódzkiej jest siedem zespołów, w związku z tym jeden weekend będzie wolny wtedy oczywiście będzie taka możliwość, aby juniorzy zagrali w pierwszym składzie.  

 

Dużo zależy też od wyników, tak pierwszego zespołu, jak i naszych w trakcie rundy, ale  o tym już  jak wspomniałem będziemy rozmawiać w trakcie trwania rundy. 

 

Siłą tego zespołu jest, moim zdaniem kolektyw. Mam wrażenie, że zawodnicy świetnie się rozumieją na boisku jak i poza nim. Dodatkowo wokół drużyny zintegrowali się także rodzice, dziadkowie, rodziny, które licznie wspierają biało – zielonych na meczach. A jak Ty się na to zapatrujesz?  

 

To prawda. Wygląda to naprawdę super. Stworzyliśmy fajną ekipę, która dobrze się rozumie  zarówno na boisku jaki i poza nim.  

 

Rodzice, dziadkowie są praktycznie na każdym meczu, niezależnie od tego czy gramy u siebie czy na wyjeździe, niezależnie od tego, w jaki dzień i o której godzinie gramy i jaka jest aktualnie pogoda. 

Nie można zapomnieć, że w ostatnim meczu rundy jesiennej był zorganizowany doping co myślę, że na meczach juniorskich nie często się zdarza.  

 

Cieszy fakt, że nie tylko drużyna seniorów przyciąga ludzi, ale także młodsze grupy budzą zainteresowanie. Taki jest cel, aby integrować wokół Klubu nie tylko chłopaków, ale również rodziny i całe otoczenie.  

 

Życzę zatem jak najwięcej kibiców na Waszych meczach i przyznam się, że po cichu typuję nasz zespół jako czarnego konia, który namiesza w lidze. 

 

Dziękujemy i będziemy starali się swoją grą jak najlepiej odwdzięczyć się kibicom.  

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest