OFICJALNA STRONA INTERNETOWA KLUBU SPORTOWEGO

NASZA DYSKOBOLIA

Q&A – Seniorzy

dyskobolia_20211009 (3)

Kontynuujemy nasze biało – zielone Q&A. Dziś przechodzimy do pytań związanych z zespołem seniorów i rozgrywkami V ligi, które z punktu widzenia Naszej Dyskobolii zapowiadają się niezwykle ciekawie. Nasi piłkarze będą mieli możliwość zaprezentowania się na tle nowych i mocnych przeciwników, co niewątpliwie sprawi, że rozgrywki będą atrakcyjne dla kibiców. O odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszego zespołu Naszej Dyskobolii poprosiłem Trenera Radka Nolkę.

W środę 13 lipca seniorzy rozpoczęli okres przygotowawczy do kolejnego sezonu V ligi. W tym okresie kibiców interesują najbardziej wyniki meczów kontrolnych i transfery. Chcę jednak zacząć nie od zawodników, ale od sztabu. Jak wygląda obecnie skład sztabu pierwszego zespołu?

Jeśli chodzi o sztab, to tymczasowo obowiązki Trenera Bramkarzy przejął Krzysztof Trzybiński. Dołączył do nas fizjoterapeuta Mateusz Gulik, dwie osoby pozostały bez zmian czyli mój asystent Eryk Nowak oraz ja. Mam nadzieję, że nowe osoby w sztabie jeszcze bardziej podniosą jakość treningów, a co za tym idzie poziom całego zespołu.

 

Przejdźmy teraz do piłkarzy i zacznijmy od tych zawodników, o których już wiemy, że nie zobaczymy ich w barwach Naszej Dyskobolii w rundzie jesiennej. Kto zdecydował się odejść?

Na tymczasową, mam nadzieję, przerwę w grze spowodowaną sprawami osobistymi zdecydował się kapitan Mateusz Kaczmarek. Poza tym Jakub Hemmerling oraz Marcin Woźny są bliscy wypożyczenia do innych klubów.

 

Jest też kilku piłkarzy przez dłuższy czas leczyli kontuzje. Czy ktoś z nich rozpoczął treningi w okresie przygotowawczym? Czy jest szansa, że któregoś z nich zobaczymy jeszcze na boisku w barwach Naszej Dyskobolii?

Po dłuższej kontuzji do treningów, póki co indywidualnych wracają Dominik Dziurla oraz Kamil Wesoły. Liczę, że jeszcze w tej rundzie uda im się wejść do treningów z zespołem. Definitywnie natomiast z gry zrezygnowali Dawid Cech, Hubert Wasielewski, Karol Pracowity oraz Mateusz Apolinarek.

 

Jak wiemy do pierwszego zespołu dołączyli młodzi zawodnicy, którzy na wiosnę grali w drużynie juniora starszego. Co to za zawodnicy i czy któryś z nich ma szansę już na jesień decydować o obliczu zespołu seniorów, czy to raczej inwestycja w przyszłość drużyny?

Tak, zgadza się, od początku okresu przygotowawczego trenuje z nami 9 zawodników, którzy jeszcze w poprzednim sezonie grali w drużynie juniorów. Przejście na poziom seniorski nie należy do najłatwiejszych, ale kilku chłopaków daje sygnały, że w niedalekiej przyszłości mogą być mocnymi punktami naszej drużyny. Żadnego z chłopaków nie skreślamy, każdemu dajemy czas aby spokojnie zaaklimatyzował się w zespole, i mógł wówczas pokazać swoje umiejętności. Sfera mentalna jest niesamowicie ważna, szczególnie w przypadku przejścia do drużyny seniorskiej.

 

Czy do kadry pierwszego zespołu, na dzień dzisiejszy dołączyli jacyś nowi zawodnicy, którzy w rundzie wiosennej grali w innych klubach? Jeśli tak to kto to taki i z jakiego zespołu trafił do Naszej Dyskobolii?

Z wypożyczenia wrócił do nas Cezary Dziedzic, który będzie rywalizował o miejsce w bramce z Piotrem Wiśniewskim. Myślę, że mogę zdradzić, że Piotr od sierpnia zostanie definitywnie naszym zawodnikiem. Do zespołu dołączy również ofensywny zawodnik Witold Zboralski, który reprezentował barwy Dębu Kębłowo.

 

Jeden z naszych kibiców zapytał natomiast: Czy wzmocnienia będą oparte na Akademii czy Nasza Dyskobolia planuje pozyskać zawodników z doświadczeniem z wyższych lig?

Jak widać nasze wzmocnienia są głównie oparte na Akademii i nie planujemy wzmocnień doświadczonych zawodników z wyższych lig, bo doskonale wiemy, że wiąże to się z kosztami. Chcemy budować zespół na chłopakach z Grodziska i okolic.

 

Jakie cele na kolejny sezon są stawiane przed drużyną? Można powiedzieć, że poprzedni sezon służył do tego aby się w V lidze zaaklimatyzować, co się w pełni udało,  czy zatem w tym biało – zieloni włączą się do waliki o awans? Uwzględniając potencjał zespołu i to jakich mamy przeciwników, na którym miejscu w tabeli Twoim zdaniem nasza Dyskobolia skończy sezon 2022/2023?

Nie odpowiem tutaj jakoś spektakularnie, cel mamy jeden, w każdym meczu walczyć o trzy punkty, jeśli to zrealizujemy, to miejsce w tabeli będzie oczywiste. Tak jak wspomniałeś, poprzedni sezon był swego rodzaju przetarciem, które również w mojej ocenie wyszło nam całkiem nieźle. Musimy wziąć jednak pod uwagę, że praktycznie połowa drużyn w lidze się zmieniła, są spadkowicze z IV ligi oraz zespoły, które w poprzednim sezonie w innych grupach V ligi wałczyły do końca o awans. Wiem jednak, że nasz zespół stać na to, żeby wygrać z każdym w tej lidze, pokazały to mecze z Lipnem Stęszew w poprzednim sezonie. Myślę, że czeka nas sporo emocji oraz pięknych chwil w tym sezonie. Wierzę również, że naszą gra przyciągniemy na stadion wielu kibiców.

 

Życzę zatem owocnego okresu przygotowawczego bez kontuzji a w nowym sezonie wielu emocji i korzystnych wyników.

Dziękuje i zapraszam na nasze mecze w nowym sezonie.

 

Ciąg dalszy nastąpi…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest