OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Sto lat i inne zdarzenia, czyli podsumowanie roku 2022

100 lat Nasza Dyskobolia

Jak z bicza strzelił, minęło 12 miesięcy i mamy dziś ostatni dzień 2022 roku. A skoro tak, to czas, aby na łamach naszej strony pojawiło podsumowanie kończącego się roku. Roku, którego motywem przewodnim było oczywiście stulecie Dyskobolii. Ale nie tylko to zaprzątało uwagę kibiców Naszej Dyskobolii. Zapraszam na przegląd wydarzeń, którymi żyła Nasza Dyskobolia przez ostatnich 12 miesięcy:  

 

Tym razem przełom roku nie zafundował nam żadnych ograniczeń związanych z pandemią, tak więc zgodnie z planem 10 stycznia rozpoczęły się przygotowania do rundy wiosennej. Formę szlifowali zarówno seniorzy jak i zespoły juniorskie. Natomiast działacze byli myślami już przy meczu stulecia, który planowany był w czerwcu.  

 

Michał Zajączkowski zakończył karierę czynnego zawodnika Naszej Dyskobolii. Przez 5 lat gry, od B klasy do piątej ligi, zagrał w biało – zielonych barwach w 87 ligowych spotkaniach, spędzając na boisku 7.583 minuty (to jest ponad 26 godzin). We wszystkich tych meczach pełnił funkcje kapitana drużyny. Michał, jak mówił w styczniu w wywiadzie dla naszadyskobolia.pl zdecydował się skupić na pracy trenerskiej: 

 

” Wychodzę z założenia, że jeśli się coś robi to należy to robić na 100% albo nie robić wcale. Niestety fizycznie nie jestem w stanie być na wszystkich treningach i jako zawodnik i jako trener, ponieważ jednostki treningowe juniorów i seniorów często pokrywają się godzinowo lub występują jedna po drugiej. Niestety, meczów też nie jesteśmy w stanie dostosować tak aby się nie pokrywały, wtedy też musiałbym wybierać czy jechać na mecz jako zawodnik czy jako trener. Doszedłem do wniosku, że mija się to z celem, i że poświęcę się w 100% pracy trenerskiej. Wiem, że chłopacy na boisku mimo mojej nieobecności doskonale sobie poradzą a wiem też, że w drużynie juniorów, którą prowadzę są zawodnicy z bardzo dużym potencjałem i zasługują na poświęcenie im uwagi w stu procentach, bo głęboko wierzę, że będą oni dużym wzmocnieniem drużyny seniorskiej już w niedalekiej przyszłości.” 

 

Cały wywiad z Michałem Zajączkowskim znajdziecie tutaj: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/poprzeczke-trzeba-sobie-stawiac-wysoko/ 

 

27 stycznia Rada Miasta podjęła jednogłośne decyzję o udzieleniu zgody Burmistrzowi na zakup działek przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich, na których mieści się część stadionu. Był to pierwszy krok w kierunku tego co nastąpiło w dniu 21 marca, kiedy to Burmistrz Grodziska Wlkp. Piotr Hojan podpisał akt notarialny, na mocy którego Gmina stała się właścicielem części stadionu. W lutym na naszej stronie pojawił się wywiad z vice przewodniczącym Rady Miasta, który tak oto argumentował zakup stadionu przez Gminę: 

 

“Piłka nożna jest wiodącą dyscypliną sportu w naszej gminie, a tradycje z nią związane sięgają wiele lat wstecz. Obecnie, poza drużyną seniorów tę dyscyplinę trenuje duży odsetek dzieci i młodzieży, dlatego tak ważne jest, aby mieli do tego godne warunki i mogli się rozwijać.” 

 

Cały wywiad z vice przewodniczącym Rady Miasta panem Rafałem Maluśkim znajdziecie tutaj:  

https://naszadyskobolia.pl/klub/trzymam-kciuki-za-dyskobolie/ 

 

Zakupu stadionu przez Gminę, był chyba jednym z najgorętszych tematów, dyskutowanych na wszelkich grodziskich forach internetowych w roku 2022. Z resztą do dziś budzi on kontrowersje wśród internautów, a z uwagi na to, że rok 2023 to rok wyborczy, więc pewnie w toku kampanii jeszcze nie raz o nim usłyszymy. Pragnę tyko zauważyć, że Nasza Dyskobolia nie jest jedynym klubem, który korzysta z boisk grodziskiego stadionu.  

 

W połowie marca do rozgrywek ligowych powróciła drużyna seniorów Nasza Dyskobolia, która w pierwszym spotkaniu ligowej wiosny pokonała Grom Plewiska 2:1. Z kolei w pierwszy weekend kwietnia ruszyły ligi juniorskie. Naszą Dyskobolię na tym froncie reprezentowały dwa zespoły: juniorów i juniorów młodszych. 

 

Dwa najważniejsze spotkania tej rundy odbyły się w kwietniu i czerwcu. Najpierw wspaniale się złożyło, że 30 kwietnia, czyli dokładnie w setną rocznicę powstania Dyskobolii, Grodziszczanie zagrali na własnym boisku z Polaninem Strzałkowo. W tym nazwijmy to “nieformalnym meczu stulecia” Nasza Dyskobolia wygrała 6:1. 

 

Relację z tego spotkania przeczytacie tutaj: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/mecz-na-miare-jubileuszu/ 

 

Natomiast oficjalny mecz stulecia z udziałem zaproszonych gości odbył się nieco ponad miesiąc później 4 czerwca 2022, na głównej płycie grodziskiego stadionu Nasza Dyskobolia zmierzyła się z Meblorzem Swarzędz. Niestety, tym razem nasz zespół nie sprostał rywalowi i po dobrym spotkaniu ostatecznie przegrał 0:1. 

 

To, że wspólnie doszliśmy do tego momentu, i możliwe było rozegranie meczu stulecia jest zasługą wielu osób: działaczy, zawodników, trenerów, Partnerów wspierających klub oraz kibiców. Części z nich nie ma już w klubie, jednak każdy kto, w ciągu tych pięciu lat w jakikolwiek sposób wspierał Naszą Dyskobolię może czuć się dumny z tego, że dołożył do tego wydarzenia swoją cegiełkę. 

https://naszadyskobolia.pl/klub/pasja-i-praca-czyni-cuda/ 

 

Debiutancki sezon w V lidze Nasza Dyskobolia zakończyła na 7 miejscu z dorobkiem 47 punktów. Bardzo dobrze poradziły sobie również drużyny juniorskie. Oba zespoły zakończyły rozgrywki na drugim miejscu w tabeli. Osiągnięcia naszych juniorów z rundy wiosennej 2022 możecie sobie przypomnieć tutaj: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/ciezka-praca-sie-oplaca/ 

https://naszadyskobolia.pl/klub/trudny-sezon-z-happy-endem/

W lipcu przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła drużyna seniorów, zasilona 9 piłkarzami, którzy na wiosnę grali w zespole juniorskim. Dodatkowo do drużyny dołączył Witold Zboralski, który przeszedł do Naszej Dyskobolii z Dębu Kębłowo.  

 

Do nowego sezonu szykował się też zespół juniorów młodszych oraz debiutująca w biało – zielonych brawach kategoria wiekowa – trampkarze. Poziom szkolenia młodzieży w Naszej Dyskobolii został doceniony przez Wartę Poznań, która zdecydowała się na przedłużenie o kolejny rok umowy partnerskiej z Naszą Dyskobolią: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/nasza-dyskobolia-nadal-klubem-partnerskim-warty-poznan/ 

 

Runda jesienna zaczęła się w sierpniu, przy tropikalnych temperaturach, zakończyła natomiast pod koniec listopada, przy temperaturze bliskiej zeru. Nasi seniorzy po rundzie jesiennej plasują się na 5 miejscu z dorobkiem 24 punktów tracąc do lidera Drużyny Wiary Lecha Poznań 16 punktów, a do vice lidera Olimpii Koło 11 punktów. Pełne statystyki seniorów w rundzie jesiennej znajdziecie pod linkiem: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/statystyki-jesieni-seniorzy/ 

 

Poza ligą biało – zieloni bardzo dobrze zaprezentowali się w rozgrywkach Pucharu Polski. Tak daleko jak w tym sezonie Nasza Dyskobolia jeszcze nigdy dotychczas w rozgrywkach Pucharu Polski nie zaszła. Nasza przygoda z tymi rozgrywkami zakończyła się na 1/4, po przegranej 2:3 na wyjeździe z Avią Kamionki. Należy jednak zaznaczyć, że w pokonanym polu pozostawiliśmy zawsze groźny zespół Płomienia Przyprostynia oraz lidera ligowych rozgrywek, czyli Drużynę Wiary Lecha, z którą Nasza Dyskobolia wygrała 1:0. Przypomnijmy, że mecz ten odbył się na głównej płycie grodziskiego stadionu. 

 

Rewelacyjną postawę zaprezentowali nasi juniorzy oraz trampkarze. Oba zespoły wygrały w bardzo dobrym stylu swoje ligi i zagrają na wiosnę w wyższych klasach rozgrywkowych. Juniorzy powalczą w lidze wojewódzkiej, natomiast trampkarze w I lidze okręgowej. Pełne podsumowanie występów młodzieży spod znaku Dyskobola znajdziecie pod linkiem: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/statystyki-jesieni-juniorzy-trampkarze/ 

Na początku grudnia nasi zawodnicy Krzysztof Trzybiński, Krzysztof Pisarek oraz Krystian Koszuta ukończyli z wynikiem pozytywnym szkolenie organizowane przez WZPN i uzyskali licencję trenerską Grassroots C. Gratulacje Panowie!  

 

Ostatnim akcentem roku 2022 był udział Naszej Dyskobolii w Grodziskim Jarmarku Bożonarodzeniowym. W sobotę 7 grudnia mieliśmy okazję spotkać się z Wami w warunkach innych niż meczowe. Przy tej okazji mieliście możliwość nabyć cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na działalność statutową klubu: 

https://naszadyskobolia.pl/klub/jarmark-swiateczny-vol-ii-10-12-2022/ 

 

Tak oto dotarliśmy do końca, przed nami zatem ostatnia część, ostatniej publikacji w roku 2022. Dziękuje: 

 

Zawodnikom i Trenerom Naszej Dyskobolii za zaangażowanie na każdym treningu i walkę w każdym meczu! 

Działaczom Naszej Dyskobolii za wiele godzin bezinteresownej pracy na rzecz klubu i pokazanie, że chcieć to móc!  

Partnerom klubu, za to, że niezmiennie możemy na Was liczyć, nawet w tak trudnych czasach! 

Kibicom i Sympatykom, za to, że jesteście z nami, wspieracie i kibicujecie! 

Krytykantom, za to, że pozwalacie nam dostrzegać nasze błędy, a przez to doskonalić się każdego dnia! 

 

Cytując Bas Tajpana  

 

“Nie istotne czy jesteś lepszy od innych 
Najważniejsze byś był lepszy od samego siebie 
Z wczoraj” 

 

Czego Wam wszystkim i sobie w Nowym Roku życzę! 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest