OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Statystyki jesieni – juniorzy, trampkarze

Dyskobolia trampkarze juniorzy wyniki

Minęło już trochę czasu od zakończenia rozgrywek ligowych w ligach juniorskich, jednak były one tak udane dla naszych drużyn, że z przyjemnością powrócimy do jeszcze nich na chwilę. A jest ku temu okazja, bo dziś chcemy przedstawić jak w statystykach wygląda jesień 2022 naszych juniorów i trampkarzy. 

 

Jak już kiedyś, przy okazji innego tekstu o naszych drużynach młodzieżowych, wspominałem, że ligach juniorskich czas płynie szybciej niż w rozgrywkach seniorów. Z uwagi na mniejszą ilość drużyn w rozgrywkach juniorów możliwe jest rozegranie wszystkich spotkań w ciągu jednej rundy. Dla naszych trampkarzy i juniorów była to runda niezwykle udana, zarówno bowiem trampkarze jak i juniorzy wygrali swoją ligę i awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej. Tak więc juniorzy młodsi wystąpią wiosną w lidze wojewódzkiej, natomiast trampkarze w I lidze okręgowej. 

 

Juniorzy młodsi 

Juniorzy Naszej Dyskobolii w rundzie jesiennej grali w II grupie I ligi, w której, po wycofaniu się jeszcze przed startem rozgrywek drużyny Rokity Rokitnica rywalizowało siedem drużyn. Nasza Dyskobolia od samego początku pokazała rywalom, że jej celem jest awans.  

 

W pierwszych 9 kolejkach, wygrała 8 razy (plus kolejka pauzy). Lepszy od biało – zielonych okazał się dopiero w 10 kolejce zespół GES II Poznań, wygrywając minimalnie 2:1. W następnej serii gier nasza młodzież zremisowała z Patrią Buk 2:2. W 12 kolejce nasi gracze zaliczyli planowaną pauzę i do rozegrania pozostały dwie serie spotkań. Tymczasem wyniki rywali ułożyły się dla podopiecznych trenera Michała Zajączkowskiego na tyle korzystnie, że już w przedostatniej kolejce, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu z Tarnovią Tarnowo Podgórne zapewnili sobie awans do ligi wojewódzkiej.  

 

Fakt, że Nasza Dyskobolia zapewniła sobie awans do ligi wojewódzkiej już tydzień wcześniej sprawił, że ostatni mecz z AP Oborniki był świętowaniem osiągniętego sukcesu. Przy licznej i żywiołowo dopingującej biało – zielonych publiczności, nasz zespół pokonał AP Oborniki 5:2.  

 

Nasza Dyskobolia zakończyła sezon z dorobkiem 31 punktów, na który złożyło się 10 wygranych, 1 remis i 1 porażka. Drugi i trzeci zespól w tabeli w tabeli, czyli odpowiednio AP Oborniki oraz Canarinhos zgromadził na swoim koncie 23 punkty, czyli aż o 8 mniej.  Bilans bramkowy naszego zespołu to 61:14. Jest to jednocześnie najwięcej bramek strzelonych i najmniej straconych w całej ligowej stawce. Te 61 bramek w 12 meczach daje niesamowitą średnią 5 bramek strzelonych na mecz. 

 

Jesienią w barwach Naszej Dyskobolii wystąpiło 20 zawodników. Najwięcej minut na boisku spędził Kacper Janas. Jego wynik to 1 024 minuty, czyli przeliczając 17 godzin i 6 minut. Statystyki wszystkich zawodników przedstawiono w tabeli poniżej. 

Bramki dla biało – zielonych strzelało jesienią 10 zawodników, czyli połowa drużyny. Najlepszym strzelcem został Eryk Poniży, który 17 razy pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Drugi Oliwier Piwowar zaliczył 13 trafień. Jak więc łatwo policzyć, ci dwaj zawodnicy łącznie zdobyli 30 bramek, a więc połowę wszystkich trafień zespołu. 

Trampkarze 

 

Czas teraz przejść do drużyny, dla której runda jesienna 2022 była debiutem. Najmłodsi Dyskobole zagrali w II lidze okręgowej, w której rywalizowało 6 drużyn. Pierwszy mecz nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Macieja Grześkowiak, przegrali na wyjeździe ze Stellą Luboń 2:4. Jak się później okazało, to właśnie z zespołem z Lubonia nasz zespół stoczył walkę o awans.  

 

W następnych czterech seriach spotkań oba zespoły wygrywały swoje mecze i tak dotarły do szóstej kolejki, w której doszło do rewanżu na stadionie w Grodzisku. Mecz był bardzo wyrównany i do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. W drugiej połowie Nasza Dyskobolia wyszła na prowadzenie, jednak Stella szybko odpowiedziała i znów mieliśmy remis 1:1. Do końca spotkania, mimo licznych ataków gospodarzy, wynik nie uległ zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami. Tym samym na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Nasza Dyskobolia zajmowała drugie miejsce w tabeli tracąc do Stelli 3 punkty. Myślę, że mało kto sądził wówczas, że czeka nas tak emocjonująca końcówka sezonu.  

 

A jednak, już w następnej kolejce Stella straciła punkty, remisując niespodziewanie w Zbąszyniu z tamtejszą Obrą. Nasza Dyskobolia wysoko natomiast pokonała Victorię Wysogotowo i przewaga zespołu z Lubonia zmniejszyła się do 1 punktu. W kolejny weekend niepokonana dotychczas Stella poległa 0:5 z KS 1920 Mosina, z kolei biało – zieloni pokonali na wyjeździe Obrę Zbąszyń i tak oto na dwie kolejki przed końcem sezonu znaleźli się na czele tabeli z przewagą dwóch punktów nad zespołem z Lubonia. Kolejka 9 przyniosła zwycięstwa obu zespołów, tak więc o wszystkim decydowała ostatnia kolejka spotkań. Zwycięstwo Naszej Dyskobolii przy jednoczesnej porażce Stelli sprawiło, że to właśnie Grodziszczanie cieszyli się z awansu.  

Trampkarze zakończyli sezon z następującym bilansem: 

25 punktów 

8 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażka 

Bilans bramkowy 48:14 

Co, tak samo jak w przypadku juniorów oznaczało, że Nasza Dyskobolia zdobyła najwięcej i straciła bramek z pośród wszystkich zespołów. Średnia strzelonych bramek na mecz to 4,8. 

 

Z uwagi na to, że w lidze trampkarzy możliwe są zmiany powrotne, nie jest tutaj prowadzona statystyka czasu spędzonego na boisku. W meczach zespołu trampkarzy zagrało 20 zawodników a byli to: 

Wiktor Adamczak, Marcin Antas, Mateusz Fórmaniak, Alan Garczarek, Paweł Iwaszkiewicz, Patryk Kaczmarek, Filip Kaźmierowski, Adrian Kluczyński, Dawid Koźlarek, Hubert Minge, Wojciech Minge, Aleksander Narożny, Daniel Nowakowski, Igor Papierz, Gabriel Piwowar, Nikodem Przybysz, Aleksander Rutkowski, Marcel Rzepa, Marcel Szeszuła, Jakub Wojtysiak. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest