OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Strzał z Karola #2

warta poznań grodzisk stadion dyskobolia

Strzał z Karola – odcinek 2/2020

Dyskobol na Warcie czyli Ekstraklasa wraca do Grodziska
2020-08-10

Karol Hoffmann

Opadła już euforia po wywalczonym w barażach awansie Warty Poznań do PKO Ekstraklasy.

Piłkarze wyjechali na krótkie urlopy, po których szybko wrócą do treningów bo przecież ligowe zmagania startują już w piątek 21 sierpnia. Dwa dni później w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 15:00 na stadionie w Grodzisku Wlkp. rozpocznie pierwszy po dwudziestu pięciu latach mecz Warty Poznań w Ekstraklasie. Rywalem Warciarzy będzie Lechia Gdańsk, a transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć w Canal+ Sport. Tym samym Ekstraklasa wróci na stadion przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich 52 po ponad dwunastu latach. Ostatni mecz na tym poziomie rozgrywek odbył się na tym obiekcie 7 maja 2008 roku, kiedy to Dyskobolia zmierzyła się z Wisłą Kraków, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Warta jest trzecim klubem, który rozgrywa w Grodzisku ekstraklasowe spotkanie w roli gospodarza. Przed klubem z Dolnej Wildy była to oczywiście Dyskobolia. Mało kto natomiast pamięta, że w sezonie 1998/1999 trzy mecze jako gospodarz rozegrał w Grodzisku Lech Poznań. W drugiej połowie roku na krótki moment prezesem Lecha został Andrzej Grajewski (09.07.98 do 11.12.98), który wraz ze Zbigniewem Drzymałą zainwestowali w poznański klub. Współpraca trwała bardzo krótko i ze wspólnych planów nic nie pozostało.

Powrót Ekstraklasy na stadion w Grodzisku zbiegł się z przypadającą w roku 2020 dziewięćdziesiątą piątą rocznicą jego otwarcia. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło dokładnie 11 listopada 1925 roku w obecności generała Kazimierza Sosnkowskiego. Dodając do tego, że zgodnie z terminarzem na początku października w szóstej kolejce Warta będzie gościła w Grodzisku Mistrza Polski warszawską Legię można śmiało stwierdzić, że sportowa jesień w naszym mieście zapowiada się bardzo ciekawie. Zapewne spora grupa grodziszczan skorzysta z okazji aby zobaczyć na żywo ekstraklasowe zmagania i choć trochę poczuć dawną atmosferę jaka towarzyszyła takim meczom w Grodzisku. Być może kilku weźmie na mecz swoich synów lub wnuków, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z Ekstraklasą. Świetnie, korzystajmy z okazji, kibicujmy Warcie, wspierajmy ją w meczach PKO Ekstraklasy, cieszmy się z jej zwycięstw i dobrej gry.

 

Nie zapominajmy jednak, że przy nieco skromniejszej oprawie, bez zapalonych jupiterów i telewizyjnych kamer swoje mecze na tym obiekcie będzie rozgrywał Klub z Naszego miasta, Klub, od którego to wszystko się zaczęło Nasza Dyskobolia. Żadna impreza sportowa, nawet jeśli na boisku pojawiają się topowe kluby Europy, nie jest kompletna jeśli brakuje na niej kibiców. Kto choć przez chwilę oglądał w ostatnich dniach transmisje z meczów Ligi Mistrzów na pewno nie dostrzegł jak bardzo przygnębiające wrażenie robiły puste trybuny, od których echem odbijały się krzyki trenerów i zawodników. Pozwolę więc sobie potraktować dzisiejszy felieton jako zaproszenie dla wszystkich sympatyków piłki nożnej w Grodzisku i okolicach. Przybywajcie na stadion. Wasza obecność na trybunach jest najlepszą mobilizacją dla zawodników i wsparciem, które pozwala im uwierzyć, że nawet najambitniejsze sportowe cele są osiągalne. Drużyna solidnie przepracowała okres przygotowawczy i chce się bić o awans a Was Szanowni Kibice zaprasza abyście jej w tej walce towarzyszyli.

Liczymy na Waszą obecność na trybunach. Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest