OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Strzał z Karola #3

nasza dyskobolia stadion grodzisk

Strzał z Karola – odcinek 3/2020
10 powodów, dla których warto przyjść na mecz Naszej Dyskobolii
2020-08-17

Karol Hoffmann

Powód 1: Bo stadion w Grodzisku spełnia wymogi Ekstraklasy

Nasza Dyskobolia jest prawdopodobnie jedynym klubem klasy okręgowej w Polsce, który swoje mecze rozgrywa na stadionie spełniającym wymogi Ekstraklasy. Przychodząc na mecz w zasadzie nie musisz się przejmować pogodą ponieważ masz do dyspozycji w pełni krytą trybunę i co jest też istotne, zwłaszcza teraz w czasach pandemii, zaplecze sanitarne. Oglądasz zatem mecz klasy okręgowej w takich samych warunkach w jakich tydzień wcześnie obserwowałeś zmagania Warty Poznań w PKO Ekstraklasie.

 

Powód 2: Bo to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu

Zdarza mi się słyszeć od znajomych, że w Grodzisku dzieje się niewiele albo zgoła nic. Czasami pytam ich wówczas, czy nie chcą się wybrać na mecz. Nie musisz być od razu wytrawnym kibicem, ale potraktuj to zaproszenie jako alternatywną propozycje spędzenia wolnego czasu. Proponuję Ci spacer na stadion i dwie godziny spędzone na świeżym powietrzu. Przy odrobinie szczęścia spotkasz dawno nie widzianego kolegę i dowiesz się co nowego u niego. Prawda, że brzmi o wiele atrakcyjniej niż kolejne sobotnie popołudnie przed monitorem komputera?

 

Powód 3: Bo nie ma biletów wstępu

Wstęp na mecze Naszej Dyskobolii w Grodzisku jest darmowy. Możesz, jeśli oczywiście chcesz, wesprzeć działalność
klubu wrzucając datek do puszki przy wejściu lub wpłacić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl w ramach akcji #piątkazagola ale niezależnie od tego czy to zrobisz czy nie będzie nam miło, jeśli pojawisz się na trybunach i będziesz wspierał Naszą Dyskobolię.

 

Powód 4: Bo jest bezpiecznie

Mecze Naszej Dyskobolii to bezpieczna rozrywka, na którą możesz zawitać całą rodziną w ramach np. weekendowego rodzinnego spaceru. Oczywiście pewnie trafi się w rundzie jakiś mecz lub dwa, podczas którego ładunek emocji na boisku i na trybunach będzie bardzo duży. Zapewne zdarzy Ci się usłyszeć soczysty komentarz wykrzyczany z trybun po kontrowersyjnej decyzji arbitra czy brutalnym zagrania przeciwnika ale to w zasadzie wszystko co może się wydarzyć. W ankiecie przeprowadzonej na zlecenie Naszej Dyskobolii przez firmę SPORT ANALYTICS aż 84% respondentów stwierdziło, że na grodziskim stadionie czuje się komfortowo i bezpiecznie.

 

Powód 5: Bo w Dyskobolii grają znajomi i rodzina

Dla wielu kibiców zasiadających na boisku gra nie tylko Nasza Dyskobolia ale także, brat, chłopak, szwagier, sąsiad czy kolega z pracy. To sprawia, że taki mecz ogląda się zupełnie inaczej. To nie zespół gwiazd, których wypowiedzi możesz zobaczyć jedynie w pomeczowym studio w TV i którzy po zmianie barw klubowych będą mówili dokładnie to samo zmieniając tylko nazwę klubu ale chłopaki z sąsiedztwa, których widujesz na co dzień i którzy tak jak Ty od małego kibicowali temu klubowi. Dla nich Twoja obecność na trybunach jest naprawdę ważna.

 

Powód 6: Bo na boisku sporo się dzieje i bywa nieprzewidywalnie

Niewiarygodny, niespodziewany, zaskakujący – takie komentarze dało się słyszeć po ćwierćfinale LM pomiędzy FC Barceloną a Bayernem Monachium, który zakończył się wynikiem 8:2 dla monachijskiego klubu. Wybierając się na mecz Naszej Dyskoboli często masz szanse zobaczyć sporo bramek i to zwykle w wykonaniu grodziskich piłkarzy. Dość powiedzieć, że w ramach nowego sezonu Nasza Dyskobolia rozegrała jeden mecz ligowy i jeden pucharowy a bilans bramkowy tych spotkań wynosi 9 – 0, natomiast bilans bramkowy czterech sparingów rozegranych przed sezonem to 13 – 6.

 

Powód 7: Bo tu zobaczysz prawdziwą pasję i zaangażowanie

Być może nie zawsze zobaczysz tu zagrania takiej urody jak w meczach LM, być może zdarzy się kiks, po którym wpadnie bramka kuriozum. Jednego jednak możesz być pewien, że tu zobaczysz pasję i zaangażowanie. Mówiliśmy to już wielokrotnie i będziemy powtarzać do znudzenia: piłkarze Naszej Dyskobolii nie biorą absolutnie żadnych pieniędzy za grę. Poświęcają swój czas, czasami zdrowie aby reprezentować ten klub. Mogliby grać 20km od Grodziska w wyższej lidze i otrzymywać za to pieniądze a jednak wybrali Naszą Dyskobolię. Czyż to nie jest pasja?

 

Powód 8: Bo tu możesz się poczuć członkiem lokalnej społeczności

Przyjdź na mecz, usiądź na trybunach i rozejrzyj się wokół… na trybunach obok Ciebie siedzą ludzie, których na pierwszy rzut oka dzieli bardzo wiele, młodzież i seniorzy, kobiety i mężczyźni, osoby prowadzące własną działalność, pracownicy i emeryci. Jednak przez te dwie godziny na stadionie te rzeczy są nieistotne. Wszyscy przyszli tu oglądać mecz i jedyne spory w jakich możesz brać udział to dyskusje czy był spalony czy też nie lub czy obrońca za ten faul powinien wylecieć z boiska. W badaniu SPORT ANALYTICS 81% stwierdziło, że tu tworzy się silna społeczność lokalna a aż 86% uznało, że jest to miejsce, w którym integrują się różne grupy społeczne i wiekowe.

 

Powód 9: Bo robimy to dla Ciebie

Klub piłkarski to nie tylko jedenastka na boisku. To także trenerzy, opiekunowie medyczni, kierownicy drużyny, zarząd…
Grupa ludzi, których być może nie widać na pierwszy rzut oka, ale których praca jest niezbędna dla funkcjonowania klubu. To ludzie z pasją, którzy dbają by wszystkie sprawy organizacyjne były dopięte na ostatni guzik. To także nasi Sponsorzy, którzy mimo ciężkiej sytuacji gospodarczej nadal wspierają naszą działalność. Suma pracy i ofiarności tych wszystkich ludzi sprawia, że kolejny sezon możesz kibicować Naszej Dyskobolii.

 

Powód 10: Bo piłka bez kibiców traci smak

Cokolwiek napisano powyżej i co by nie mówić, jeśli zabraknie Was, Szanowni Kibice na trybunach wszystko bierze, mówiąc kolokwialnie, w łeb. Jesteśmy na początku sezonu, zamierzamy walczyć o najwyższy cel, którym jest awans i potrzebujemy Waszego wsparcia. Dlatego mówimy do zobaczenia na meczu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest