OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Rok z Naszą Dyskobolią część 2

dyskobolia_20211009 (9)

lipiec - grudzień 2021

lipiec 2021

 

Lipiec mimo zakończenia ligowych rozgrywek był w klubie bardzo pracowity. W tym miesiącu bowiem ruszały sekcje juniorskie. 5 lipca odbyło się pierwsze spotkanie władz klubowych z przyszłymi piłkarzami drużyn juniorskich oraz ich rodzicami i opiekunami.

 

Z kolei od 19 do 24 lipca na grodziskim stadionie odbył się obóz dochodzeniowy, w którym uczestniczyło 40 juniorów, którzy zgłosili akces do gry w biało – zielonych barwach. To był bardzo intensywny czas zarówno dla młodych zawodników jak i ich trenerów. Wszystko to po to aby już w sierpniu w ligowych rozgrywkach zadebiutowały drużyny juniora starszego A1 oraz juniora młodszego B2. Jak donosił portal grodzisk.naszemiasto.pl:

 

„Obóz ma dwa podstawowe cele: przygotowanie fizyczne na pozostałą cześć okresu przygotowawczego oraz integrację miedzy zawodnikami oraz sztabem.”

 

Cały artykuł można przeczytać tutaj.

 

Do rozgrywek przygotowywali się również seniorzy, którzy w lipcu rozegrali dwa sparingi i oba zakończyły się porażką biało – zielonych:

26.07 Nasza Dyskobolia – Pogoń Świebodzin 0:1

31.07 Nasza Dyskobolia – Dąb Kębłowo 1:2

 

W klubie przed rozpoczęciem sezonu ligowego pojawiło się 5 nowych zawodników. Byli to Rafał Szaj, Krystian Koszuta, Daniel Idziejczak, Piotr Wiśniewski oraz Filip Frankowski. Sylwetki nowych piłkarzy Naszej Dyskobolii możecie znaleźć tutaj.

 

Do pierwszej drużyny dołączyli również zawodnicy, mający formalnie status juniorów byli to Wiktor Blimkiewicz oraz Oleksandr Lobasiuk.

 

sierpień 2021

 

11 sierpnia dokładnie 10 dni przed rozpoczęciem sezonu Nasza Dyskobolia rozegrała ostatni sparing z Sokołem Rakoniewice wygrywając 3:1. Był to wyjątkowy test mecz, rozegrany w podziale na 3 tercje po 30 minut. Dodatkowo w  3 tercji przeciwko zespołowi z Rakoniewic zagrała drużyna juniorów starszych Naszej Dyskobolii.

 

W sierpniu ligowe zmagania rozpoczynają dwie z trzech drużyn Naszej Dyskobolii. Najwcześniej bo już 21 sierpnia do walki w II grupie wielkopolskiej V ligi przystąpiła  drużyna seniorów. W debiucie na tym poziomie rozgrywek Nasza Dyskobolia pokonała w wyjazdowym spotkaniu Grom Plewiska 2:1. Autorem pierwszej bramki dla naszej Dyskobolii na tym poziomie rozgrywek został Bartosz Kossowski. W zasadzie to można powiedzieć, że autorem pierwszych dwóch bramek w V lidze został Bartosz Kossowski, który w tym spotkaniu zaliczył dublet. W drugiej kolejce podopieczni trenera Radka Nolki również zdobyli komplet punktów pokonując 3:1 Czarnych Czerniejewo na ich boisku. A zatem wymarzone otwarcie sezonu.

 

Tydzień później 28 sierpnia swoje rozgrywki zainicjowali juniorzy starsi, którzy na pierwsze spotkanie udali się do Mosiny. Grający w  I lidze okręgowej A1 Junior Grupa 1, młodzi piłkarze Naszej Dyskobolii w swoim pierwszym spotkaniu zremisowali na wyjeździe z KS 1920 Mosina 2:2.

 

Pod koniec sierpnia Nasza Dyskobolia podpisała z Wartą Poznań umowę, na mocy której stała się klubem partnerskim Akademii poznańskiego zespołu. Na mocy tej umowy “Zieloni” zobowiązali się wspierać Naszą Dyskobolię w zakresie metodologii, analizy i organizacji pracy, co zdecydowanie wpłynie na poziom szkolenia w zakresie piłki nożnej w Grodzisku Wielkopolskim jak i najbliższej mu okolicy. Kluby będą wymieniały się wiedzą i doświadczeniem, z czego skorzystają nie tylko trenerzy, ale też zawodnicy. Najzdolniejsi z nich będą mogli spróbować swoich sił na treningach w stolicy Wielkopolski i z czasem dołączyć do Akademii Warty Poznań.

wrzesień 2021

 

Pierwsze spotkanie w ramach II ligi okręgowa B2 Junior Młodszy Grupa 3 rozegrali najmłodsi piłkarze spod znaku Dyskobola. 5 września pokonali na stadionie w Grodzisku Patrię Buk 5:0. Jak zatem widać nasi młodsi zaczęli rozgrywki z wysokiego poziomu i jak przeczytacie za chwilę trzymali ten poziom do końca sezonu.

 

26 września po pięciu meczach wyjazdowych na własny obiekt zawitała też seniorska Nasza Dyskobolia. Debiut V ligi na stadionie w Grodzisku wypadł bardzo okazale. Biało – zieloni pokonali bowiem pewnie Polonusa Kazimierz Biskupi 3:0. Autorem pierwszej bramki w V lidze na stadionie w Grodzisku został… Bartosz Kossowski, który ponownie ustrzelił dublet i zdobył również drugą bramkę w tym spotkaniu. Trzecie trafienie dołożył Krystian Koszuta.

 

październik 2021

 

Trwają rozgrywki V ligi a piłkarze Naszej Dyskobolii radzą sobie w całkiem dobrze. 31 października biało – zieloni jadą do przysłowiowej „jaskini lwa”. W wyjazdowym spotkaniu z niekwestionowanym liderem naszej grupy V ligi, po twardej i wyrównanej walce nieznacznie  przegrywają 1:0, tracąc pechowo bramkę w 88 minucie.

 

31 października swój debiutancki sezon kończą juniorzy starsi, osiągając bardzo dobre drugie miejsce. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule podsumowującym wyniki naszych juniorów, który znajdziecie tutaj.

listopad 2021

 

13 listopada rozgrywki kończą juniorzy młodsi. Ten sezon był w ich wykonaniu rewelacyjny co przełożyło się na pierwsze miejsce w ligowej tabeli i awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pełne podsumowanie rundy w wykonaniu juniorów młodszych do przeczytania tutaj.

 

W ostatni weekend listopada rundę jesienną zakończyli seniorzy Naszej Dyskobolii. Końcówka rundy to mecze z trzema zespołami z czuba tabeli i w końcu w ostatniej kolejce z Orkanem Konarzewo. Ostatecznie biało – zieloni zakończyli rundę jesienną na bardzo dobrym 7 miejscu. Szczegółowe podsumowanie występów biało zielonych znajdziecie tutaj.

 

W listopadzie wystartowała też druga edycja Murem za Dyskobolią vol. 2, w ramach której można było kupić cegiełkę lub gadżety klubowe, z których dochód wspierał działalność statutową klubu.

 

grudzień 2021

 

Grudzień to czas kiedy na boiskach nic się dzieje.  Nie oznacza to jednak, że klub zapadł w zimowy sen. Wręcz przeciwnie:

 

12 grudnia na Jarmarku Świątecznym na grodziskim Starym Rynku bryluje biało – zielony Mikołaj wraz z Reniferem, rozdając najmłodszym mieszkańcom miasta cukierki i chętnie pozując do zdjęć z młodszymi i starszymi. Na klubowym stoisku można zaopatrzyć się w klubowe gadżety. Nasi Kibice i Sympatycy jak zwykle nie zawiedli i zasilili konto klubowe kwotą prawie pięciu tysięcy złotych. Dochód zostanie przeznaczony na działalność statutową klubu.

 

27 grudnia z inicjatywy klubu odbyła się II Powstańcza Zbiórka Krwi. Na Starym Rynku w Grodzisku zaparkował się krwiobus RCKiK, w którym wszyscy chętni, po pozytywnym zakwalifikowaniu przez lekarza mogli oddać krew. Wśród dawców nie zabrakło oczywiście piłkarzy Naszej Dyskobolii. W ramach akcji udało się zebrać 14,85 litra krwi.

 

Tak oto doszliśmy do końca przeglądu wydarzeń roku 2021 w Naszej Dyskobolii. Za nami bardzo udany rok, my jednak patrzymy już w przyszłość. Rok 2022 będzie szczególny dla wszystkich związanych z piłką nożną w Grodzisku, bowiem w tym roku przypada setna rocznica powstania Dyskobolii. Dlatego już dziś pracujemy nad tym aby rok 2022 był jeszcze lepszy od tego, który właśnie mija. Tego sobie i wszystkim Kibicom Naszej  Dyskobolii życzymy. Naprzód Dyskobolia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest