OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Statystyki jesieni – seniorzy

_F5A5038

27 listopada, meczem w Poznaniu z Drużyną Wiary Lecha Poznań, Nasza Dyskobolia zakończyła rundę jesienną. Od tego momentu minęło już trochę czasu, podczas którego zebraliśmy i policzyliśmy dane naszych zawodników i dziś prezentujemy Wam statystyki rundy jesiennej.  

 

Statystyki drużyny 

 

W rundzie jesiennej Nasza Dyskobolia rozegrała 19 spotkań. Do 15 ligowych meczów doszły jeszcze 4 mecze w ramach Pucharu Polski. W lidze Nasza Dyskobolia wygrała 6 spotkań, tyle samo zremisowała i 3 przegrała. Dało to na półmetku rozgrywek 24 punkty i 5 lokatę w tabeli. Bilans bramkowy to 27-20.  

 

Co ciekaw mniej porażek od biało – zielonych mają tylko liderzy po rundzie jesiennej, czyli Drużyna Wiary Lecha Poznań, która ma tylko jedną porażkę oraz zespół Olimpii Koło, który dwukrotnie schodził pokonany z boiska. Z drugiej jednak strony 6 remisów to największa ilość nierozstrzygniętych spotkań w lidze. Taką samąliczbę remisów zanotował na swoim koncie zajmujący 10 miejsce Orkan Chorzemin oraz ostatnie 15 miejsce Sokół Pniewy. 

 

Do pierwszej w tabeli Drużyny Wiary Lecha Poznań Nasza Dyskobolia traci16 punktów. Drugie miejsce w tabeli, które uprawnia do udziału w barażach, zajmuje po rundzie jesiennej Olimpia Koło, która wywalczyła 35 punktów. Nasza Dyskobolia traci do zespołu z Koła 11 punktów. 

 

Nasza Dyskobolia rozpoczęła zmagania ligowe od dwóch wyjazdowych remisów 1:1 z Olimpią Koło oraz z AP Reiss w Opalenicy. Następnie seria czterech meczów w Grodzisku, która zakończyła się trzema zwycięstwami i remisem. Te cztery kolejki udało się biało – zielonym strzelić 13 bramek, czyli połowę dorobku na koniec rundy. Nasza Dyskobolia wygrała wówczas wysoko 3:1 z Sokołem Pniewy, 5:2 oraz 5:3 z Polonią II Środa i Polonią Golina, aby na koniec zremisować bezbramkowo z Przemysławem Poznań. W kolejnych seriach spotkań Grodziszczanie bądź to remisowali bądź wygrywali. Wyższość rywala musieliśmy uznać dopiero w XI kolejce przegrywając w Strzałkowie z Polaninem 2:1. Sezon zakończyliśmy niestety dwoma porażkami w Kazimierzu Biskupim i Poznaniu. 

 

W Pucharze Polski Nasza Dyskobolia rozegrała jesienią 4 spotkania, odpadając dopiero w 1/4 z Avią Kamionki. We wcześniejszych rundach pokonując Płomień Przyprostynia, Drużynę Wiary Lecha Poznań i Polonię II Środa Wlkp. Bilans bramkowy w meczach Pucharu Polski 8:4 


Statystyki indywidualne 

 

15 meczów ligowych w pełnym wymiarze czasu 90minut  

4 mecze w Pucharze Polski w pełnym wymiarze czasu 90minut 

Co daje łącznie 1710 minut, czyli 28,5 godziny na boisku w barwach Naszej Dyskobolii 

4 bramki w rozgrywkach ligowych  

Takie niesamowite statystyki wykręcił kapitan Naszej Dyskobolii Rafał Szaj 

 

Kompletne podsumowanie czasu spędzonego na boisku znajdziecie w poniższej tabeli. 

 

A na koniec statystyka, która najbardziej interesuje i rozpala kibiców, czyli klasyfikacja strzelców. Tu prym wiedzie Arkadiusz Kubicki z 6 ligowymi trafieniami. Podium uzupełniają Rafał Szaj z 4 trafieniami oraz Oskar Palma, który do trzech ligowych bramek dorzucił jeszcze gola zdobytego w rozgrywkach Pucharu Polski.

 

W rundzie jesiennej na boiskach ligowych i pucharowych zaprezentowało się, w różnym wymiarze czasu, aż 25 zawodników. 16 z nich, czyli 60% cieszyło się ze strzelenia bramki. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest